РІШЕННЯ 2о-254/09
Іменем України
19 жовтня 2009 року Голосіївський суд м. Києва
в складі головуючого судді Чередніченко Н.П.
при секретарі Чигир Т.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 заінтересована особа Друга Київська державна нотаріальна контора про встановлення факту , що має юридичне значення ,-
встановив :
Заявник ОСОБА_1 звернувся з заявою до суду з заявою про встановлення факту , що має юридичне значення , мотивуючи свої вимоги тим , що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся ОСОБА_2 , яка проживала разом із заявником і його родиною в приватизованій трьохкімнатній квартирі АДРЕСА_1 .
ІНФОРМАЦІЯ_2 померла мама заявника , ОСОБА_3, яка проживала також разом із заявником . Після їх смертів відкрилася спадщина на належну їм частку зазначеної квартири . У встановлений законом термін заявник звернувся до Другої Київської нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, де і було з»ясовано свідоцтво про одруження бабусі заявника ОСОБА_2 було втрачено .
Не зберігся і актовий запис про реєстрацію шлюбу в архіві відділу реєстрації актів цивільного стану Полтавського обласного управління юстиції.
В зв»язку з чим заявник і вимушений звернутися до суду .
В судовому засіданні заявник підтримав заявлені вимоги за вищевикладеними обставинами та просив їх задовольнити , а саме встановити факт , що має юридичне значення , а саме , що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є рідною мамою померлої ОСОБА_3 та рідною бабусею ОСОБА_1 .
Зацікавлена особа в судове засідання не з”явилася . Причина їх неявки суду невідома .Направили суду лист з проханням слухати справу у відсутність їх представника .
Вислухавши пояснення заявника , дослідивши матеріали справи вважаю , що заява підлягає задоволенню зі слідуючих підстав .
Згідно вимог ст. 256 ЦПК України , справи про встановлення фактів , від яких залежить виникнення , зміна або припинення особистих чи майнових прав , розглядаються судовим порядком , коли діючим законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення .
У відповідності до Довідки Другої Київської державної нотаріальної контори від 22.07.2009 року заявник відмовлено у видачі Свідоцтва про право на спадщину після смерті матері ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 в зв»язку з тим , що не надано свідоцтва про шлюб ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .(а.с.12)
У відповідності до копії свідоцтва про народження (а.с.13) вбачається , що батьками заявника є ОСОБА_4 та ОСОБА_3.
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.14)
ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.15)
Як достовірно встановлено в судовому засіданні ОСОБА_3 (а.с.16 ) , народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 , її батьками є ОСОБА_5 та ОСОБА_6 .
Померла ОСОБА_3 постійно проживала та була зареєстрована спільно із заявником за адресою АДРЕСА_1 (а.с.17)
З пенсійного посвідчення ОСОБА_5 (а.с.18) вбачається , що його дружиною була ОСОБА_2 .
ОСОБА_5.помер ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.20)
За наведеного вище вважаю , що вимоги заявника обгрунтована та підлягає задоволенню в повному обсязі .
Згідно викладеного та керуючись , ст.ст. 256 ,212-215 ЦПК України ,-
Вирішив :
Заяву задовольнити .
Встановити факт , що має юридичне значення , а саме , що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 є рідною мамою померлої ОСОБА_3 та рідною бабусею ОСОБА_1 .
На рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження , якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано . Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження , але апеляційна скарга не була подана в строк , встановлений ст.. 294 ЦПК України , рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку . У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .
Суддя :