Судове рішення #6438451

І інстанція

код суду 2702

Справа 2о-236 /2009

Категорія 9

РІШЕННЯ                

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 серпня 2009 року Гагарінський районний суд м. Севастополя у складі:

головуючого - судді Батуріна А.С.

при секретарі – Селезньовій Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Севастополі цивільну справу за заявою ОСОБА_1  про встановлення факту родинних відносин, суд, -


В С ТА Н О В И В:

14 липня 2009 року ОСОБА_1  звернулася до суду з вищезазначеною заявою, в якій просить встановити факт родинних відносин між нею та померлим ОСОБА_2 , який був її чоловіком.

В своїй заяві ОСОБА_1  зазначила, що 11.04.2009року помер її чоловік, інвалід 1-ї групи. Вона звернулася до Управління пенсійного фонду в Гагарінському районі для  оформлення надбавки до пенсії як дружині померлого інваліда. Але, їй було роз’яснено, що в зв’язку з тим, що в її паспорті та свідоцтві про смерть чоловіка є різночитання у прізвищах, Пенсійний Фонд позбавлений можливості оформити на документи та рекомендували звернутися до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин. Таким чином, заявниця позбавлена можливості оформити надбавку до пенсії.  

В судовому засіданні представник заявниці підтримала  вимоги в повному обсязі.

Представник зацікавленої особи – Управління Пенсійного Фонду України в м.Севастополі- в судове засідання не з’явилася, але надіслала заяву в яких просить розглянути справу у відсутність  представника та ухвалити рішення на розсуд суду.

Заслухавши пояснення представника заявника, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 256 ч. 1 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Так судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1  року помер ОСОБА_2 . По зверненні заявниці до органів Пенсійного фонду для оформлення надбавки до пенсії виявилося, що в паспорті заявниці її прізвище вказано як « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а в свідоцтві про смерть ОСОБА_2  прізвище переведено як « ІНФОРМАЦІЯ_3 », тобто є різночитання в прізвищі померлого, у зв’язку з чим заявниця  позбавлена можливості оформити надбавку до пенсії.

Родинні відносини між заявницею ОСОБА_1  та померлим  підтверджуються тим, що анкетні дані заявниці, окрім написання прізвища, співпадають з анкетними даними чоловіка, вказаними у свідоцтві про укладення шлюбу, а також довідкою  Українського бюро лінгвістичних експертиз, яким підтверджено, що при перекладі з російського у прізвищі допущена помилка та російське прізвище « ІНФОРМАЦІЯ_4 » та прізвища  « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та « ІНФОРМАЦІЯ_3 » є ідентичними.

За таких обставин суд вважає вимоги заявника законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 256 ч. 1 п. 1 ЦПК України, суд, -  

В И Р І Ш И В:

Заяву ОСОБА_1  - задовольнити.

Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 року народження, уродженки м. Бобруйська та її  чоловіком ОСОБА_2 , який помер 1 ІНФОРМАЦІЯ_1 року.  

Рішення суду може бути оскаржено в палату по цивільним справам Апеляційного суду м. Севастополя шляхом подання заяви про апеляцію через Гагарінський районний суд м. Севастополя, протягом 10 днів з дня  його проголошення, апеляційна скарга на рішення суду подається на протязі 20 днів після  подання заяви  про апеляційне оскарження, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

 



Суддя Гагарінського районного

суду м. Севастополь                                                                              А.С. Батурін

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація