Справа № 2-2727/2010р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16.06.2010 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді Мартинова Є.О.
При секретарі Макаревич Я.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Борисполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Бориспільської міської ради Київської області, про визнання права власності на самочинне будівництво,
встановив :
Позивач звернулася до суду з вищевказаним позовом в якому просить визнати за нею право власності на самочинно збудовану на земельній ділянці за адресою: вулиця Челюскінців, 10-д, м. Бориспіль Київської області баню-літню кухню загальною площею 50,4 кв. м.
Свої вимоги позивач обґрунтовує наступним. Відповідно до державного акту серії ЯА № 300464 від 04.02.2005 року остання є власником земельної ділянки площею 0,10 га, цільове призначення – для будівництва та обслуговування житлового будинку в м. Бориспіль Київської області вулиця Челюскінців, 10-д. В 2009 році самовільно, без виготовлення проекту та оформлення в повному обсязі технічної документації на земельній ділянці за вищевказаною адресою позивач побудувала баню-літню кухню, загальною площею 50,4 кв. м. 31 травня 2010 року інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області на неї накладено штраф за самочинне будівництво у розмірі 170 грн., який вона сплатила. 23 квітня 2010 року Комунальне підприємство Бориспільське міське бюро технічної інвентаризації виготовило на ім’я позивача технічний паспорт на баню-літню кухню за адресою: вул. Челюскінців, 10-д в м. Бориспіль Київської області. Позивач вважає, що самочинне будівництво не порушує права інших осіб, а тому звернулася до суду з даним позовом.
Позивач надала до суду заяву, в якій свої позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити та розглянути справу без її участі.
Відповідач надав до суду заяву, в якій просить справу розглянути без участі їх представника, при вирішенні спору покладається на думку суду.
Суд, дослідивши матеріали цивільної справи, оцінивши зібрані по справі докази, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до державного акту серія ЯА № 300464 від 04.02.2005 року позивач є власником земельної ділянки площею 0,10 га, цільове призначення – для будівництва та обслуговування житлового будинку в м. Бориспіль Київської області, вулиця Челюскінців, 10-д.
В 2009 році самовільно, без виготовлення проекту та оформлення в повному обсязі технічної документації на земельній ділянці за адресою: вул. Челюскінців, 10-д в м. Бориспіль Київської області ОСОБА_1 побудувала баню-літню кухню, загальною площею 50,4 кв. м.
23 квітня 2010 року Комунальне підприємство Бориспільське міське бюро технічної інвентаризації виготовило на ім’я позивача технічний паспорт на баню-літню кухню за адресою: вул. Челюскінців, 10-д в м. Бориспіль Київської області.
31.05.2010 року інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області було винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та накладено на неї штраф за самочинне будівництво у розмірі 170 грн. Штраф позивачем сплачено, про що свідчить копія квитанції.
Відповідно до Висновку управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Бориспільської міської ради Київської області від 11.06.2010 року при будівництві даної будівлі дотримані всі необхідні діючі містобудівні, санітарно-гігієнічні та протипожежні вимоги.
Відповідно до ч. 1 ст. 376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Згідно ч. 5 ст. 376 ЦК України, на вимогу власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудовано на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 373 ЦК України, власник земельної ділянки має право використовувати її на власний розсуд відповідно до її цільового призначення. Частиною 1 ст. 375 ЦК України, власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі, споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно.
Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого права. При цьому, одним з способів захисту цивільного права є - визнання права.
Відповідно до статті 60 Цивільного процесуального кодексу України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до статті 212 Цивільного процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Суд вважає, що докази, надані позивачем в обґрунтування її позовних вимог є достовірними, належними та допустимими.
Аналізуючи та оцінюючи у сукупності усі досліджені в судовому засіданні докази, суд прийшов до висновку, що самочинне будівництво не суперечить суспільним інтересам інших осіб, не порушує їхні права, не потребує перебудови і не підлягає знесенню. Спору відносно права власності на об’єкти самочинного будівництва не має, в зв’язку з чим позов слід задовольнити в повному обсязі.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 16, 373, 376 ЦК України, ст. ст. 4, 10, 60, 130, 174, 212, 213-215 ЦПК України суд,
вирішив:
Позов ОСОБА_1 до Бориспільської міської ради Київської області, про визнання права власності на самочинне будівництво – задовольнити в повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно збудовану на земельній ділянці за адресою: вулиця Челюскінців, 10-д, м. Бориспіль Київської області баню-літню кухню загальною площею 50,4 кв. м.
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення та наступної подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Мартинов Є. О.