П О С Т А Н О В А справа №9-117/2009
13 жовтня 2009 року м. Цюрупинськ
Суддя Цюрупинського районного суду Херсонської області Заславець Н.В., при секретарі Бондаревій Т.К., за участю прокурора Рубчука С.Г., розглянувши узгоджене з в.о. прокурора Цюрупинського району подання слідчого СВ Цюрупинського РВ УМВС України в Херсонській області Гаврилова І.О., по кримінальній справі № 220163 – 09 про зміну запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту відносно обвинуваченого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Козачі Лагері Цюрупинського району Херсонської області , українця, громадянина України, не одруженого, з неповною середньою освітою, не працюючого, проживаючого: АДРЕСА_1 , судимого 21.04.2009 р. Цюрупинським райсудом за ч.1 ст. 309 КК України до 1 року обмеження волі , звільненого від відбування покарання з іспитовим строком на 1 рік в порядку ст.ст. 75,76 КК України, ухвалою 28.07.2009 року судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Херсонської області вирок в частині покарання змінено по ст. 309 ч. 1 КК України до 1 року позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік, -
В С Т А Н О В И ЛА:
Відповідно до подання органу досудового слідства, ОСОБА_1 органами досудового слідства обвинувачується в тому, що 11.07.2009 роки в період часу з 08:00 год. до 09:00 год., умисно, з корисливих мотивів, відкривши двері ключем, проник в будинок АДРЕСА_2 ., звідки таємно для оточуючих викрав гроші в сумі 500 гривень, що належать ОСОБА_2 внаслідок чого, розпорядився викраденим на свій розсуд, тим самим заподіяв останній матеріальний збиток на вказану суму.
Крім того, ОСОБА_1 , обвинувачується у тому, що 11.07.2009 року в період часу з 15:00 год. до 17:00 год. він повторно, умисно, з корисливих мотивів, відкривши двері ключем, проник в будинок АДРЕСА_2 , звідки таємно для оточуючих викрав гроші в сумі 700 гривень, які належать ОСОБА_2 внаслідок чого, розпорядився викраденим на свій розсуд, тим самим заподіяв останній матеріальний збиток на вказану суму.
Крім того ОСОБА_1 , обвинувачується у тому, що 11.07.2009 року в період часу з 17:00 год. до 21:00 год. він повторно, умисно, з корисливих мотивів, через незакриті вхідні двері, проник в будинок АДРЕСА_2 ., звідки таємно для оточуючих викрав магнітофон «Mason», вартістю 500 гривень, який належить ОСОБА_2 внаслідок чого, розпорядився викраденим на свій розсуд, тим самим заподіяв останній матеріальний збиток на вказану суму
Дії ОСОБА_1 . кваліфіковано за ст. 185 ч. 3 УК України, - таємне викрадання чужого майна (крадіжка), вчинені повторно, поєднанні з проникненням у житло.
По даними фактами СВ Цюрупинського РВ УМВС України в Херсонській області порушено кримінальні справи № 220163 – 09, 220163-09(доп.2), 220163-09(доп.3) за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України відносно ОСОБА_1 ., які постановою слідчого від 30.07.2009 року об’єднанні в одне провадження під загальним номером 220163-09.
28.07.2009 року по кримінальній справі № 220163-09 СВ Цюрупинського РВ було обрано відносно ОСОБА_1 . обрано запобіжний захід у вигляді підписка про невиїзд.
30.07.2009 року ОСОБА_1 . пред’явлено обвинувачення у вчиненні злочинів, передбачених ч. 3 ст. 185 КК України, вину у вчиненні яких він визнав повністю та розповів про обставини скоєних ним злочинів.
20.08.2009 року досудове слідство по кримінальній справі № 220163-09 зупинено згідно ст. 206 п. 1 КПК України та ОСОБА_1 . було об’явлено в розшук.
10.10.2009 року досудове слідство по кримінальній справі № 220163-09 поновлено у зв’язку із встановленням місцезнаходження ОСОБА_1 .
10.10.2009 року о 13 годині 40 хвилин ОСОБА_1 був затриманий в порядку ст. 115 КПК України і поміщений в ІТТ Цюрупинського РВ УМВС України в Херсонській області.
Необхідність зміни запобіжного заходу слідчий Гаврилов І.О. підтримав та пояснив, що ОСОБА_1 в період іспитового строку вчинив декілька нових злочинів і підозрюється у вчиненні іще одного злочину. Окрім того, обвинувачений порушив підписку про невиїзд та з місця вказаного ним у підписці проживання зник, що затягує досудове слідство.
Заслухавши слідчого, пояснення обвинуваченого ОСОБА_1 .,, думку прокурора, який підтримав подання слідчого, вивчивши матеріали подання та матеріали кримінальної справи, вважаю, що подання підлягає задоволенню, оскільки ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні період іспитового строку умисних злочинів, порушив підписку про невиїзд, тому перебуваючи на волі, може ухилятися від органів досудового слідства і суду, а також перешкодити встановленню істини по даній кримінальній справі чи продовжити злочинну діяльність.
Керуючись ст. ст. 148, 150,155, 165, 165-1, 165-2 КПК України,суддя
П О С Т А Н О В И Л А:
Змінити відносно обвинуваченого ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід з підписки про невиїзд на взяття під варту .
Копію постанови направити начальникові СІЗО м. Херсона, слідчому СВ Цюрупинського РВ УМВС, начальнику ІТТ Цюрупинського РВ УМВС – для виконання, прокуророві Цюрупинського району – для відома.
На постанову може бути подана апеляція до апеляційного суду Херсонської області протягом трьох діб з дня її винесення. Подача апеляції не зупиняє виконання постанови.
Суддя: Н.В. Заславець