ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 лютого 2012 р.Справа № 2-а-3731/11/2170
Категорія: 12.2Головуючий в 1 інстанції: Ковбій О.В.
Колегія суддів Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді –ОСОБА_1
судді –ОСОБА_2
судді –ОСОБА_3
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_4 на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2011 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області про стягнення заборгованості з виплати грошового забезпечення за час вимушеного прогулу при проходженні служби,
встановила:
Позивач ОСОБА_4 11.07.2011 року звернувся до суду з позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області (далі -відповідач, УМВС) про стягнення заборгованості з виплати грошового забезпечення за час вимушеного прогулу при проходженні служби в органах внутрішніх справ за період з 20.12.2006 року по 16.12.2009 року в сумі 29322,43 гривень.
Позов обґрунтований тим, що після звільнення позивача з органів внутрішніх справ України відповідач не здійснив з ним повний розрахунок. Вважає, що відповідач зобов'язаний виплатити йому заборгованість по грошовому забезпеченню (заробітної плати) за час вимушеного прогулу при проходженні служби в органах внутрішніх справ за період з 20.12.2006 року по 16.12.2009 року в сумі 29322,43 гривень.
Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала, проти їх задоволення заперечувала з тих підстав, що питання щодо виплати сереньомісячного заробітку позивачу вже вирішено шляхом сплати позивачеві суми в розмірі 5728,80 гривень, відповідно до ухвали Вищого адміністративного суду України від 25.11.2009 року, що підтверджується копіями платіжних доручень № 172 від 12.05.2011 року та № 180 від 16.05.2011 року на суму 2000,00 гривень та 3728,80 гривень відповідно.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2011 року у задоволенні позовних вимог ОСОБА_4 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області про стягнення заборгованості з виплати грошового забезпечення за час вимушеного прогулу при проходженні служби було відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_4, з посиланням на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, ставлять питання щодо скасування оскаржуваної постанови та прийняття нової про задоволення позову.
Заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи, перевіривши законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Судом 1-ї інстанції встановлено, що 15 жовтня 1996 року відповідно до наказу начальника Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області ОСОБА_4 було прийнято на роботу в органи внутрішніх справ України на посаду оперуповноваженого кримінальної міліції у справах неповнолітніх Горностаївського РВ УМВС України в Херсонській області.
В квітні 2006 року позивача увільнено з посади оперуповноваженого карного розшуку Горностаївського РВ УМВС України в Херсонській області та звільнено з роботи в органах внутрішніх справ України за систематичне порушення вимог МВС України щодо дотримання співробітниками внутрішніх справ дисципліни.
Вважаючи звільнення з роботи незаконним, позивач в травні 2006 року звернувся з позовом до суду. Постановою Горностаївського районного суду від 13.10.2006 року накази начальника УМВС України в Херсонській області в частині звільнення з роботи суд визнав незаконними та скасував їх, поновивши позивача на роботі на попередній посаді, зобов’язав керівництво УМВС України в Херсонській області внести зміни в трудову книжку, а також стягнув середньомісячний заробіток за час вимушеного прогулу, тобто за період з квітня по жовтень 2006 року.
Постановою апеляційного суду Херсонської області від 19.12.2006 року було задоволено апеляційну скаргу Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області, постанову Горностаївського районного суду від 13.10.2006 року скасовано, постановлено нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_4
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25.11.2009 року, постанову апеляційного суду Херсонської області від 19.12.2006 року скасовано, постанову Горностаївського районного суду від 13.10.2006 року залишено в силі, зобов’язано УМВС України в Херсонській області поновити ОСОБА_4 в органах внутрішніх справ і стягнути середньомісячний заробіток в розмірі 5728,80 грн., який йому було сплачено, що підтверджується копією платіжних доручень № 172 від 12.05.2011 року та № 180 від 16.05.2011 року на суму 2000,00 грн. та 3728,80 грн. відповідно.
Вказане рішення в цій частині було виконано. Наказом начальника УМВС України в Херсонській області від 16.12.2009 року позивача поновлено на роботі на посаді дільничного інспектора міліції Горностаївського РВ УМВС України в Херсонській області, цим же наказом позивача увільнено із займаної посади, у зв’язку з виходом на пенсію за вислугою років в званні старшого лейтенанта міліції.
Після винесення ухвали Вищого адміністративного суду України від 25.11.2009 року, позивач звернувся до відділу державної виконавчої служби про виконання рішення суду.
30.09.2010 року було відкрито виконавче провадження по виконанню вказаного рішення і зобов’язано стягнути з УМВС України в Херсонській області на користь ОСОБА_4 суму вимушеного прогулу в розмірі 5728,80 грн.
Таким чином, питання щодо виплати середньомісячного заробітку було вирішено шляхом сплати позивачеві вказаної суми.
Відповідно до п. 24 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ Української РСР, затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 року № 114 у разі незаконного звільнення або переведення на іншу роботу особи рядового, начальницького складу органів внутрішніх справ підлягають поновленню на попередній роботі (посаді).
У разі поновлення на роботі (посаді) орган, який розглядає трудовий спір, одночасно вирішує питання про виплату особі рядового і начальницького складу середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.
Відповідно до норм чинного законодавства Горностаївським районним судом Херсонської області і Вищим адміністративним судом України було прийнято рішення про стягнення з УМВС заробітку за час вимушеного прогулу в розмірі 5728,80 грн. одночасно з поновленням на роботі.
Суд 1-ї інстанції дійшов висновку про відсутність правових підстав для стягнення середнього заробітку.
Проте колегія суддів не погоджується з цими висновками суду першої інстанції з таких підстав.
Відповідно до ст. 99 КАС України –адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду встановленого цим Кодексом або іншими Законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк. Для звернення до адміністративного суду щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів, встановлюється місячний строк.
Колегією суддів встановлено, що позивач просить стягнути заборгованість з виплати грошового забезпечення за період з 20.12.2006 року по 16.12.2009 року, та як вбачається з позовної заяви (а.с. 4) в грудні 2010 року поштою позивач отримав лист УМВС України в Херсонській області за №10/Д-1 від 24.11.2010 року з довідкою Горностаївського РВ УМВС про нараховане грошове забезпечення за час вимушеного прогулу.
Таким чином, оскільки позов був поданий 11 липня 2011 року, суд першої інстанції, у відповідності до вимог ст.99 та ч.1 ст.100 КАС України, повинен був не розглядати позовні вимоги ОСОБА_4, а залишити їх без розгляду.
Враховуючи, що судом першої інстанції порушені норми процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, судова колегія, керуючись ч.1 ст. 203 КАС України вважає необхідним, скасувати постанову суду першої інстанції, а позов ОСОБА_4 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області про стягнення заборгованості з виплати грошового забезпечення за час вимушеного прогулу при проходженні служби залишити без розгляду.
Керуючись ч. 10 ст. 183-2, ч. 1 ст. 195, ст. 197, п. 4 ч. 1 ст. 198, п. 4 ч. 1 ст. 200 та п. 3 ч. 1 ст. 205 КАС України, колегія суддів –
ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_4 –задовольнити.
Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 16 серпня 2011 року по адміністративній справі за позовом ОСОБА_4 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області про стягнення заборгованості з виплати грошового забезпечення за час вимушеного прогулу при проходженні служби –скасувати.
Позов ОСОБА_4 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Херсонській області про стягнення заборгованості з виплати грошового забезпечення за час вимушеного прогулу при проходженні служби - залишити без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через 5-ть днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, однак може бути оскаржена в касаційному порядку у відповідності до положень діючого законодавства до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий:/підпис/ОСОБА_1
Суддя:/підпис/ОСОБА_2
Суддя:/підпис/ОСОБА_3