П О С Т А Н О В А
Іменем України
23 жовтня 2009 року Справа № 2а-4274/09/2370
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Мишенка В.В.,
при секретарі - Дубовій Ю.С.,
за участю: представника позивача Тимчишиної-Благодір С.П. за довіреністю, представника відповідача Василенко Н.В. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Хацьки» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Управлінням Пенсійного фонду України в Черкаському районі (далі-позивач) подано адміністративний позов про стягнення з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Хацьки» (далі - відповідач) на користь позивача фінансових санкцій в сумі 537 грн. 15 коп. та пені в сумі 561 грн. 64 коп.
Свій позов позивач обґрунтовує тим, що відповідно до ст.ст. 18,20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV та Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України № 21–1 від 19.12.2003 року та зареєстровані в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 – страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому Законом України № 1058-ІV. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. Згідно з п.п. 2,3 ст. 20 Закону України № 1058-ІV обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Відповідно до пп. 6 пункту 2 ст. 17 Закону України № 1058-ІV страхувальник зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідач свій обов’язок щодо своєчасної та повної сплати страхових внесків не виконував, в результаті чого, рішенням позивача до відповідача застосовано фінансові санкції та нараховано пеню в загальній сумі 1098 грн. 79 коп. та на підставі ст.106 Закону України № 1058-1V направлено вимогу № Ю441 від 01.09.2009 року про сплату боргу.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов повністю.
Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, посилаючись на акт перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування від 27.03.2008 року і вказував, що відповідач в даний час заборгованості перед Пенсійним фондом не має.
Заслухавши представників сторін та дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному об’ємі з наступних підстав.
Відповідач зареєстрований як юридична особа Черкаською районною державною адміністрацією Черкаської області 21 березня 2000 року, ідентифікаційний код – 03793389, а також зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області, як платник збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за № 2323040091.
У відповідності з п.п.4 п.2 ст.17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV (далі - Закон № 1058-ІV), страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом України. Підпунктом 11.11 п.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та зареєстрованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року № 64/8663 передбачено, що платники щомісяця складають у 2-х примірниках розрахунок суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків. Розрахунки подаються до органу Пенсійного фонду для реєстрації за базовий звітний період, що дорівнює календарному місяцю - не пізніше ніж через 20 календарних дні із дня закінчення цього періоду. Відповідно до ст.ст.18, 20 Закону України № 1058-ІV та вищезазначеної Інструкції – страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Згідно п.2 ч.9 ст. 106 Закону України № 1058-1V, в редакції, що діяла в період несплати відповідачем страхових внесків, за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі: 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно; 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно; 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
На підставі зазначеної норми Закону № 1058-1V, за несвоєчасну сплату страхових внесків до відповідача застосовано штрафні санкції та нараховано пеню, про що винесено рішення № 480 від 28 липня 2009 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені, яким застосовано стягнення у вигляді штрафу в розмірі 537 грн. 15 коп. та нараховано пеню в сумі 561грн. 64 коп.
Зазначене рішення було отримано уповноваженою особою відповідача 30 липня 2009 року, що підтверджується поштовими повідомленнями про їх вручення.
У зв'язку із порушенням відповідачем платіжної дисципліни позивачем, на підставі частини 3 статті 106 Закону № 1058-IV, направлялась вимога про сплату боргу N Ю 441 від 01 вересня 2009 року.
Зазначена вимога отримана відповідачем 04 вересня 2009 року, яка у передбаченому законодавством порядку оскаржена не була.
Абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону № 1058-IV визначено, що у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.
Посилання відповідача, які ґрунтуються на акті перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування від 27.03.2008 року, суд не бере до уваги, оскільки згідно з розрахунком фінансової санкції та пені по особовому рахунку товариства борг у відповідача виник у період, що не охоплювався вищезазначеним актом перевірки.
Враховуючи викладене, до стягнення підлягає заборгованість на загальну суму 1098 грн. 79 коп., в тому числі фінансові санкції в сумі 537 грн. 15 коп. та пеня в сумі 561 грн. 64 коп.
Несплата відповідачем до управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області страхових внесків призводить до неповного формування бюджету Пенсійного фонду України і, як наслідок, до несвоєчасних виплат пенсій пенсіонерам, що є порушенням ст. 46 Конституції України, яка гарантує право громадянам на забезпечення у разі старості, втрати працездатності, втрати годувальника, в інших випадках передбачених законом.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-ІV від 09.07.2003 року, ст.ст. 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 – 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Хацьки» задовольнити повністю.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Хацьки»: 19634, Черкаська область, Черкаський район, с. Хацьки, вул. Ватутіна, 1 (ідентифікаційний код 03793389) на користь управління Пенсійного фонду України в Черкаському районі Черкаської області: 18008, м. Черкаси, Соснівський район, вул. Вернигори,17 (ідентифікаційний код 21366780) фінансові санкції у вигляді штрафу та пеню на загальну суму 1098 грн. 79 коп. (одна тисяча дев’яносто вісім грн.) 79 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 – денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя В.В.Мишенко
Повний текст постанови виготовлений 26 жовтня 2009 року.
- Номер:
- Опис: Про стягнення боргу по страхових внесках
- Тип справи: Адміністративний позов
- Номер справи: 2а-4274/09/2370
- Суд: Черкаський окружний адміністративний суд
- Суддя: Мишенко Володимир Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.09.2009
- Дата етапу: 08.12.2009