Судове рішення #6444453

                                                                     № 1-808/09

                                     В   И   Р  О  К                                    

                                  Іменем України                                                    

                         

                 

20 жовтня 2009 року Голосіївський районний суд м. Києва в складі: головуючого - судді Рибака І.О., при секретарі Герасименко І.В., з участю державного обвинувача Рак П.О., адвоката ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу про обвинувачення –

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Шостка, Сумської обл., українця, громадянина України, освіта середня, одруженого, не працюючого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2, раніше  не судимого,

  у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 321 КК України,

                                          в с т а н о в и в:

08.07.2009 року приблизно о 09.00 годині, перебуваючи в аптечному кіоску, який розташований в підземному переході станції метро "Видубичі" по вул. Набережно-Печерська дорога, 10 в м. Києві, у невстановленої слідством особи незаконно з метою збуту придбав невстановлену кількість наркотичного засобу трамадол, та незаконно зберігати даний наркотичний засіб у вказаному аптечному кіоску з метою збуту.

Так він, 08.07.2009 року приблизно в 1 1.40 годин перебуваючи в аптечному кіоску, який знаходиться в місцях масового перебування громадян, а саме підземному переході станції метро "Видубичі" по вул. Набережно-Печерська дорога, 10  в м. Києві, придбаний раніше наркотичний засіб, незаконно ОСОБА_3 10 капсул біло-зеленого кольору, що були загорну частини аркуша паперу. Цього ж дня приблизно в 11.50 годин в підземному переході ст. м. «Видубичі», що по вулиці Набережно-Печерське шосе, 10 Києві, працівниками міліції був затриманий ОСОБА_3, Голосіївського РУ ГУ МВС України що по вулиці Голосіївська, 15 в службовому кабінеті у останнього під час поверхневого огляду речей, в правій кишені шортів в які ОСОБА_3 був вдягнений було виявлено та вилучено паперовий згорток в якому знаходилось 10 капсул біло-зеленого кольору, які ОСОБА_2, незаконно збув ОСОБА_3

Згідно висновку експерта НДЕКЦ при УМ ВС України на ПЗЗ № 582 від 16.07.2009 року в речовині, що міститься в наданих на дослідження капсулах, виявлено  трамадол,   який   відноситься   до   наркотичних   засобів,   обіг  яких обмежено. Загальна маса трамадолу становить 0, 50 г.

Крім того, ОСОБА_2, будучи особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст. 307 КК України, 08.07.2009 року приблизно в 15.30 годин, знаходячись в аптечному кіоску, який розташований в підземному переході станції метро "Видубичі" по вул. Набережно-Печерська дорога, 10 в м. Києві був затриманий працівниками міліції. Під час огляду приміщення вказаного аптечного кіоску працівниками міліції було виявлено та вилучено  поліетиленовий пакет в якому знаходилось 34 капсули біло-червоного кольору, поліетиленовий пакет в якому знаходилось 66 капсул біло-зеленого кольору, які ОСОБА_2, будучи особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст. 307 КК України зберігав у вказаному приміщенні з метою збуту.

Згідно висновку експерта НДЕКЦ при УМВС України на ПЗЗ № 596 від 23.07.2009 року,- в капсулах виявлено трамадол - наркотичний засіб обіг якого обмежено. Загальна маса трамадолу, становить 1,70 г.,- в капсулах виявлено трамадол - наркотичний засіб оббіг якого обмежено. Загальна маса трамадолу. становить 3,30 г. а всього загальною масою 5 гр., що є великими розмірами.

Трамадол, згідно постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2000.У 770 редакція від 13.06.2008). Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних   речовин    і    прекурсорів"   ( Перелік   наркотичний психотропних речовин і прекурсорів, таблиця 2, список № 1), віднесений до наркотичних засобів, обіг яких обмежено.

Крім   того,   ОСОБА_2,   08.07.2009   року   приблизно   в   09.00   годині,  перебуваючи в аптечному кіоску, який розташований в підземному переході, станції метро "Видубичі" по вул. Набережно-Печерська дорога, 10  в м. Києві, невстановленої слідством особи незаконно з метою збуту придбав невстановлену кількість сильнодіючих лікарських засобів  дифенгідраміну (димедролу) та невстановлену кількість сильнодіючих лікарських засобів зопіклону, які став незаконно зберігати у вказаному аптечному кіоску з метою збуту.

Цього ж дня, приблизно в  15.30 годині ОСОБА_2, знаходячись аптечному кіоску, який розташований в підземному переході станції метро "Видубичі" по вул. Набережно-Печерська дорога, 10 в м. Києві був затриманий працівниками міліції. Під час огляду приміщення вказаного аптечного кіоску працівниками міліції було виявлено та вилучено наступне: 14 упаковок, по 10 таблеток в кожній з написом «Димедрол», 1 упаковку з написом «Димедрол», яка містить 6 таблеток, фрагмент упаковки в якій міститься 2 таблетки, фрагмент упаковки, в якій знаходиться 1 таблетка, 4 блістерні упаковки з написом «Сонат», кожна з яких містить 10 таблеток жовтого кольору, фрагмені блістернсн упаковки, який містить 3 таблетки жовтого кольору, які останній, зберігав у вказаному приміщенні з метою збуту.

Згідно висновку експерта НДЕКЦ при УМВС України па ПЗЗ № 596 від 23.07.2009 року,- таблетки містять зопіклон, який відноситься до сильнодіючих лікарських засобів. Загальна маса зопіклону, становить 032 г, Таблетки місіям, дифенгідрамін (димедрол), який відноситься до сильнодіючих лікарських шсобів! Загальна маса Дифенгідраміну (димедролу) становить 14.9 г, що згідно Наказ) Міністерства охорони здоров'я України №511 від 31.08.2007 року являється великими розмірами.

Зопіклон згідно Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 17.08. 2007 року № 490 «Про затвердження Переліків отруйних та сильнодіючим лікарських засобів» (Перелік сильнодіючих лікарських засобів за міжнародними непатентованими або загальноприйнятими назвами), віднесений до сильнодіючих лікарських засобів.

Дифенгідрамін (димедрол), згідно Наказу Міністерства охорони здоров'я України від 17.08. 2007 року № 490 «Про затвердження Переліків отруйних сильнодіючих лікарських засобів» (Перелік сильнодіючих лікарських засобів за міжнародними непатентованими або загальноприйнятими назвами), віднесений до сильнодіючих лікарських засобів.

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину визнав повністю, щиро розкаявся та підтвердив, що дійсно він працював у аптечному кіоску «Кафафарма», що знаходиться в підземному переході станції метро «Вибудичі» за адресою: м. Київ, вул. Набережно-Печерська дорога, 10. 07.07.09 р. до нього прийшов незнайомий раніше чоловік та запропонував реалізовувати в кіоску «Димедрол», за що отримувати гроші. ОСОБА_2 погодився. Наступного дня, 08.07.09 р. прийшов знову цей чоловік та приніс пакет, в якому знаходились таблетки «Димедрол», «Сонат» та трамадол в капсулах. ОСОБА_2 віддав йому гроші в сумі 1500 грн. за вказані таблетки.

Протягом цього ж дня він продавав продукцію аптеки, а також вказані наркотичні засоби. Скільки саме він продав за цей день, він не пам’ятає. Але, саме в цей день він продав таблетки трамадолу ОСОБА_3 в кількості 10 штук.

Приблизно о 15.30 год. 08.07.09 р. до кіоску підійшли працівники міліції та запропонували йому вийти з кіоску з метою його огляду.

Щиро кається у вчиненому злочину, бажав заробити грошей на своє весілля, просить суворого його не карати, оскільки він зробив помилку і розуміє це.

Враховуючи повне визнання вини самим підсудним, суд вважає доцільним, відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України, не досліджувати докази стосовно фактичних обставин справи, обмежившись поясненнями підсудного та дослідженням даних, характеризуючих його особу.

  Заслухавши підсудного, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що вина ОСОБА_2 в інкримінованому йому злочині доведена повністю. Його дії кваліфіковані за ч. 2 ст. 307 КК України як незаконне придбання, зберігання з метою збуту, у великих розмірах та збут наркотичного засобу в місцях массового перебування громадян, вчиненими особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст. 307 КК України. Крім того, дії ОСОБА_2 кваліфіковані за ч. 3 ст. 321 КК України як незаконне придбання, зберігання у великих розмірах з метою збуту сильнодіючих лікарських засобів, що не є наркотичними або психотропними чи їх аналогами.

Обираючи вид та міру покарання підсудному ОСОБА_2, суд враховує вимоги статті 65 КК України щодо загальних засад призначення покарання, межі санкції ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 321 КК України, обставину, що пом’якшує покарання – щире каяття та сприяння встановленню істини по справі, обставин, які обтяжують покарання – суд не знаходить.        

Враховуючи вказані обставини, суд приходить до висновку про необхідність засудження ОСОБА_2 до покарання у виді позбавлення  волі. Однак, враховуючи, що вказаний злочин відноситься до категорії середньої тяжкості, особу винного – раніше не судимого, на обліку у лікаря психіатра, лікаря нарколога не перебуває, характеризується позитивно, має на утриманні вагітну дружину, має тяжкий стан здоров’я, тому суд вважає можливим звільнити його від відбування покарання з випробовуванням на підставі ст. 75 КК України та покласти на нього обов’язки згідно ст. 76 КК України. Згідно ст. 77 КК України не застосовувати додаткове покарання у виді конфіскації майна.

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати по справі – вартість проведених  експертиз в сумі 963, 28 грн.

Долю речового доказу необхідно вирішити відповідно до ст. 81 п. 2 КПК України.  

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд,-


                                                 з а с у д и в:

ОСОБА_2 визнати винним у скоєнні злочинів, передбачених  ч. 2 ст. 307, ч. 3 ст. 321 КК України, та призначити йому покарання:

-за ч. 2 ст. 307 КК України - у виді 5 (п’яти) років позбавлення волі;

за ч. 3 ст. 321 КК України – у виді 3 (трьох) років позбавлення волі.

          На підставі ст. 70 ч. 1 КК України  за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим призначити ОСОБА_2 остаточну міру покарання у виді 5 (п’яти) років позбавлення волі.

На підставі ст.ст. 75 та 76 КК України, звільнити ОСОБА_2 від відбування призначеного судом покарання, якщо він протягом іспитового строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього обов’язки: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи; повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи або навчання і періодично з’являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи. Іспитовий строк  ОСОБА_2  встановити 3 (три) роки.

 Міру запобіжного заходу ОСОБА_2 до вступу вироку в законну силу залишити без змін - підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

Стягнути з ОСОБА_2 судові витрати по справі – вартість проведених  експертиз в розмірі 963 грн. 28 коп. одержувач платежу - НДЕКЦ при УМВС України на залізничному транспорті, на р/р № 35227002000476 код ЗКПО № 25576445, ГУДКУ в Київській області, МФО 821018 (за проведення  експертиз та дослідження).

Речові докази:

•   компакт-диск ДВД-РВ, який знаходиться в матеріалах справи – залишити при справі;

•   грошові купюри: номіналом 50 грн, 50 грн, 50 грн, 20 грн, 200 грн, 200 грн, 100 грн, 100 грн, 50 грн, які знаходяться на зберіганні в фінансовій частині Голосіївського РУГУ МВС України в м. Києві  - конфіскувати в дохід держави;

-таблетки, щомістять дифенгідрамін (димедрол), відсотковий вміст Дифенгідраміну (Димедролу) у таблетці становить 50 %, загальна маса Дифенгідраміну (димедрол) становить 14,9 г.; таблетки, що містять зопіклон, відсотковий вміст зопіклону, у таблетці становить 4, 41 %, загальна маса зопіклону становить 032 г.; наркотичний засіб – трамадол, у капсулах становить 17,24%, загальна масатрамадолу, становить 1,7 г; наркотичний засіб – трамадол, відсотковий вміст трамадолу у капсулах становить 10,87 %, загальна маса трамадолу, становить 3,3 г.;Наркотичний засіб – трамадол, загальна маса трамадолу становить 0,50 г., які знаходяться на зберіганні в камері схову речових доказів Голосіївського РУГУ МВС України в м. Києві -  знищити.

Арешт, накладений постановою від 20.08.09 р. слідчого Голосіївського РУГУ МВС України в м. Києві  Павленко В.В. на майно ОСОБА_2, а саме мотоцикл «XINGYUE Y 150N-U» д.н.з. ВМ0783АА 2007 року випуску – зняти, а мотоцикл повернути власнику.

          Вирок може бути оскаржено до Апеляційного  суду м. Києва через Голосіївський районний суд м. Києва протягом 15 діб з моменту його проголошення.


    Суддя




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація