Судове рішення #6438216

Справа № 1- 87\09  




Машівський районний суд  Полтавської області  



В И Р О К  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  

      

12 жовтня 2009 року.   Машівський місцевий районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді:                                                 Січиокно Т.О.

при секретарі :                                                            Гезела Л.Р.

з участю прокурора:                                                  Ряднина В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Машівка кримінальну справу про обвинуваченню :  

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, розлученого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_4, не працюючого,   в силу ст. 89 КК України раніше несудимого,  

у  скоєнні злочинів, передбачених ч. 2  ст. 263, ч. 2 ст. 342  КК України, -

В С Т А Н О В И В:  

 в червні 2009 року, точної дати слідством не встановлено, ОСОБА_1 на березі ставу, розташованого  в селі Михайлівка Машівського району Полтавської області знайшов ніж, який забрав собі. В подальшому, усвідомлюючи  суспільно – небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно – небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, ОСОБА_1, не маючи передбаченого законом дозволу,  носив даний ніж при собі з метою самозахисту.

 20.08.2009 року приблизно о 17 годині 50 хвилин неподалік річки Тагамлик в смт. Машівка Полтавської області, під час проведення працівниками Машівського РВ ГУ МВС України в Полтавській області особистого огляду та речей ОСОБА_1, в осподарській сумці, яка знаходилася при ньому, було виявлено та вилучено ніж.

  Згідно висновку експерта № 45 від 31.08.2009 року даний ніж виготовлений саморобним способом по типу мисливських ножів загального призначення та являється холодною16.10.2009 зброєю колючо – ріжучої дії.

 Окрім цього, 18.09.2009 року старший оперуповноважений СКР Машівського РВ ГУ МВС України в Полтавській області ОСОБА_2 та старший оперуповноважений СКР Машівського РВ ГУ МВС України в Полтавській області ОСОБА_3, перебуваючи при виконанні службових обов’язків,  з метою виконання доручення судді Машівського районного  суду Полтавської області про забезпечення  явки обвинуваченого ОСОБА_1  до суду для розгляду кримінальної справи по обвинуваченню останнього у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України,  на автомобілі ДЕО –Ланос під керуванням ОСОБА_4 прибули за місцем проживання підсудного.

 В цей же день,  приблизно о 10 годині, ОСОБА_1, знаходячись поблизу стадіону, розташованого  в селі Жирківка Машівського району Полтавської,  перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, усвідомлюючи  суспільно – небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно – небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, умисно почав чинити активний опір працівникам міліції, відштовхував їх від себе руками,  на зауваження не реагував, висловлювався нецензурною лайкою та в ході цього пошкодив форменний одяг шляхом зівання погону старшому оперуповноваженому СКР Машівського РВ ГУ МВС України в Полтавській області ОСОБА_3

 

 Допитаний в судовому засіданні підсудний ОСОБА_1  свою вину в скоєні злочинів визнав повністю та пояснив, що в червні 2009 року він на березі ставу, розташованого  в селі Михайлівка Машівського району Полтавської області знайшов ніж. З метою самозахисту він носив його при собі в господарській сумці. 20.08.2009 року  приблизно о 17 годині 50 хвилин неподалік річки Тагамлик в смт. Машівка Полтавської області він бв зупинений працівниками міліції, які  під час проведення особистого огляду та речей в належній йому господарській сумці виявили та вилили даний  ніж.

 Окрім цього, 18.09.2009 року він вживав спиртні напої. Приблизно о 10 годині  поблизу стадіону, розташованого  в селі Жирківка Машівського району Полтавської поблизу нього зупинився автомобіль, з якого вийшли 2 працівника міліції, одягнені в формений одяг. Останні до нього пред’явили претензії з приводу того, що він неодноразово не з’являвся до Машівського районного суду Полтавської області на виклик судді. Працівники міліції почали наполягати на тому, що він терміново прибув на виклик судді, в провадженні якого знаходилася кримінальна справа по обвинуваченню його у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 263 КК України. Під впливом алкоголю, він почав висловлюватися нецензурною лайкою на адресу працівників міліції, відштовхувати їх від себе. Пропозицію проїхати до Машівського РВ він сприйняв більш агресивніше і схопивши одного з працівників міліції за форменний одяг, відірвав погон.

      Потерпілий ОСОБА_3 в судове засідання не з’явився,  будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи. Надав до суду заяву про неможливість з’явитися до суду у зв’язку з зайнятістю, показання дані ним в ході досудового слідства підтримує в повному обсязі. Претензій матеріального та морального характеру до підсудного не має.


Крім визнання підсудним своєї вини, його вина в скоєні злочинів підтверджується іншими зібраними в ході досудового слідства доказами. Оскільки фактичні обставини справи ніким не оспорюються, підсудний правильно розуміє зміст цих обставин, сумнівів у добровільності та істинності його  позиції немає  та йому роз’яснено про позбавлення права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному суді, суд відповідно до ч. 3 ст. 299 КПК України визнав за недоцільне дослідження доказів стосовно цих фактичних обставин.

Суд кваліфікує дії підсудного ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 263 КК України, як носіння холодної зброї без передбаченого законом дозволу та за ч. 2 ст. 342 КК України, як опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним своїх обов’язків.  

При обранні покарання підсудному суд, у відповідності до ст. 65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, обтяжуючі та пом’якшуючі обставини.

Обставинами, що в силу ст. 66 КК України пом’якшують покарання винного ОСОБА_1  суд визнає його щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину.

Обставиною, що в силу ст. 67 КК України обтяжує покарання підсудного ОСОБА_1   є вчинення злочину в стані алкогольного сп’яніння.

Вивченням особи підсудного ОСОБА_1  встановлено, що за місцем проживання останній характеризується негативно, схильний до бродяжництва, вживання спиртних напоїв, будь – яких компрометуючі матеріали щодо нього відсутні.

Згідно відповіді на запит Машівської ЦРЛ, ОСОБА_1 на диспансерному обліку в лікаря нарколога та психіатра не перебуває. ( а.с.41).

При призначенні покарання, відповідно до вимог ст. 65 КК України,  суд приймає до уваги, що підсудний ОСОБА_1 щиро розкаявся у вчиненні злочинів, сприяв слідству  у їх розкритті, вчинив злочини середньої тяжкості,  а отже можливість його виправлення і перевиховання можлива без ізоляції від суспільства та призначає  покарання у виді позбавлення волі на певний строк зі встановленням іспитового строку.

Цивільний позов по справі потерпілим ОСОБА_3 не заявлено.

Долю речових доказів суд вирішує у відповідності з вимогами ст. 81 КПК України.

Суд вважає, що речові докази по справі, а саме ніж, який зберігається в кімнаті речових доказів Машівського РВ ГУ МВС України в Полтавській області – підлягає знищенню; форменний одяг який зберігається в кімнаті речових доказів Машівського РВ ГУ МВС України в Полтавській області - підлягає поверненню потерпілому ОСОБА_3

 Згідно ст. 92 КПК України з ОСОБА_1 підлягає стягненню на користь НД ЕКЦ при ГУ МВС України в Полтавській області вартість проведено експертизи холодної зброї в розмірі 202, 82 гривні. ( а.с. 15).

Керуючись статтями 323, 324 КПК України, -


З А С У Д И В:  

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2  ст. 263, ч. 2 ст. 342  КК України та призначити йому покарання за:

ч. 2  ст. 263 КК України – 2 роки позбавлення волі;

ч. 2 ст. 342  КК України – 1 рік позбавлення волі.

На підставі ч. 1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим остаточно визначити ОСОБА_1 покарання у виді 2 ( двох) років позбавлення волі.  

На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбуття покарання, встановивши йому іспитовий строк на 1 рік.

Відповідно до ст. 76 КК України зобов’язати  ОСОБА_1 з’являтися в органи кримінально – виконавчої системи та повідомляти їм про місце проживання, роботи.

Запобіжний захід ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити попередній – підписку про невиїзд.

 Речові докази по справі - ніж, який зберігається в кімнаті речових доказів Машівського РВ ГУ МВС України в Полтавській області – знищити; форменний одяг який зберігається в кімнаті речових доказів Машівського РВ ГУ МВС України в Полтавській області – повернути потерпілому ОСОБА_3

 Стягнути з ОСОБА_1 на користь НД ЕКЦ при ГУ МВС України в Полтавській області вартість проведеної експертизи холодної зброї  у розмірі 202 ( двісті дві) гривні 82 копійки.

 Вирок  може  бути  оскаржено  до  Апеляційного  суду  Полтавської  області через Машівський районний суд Полтавської області протягом  15  діб  з  моменту  його  проголошення.


Головуючий: (підпис)  


З оригіналом згідно:  


Суддя Машівського районного суду                                                      Т.О.Січиокно  

  • Номер: 11/791/11/16
  • Опис:
  • Тип справи: на справу (провадження) кримінального судочинства за апеляцією
  • Номер справи: 1-87/09
  • Суд: Апеляційний суд Херсонської області
  • Суддя: Січиокно Тетяна Олександрівна
  • Результати справи: Винесено ухвалу про залишення ухвали (постанови) суду першої інстанції без змін, а апеляції - без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 03.12.2015
  • Дата етапу: 09.02.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація