Судове рішення #64415
Справа № 22-Ц-991

Справа № 22-Ц-991                                            Головуючий у 1-й інстанції  Бойко В.Б.

Категорія - 35                                                               Суддя - доповідач     Жмака В.Г.

УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2006 року липня 13 дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Сумської області в складі:

Головуючого - Жмаки В.Г.

суддів -    Білецького О.М., Криворотенка В.І.

з участю секретаря судового засідання - Назарової О.М.

розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Зарічного районного суду м. Суми від 13 січня 2006 року у справі за позовом ОСОБА_2 до неї про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИЛА:

В апеляційній скарзі ОСОБА_1, просить скасувати рішення Зарічного районного суду м. Суми від 13 січня 2006 року і ухвалити нове рішення, яким поновити шлюб між нею та ОСОБА_2, зареєстрованим ІНФОРМАЦІЯ_1, анулювати запис акта про розірвання шлюбу та свідоцтво про розірвання шлюбу.

Рішенням суду першої інстанції від 13 січня 2006 року позовні вимоги ОСОБА_2, щодо розірвання шлюбу з ОСОБА_1 задоволені, шлюб між сторонами, зареєстрований ІНФОРМАЦІЯ_1 у відділі РАГС Сумського міського управління юстиції Сумської області було розірвано.

Апелянт зазначає, що суд не з'ясував усіх обставин справи, не врахував прав і обов'язків сторін, розглянув справу за їх відсутності. Якщо позивач просив суд розглянути справу у його відсутності, то їй про розгляд справи в суді нічого не було відомо, повістки з суду вона не отримувала, її ніхто ніяким чином не викликав ні на співбесіду, ні в судове засідання на 13 січня 2006 року, заяви, що знаходиться в справі, про те, що з позовом згодна і просить суд розглядати справу без неї, вона не писала, а підпис не відповідає дійсному підпису, оскільки з липня 2005 року по травень 2006 року перебувала за межами України.

Позивач ОСОБА_2 будучи належно повідомленим, в судове засідання не з'явився, в своєму поясненні заперечує проти апеляційної скарги, посилаючись на те, що ОСОБА_1 знала про розлучення і дала свою згоду, просив рішення місцевого суду залишити без змін.

При прийнятті рішення суд першої інстанції встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 сторони вступили в шлюб, від шлюбу дітей не мають. У зв'язку з погіршенням відносин між сторонами, втратою почуттів та відсутністю взаєморозуміння, сторони спільного господарства не ведуть і з червня 2005 року не підтримують шлюбних стосунків, в матеріалах справи знаходяться заяви в яких сторони просять шлюб розірвати, справу слухати в їх відсутність.

Перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду скасуванню з направленням справи на новий розгляд з таких підстав.

Рішення по даній справі було постановлено судом 13 січня 2006 року за відсутності відповідача.

В матеріалах справи відсутні будь-які дані про те, що відповідачка була належне повідомлена про час і місце судового засідання. Факт написання заяви до суду заперечує з чим не погодитись колегія суддів підстав не вбачає.

Копію рішення суду відповідач ОСОБА_1 не отримувала і з цього приводу надала докази про її відсутність і перебування за межами України до травня 2006 року, що підтверджується розпечаткою аеропорту та штампами в паспорті про в'їзд та виїзд за межі України.

Наведені обставини відповідно до п.3 ч.1 ст. 311 ЦПК України є підставою для скасування рішення суду і передачі справи на новий розгляд.

Що стосується інших вимог апелянта, то вони не підлягають задоволенню, оскільки не ґрунтуються на законі.

Керуючись ст.ст. З07, 311,313-315,317,319 ЦПК України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Скасувати рішення Зарічного районного суду м. Суми від 13 січня 2006 року в даній справі, а справу направити на новий розгляд в той же суд. В іншій частині апеляційну скаргу відхилити.

Ухвала може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня її проголошення.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація