№- 2-3183/09 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07.09.2009 р. Орджонікідзевський районний суд м. Харкова
у складі головуючого судді Маслова М.І.
при секретарі Кононенко О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Харкова цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу з ОСОБА_2, який був зареєстрований 02.03.2004 року в міському відділі РАЦС № 2 Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 97. Від шлюбно–родинних відносин дітей немає. Позивач стверджує, що з відповідачем сімейне життя не склалось, оскільки в сім'ї виникали сварки по різним побутовим причинам, різні погляди на сімейне життя, призвели до фактичного розпаду родини. Спору про поділ майна, що є спіл ьною власністю, немає. Даний шлюб у позивача перший, у відповідача - другий. Оскільки сторони не можуть досягти згоди для розірвання шлюбу в орагах РАЦС, позивач змушений звернутись до суду з даним позовом.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав суду заяву з проханням слухати справу у його відсутності у зв'язку із зайнятістю на роботі, свій позов підтримав, просив задовольнити в повному обсязі та на розірванні шлюбу наполягає.
Відповідачка ОСОБА_2 в судове засідання з’явилася, проти позову не заперечувала та пояснила, що з відповідачем шлюбно-сімейні відносини не підтримує, просить шлюб розірвати, оскільки між ними втрачено почуття любові та поваги одне до одного.
Перевіривши матеріали справи, вислухавши сторін, суд вважає, що позовна заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню, при цьому суд вважає, що сторони шлюбно-сімейні відносини не підтримують тривалий час, подальше збереження формального шлюбу суперечить їх інтересам і є недоцільним. Від шлюбно–родинних відносин дітей немає.
Суд вважає, що сім’я існує формально і відновленню не підлягає. Суд вважає, що сім’я розпалась по вині обох сторін, так як вони легковажно поставилися до питання збереження шлюбу. Витрати, пов’язані з розірванням шлюбу в органах реєстрації актів громадського стану м. Харкова необхідно покласти на позивача. Майновий спір відсутній.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 15, 30, 60, 208, 209, 212, 215- 220, 294, 295 ЦПК України; ст.ст. 110, 112 СК України суд,-
В И Р І Ш И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2, 1978 року, зареєстрований 02.03.2004 року в міському відділі РАЦС № 2 Харківського обласного управління юстиції, актовий запис № 97.
Витрати, пов’язані з розірванням шлюбу в органах РАЦС, стягнути з позивача у розмірі 25 (двадцять п'ять) грн.. Відповідачку ОСОБА_2 від витрат звільнити.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга в апеляційну палату апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний термін з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом 20 днів з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя : Маслов М.І.