Судове рішення #6430460

        Справа № 2-8257/09  

Р І Ш Е Н Н Я  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

20 травня 2009 року Приморський районний суд міста ОСОБА_1 в складі:  

головуючого судді     Кічмаренко С.М.,  

при секретарі     Тимофійчук Х.А.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_3 до ОСОБА_4, Одеської міської ради про визнання права власності на нерухоме майно та поділ спільного майна,-  

ВСТАНОВИВ:    

Позивачі звернулися до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що відповідачка ОСОБА_4 подарувала сторонам у рівних частинах 9/25 частин квартири АДРЕСА_1. Після укладення договору дарування у їх володіння та користування перейшли кухня площею 6,2 кв.м та дві житлові кімнати площею 10,0 кв.м та 16,1 кв.м, які вже на той час були відокремлені та ізольовані від інших приміщень квартири АДРЕСА_1.  

З метою поліпшення житлових умов ними було здійснено будівництво прибудови, яка складається з коридору площею 2,7 кв.м, житлової кімнати площею 11,9 кв.м, ванної кімнати 4,3 кв.м, туалету площею 1,4 кв.м.  

Оскільки будівництво нових помешкань квартири було здійснено з дотриманням будівельних норм та інших правил за власні спільні кошти позивачів та при цьому не було порушено права інших осіб, позивачі просять суд визнати за ними право власності у рівних частинах на побудовані коридор площею 2,7 кв.м, житлову кімнату площею 11,9 кв.м, ванну кімнату 4,3 кв.м, туалет площею 1,4 кв.м. Посилаючись на встановлене законом право співвласників поділити спільне майно в натурі між собою, позивачі також просять суд здійснити поділ квартири АДРЕСА_1 та припинити право спільної часткової власності сторін на це майно, визнавши за відповідачкою ОСОБА_4 право власності на квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 56,8 кв.м, житловою площею 23,2 кв.м, а за ними остаточно визнати у рівних частинах право власності на квартиру №3а у будинку №26 по вулиці Розкидайлівській у місті Одесі загальною площею 52,6 кв.м, житловою площею 38,0 кв.м.  

У судовому засіданні позивачі позов підтримали та просили його задовольнити.  

Відповідачка ОСОБА_4 у судове засідання не з’явилась, звернулась до суду із заявою про визнання позову, який просила розглянути у її відсутність.  

Представник Одеської міської ради у судове засідання не з’явився. Одеська міська рада про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином, про причини неявки свого представника суд не сповістила.  

Вислухавши пояснення позивачів, дослідивши матеріали справи та надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.  

У судовому засіданні встановлено, що на підставі свідоцтва про право власності на квартиру, виданого виконкомом Одеської міської ради 28 жовтня 2004 року, відповідачці ОСОБА_4 належала  чотирьохкімнатна квартира АДРЕСА_1 загальною площею 89,1 кв.м, житловою площею 49,3 кв.м.  

07 жовтня 2005 року між відповідачкою ОСОБА_4 та позивачами було укладено договір дарування, згідно з яким ОСОБА_4 подарувала, а позивачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 прийняли у дар у рівних частках кожна 9/25 частин квартири АДРЕСА_1. Зазначений договір дарування був посвідчений державним нотаріусом Першої одеської державної нотаріальної контори ОСОБА_1 та зареєстрований в реєстрі за №6-2608.  

Після укладення договору дарування у володіння та користування позивачів перейшли кухня площею 6,2 кв.м та дві житлові кімнати площею 10,0 кв.м та 16,1 кв.м, які вже на той час були відокремлені та ізольовані від інших приміщень квартири квартири АДРЕСА_1.  

Згідно з ст.356 ЦК України власність двох чи більше осіб із визначенням часток кожного з них у праві власності є спільною частковою власністю.  

Відповідно до ч.3 ст.357 ЦК України співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив, і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності. Поліпшення спільного майна, які можна відокремити, є власністю того з співвласників, який їх зробив, якщо інше не встановлено домовленістю співвласників.  

З метою поліпшення житлових умов позивачами було до своєї частини квартири АДРЕСА_1 здійснено прибудову коридору площею 2,7 кв.м, житлової кімнати площею 11,9 кв.м, ванної кімнати 4,3 кв.м, туалету площею 1,4 кв.м. Використані при проведенні будівництва будівельні матеріали й устаткування придбані позивачами за спільні кошти, також ними оплачено проведення відповідних будівельних робіт.  

Після здійсненої позивачами перебудови загальна площа квартири  АДРЕСА_1 складає 109,4 кв.м, житлова площа складає  61,2 кв.м, що підтверджується даними технічного паспорта.  

Будівництво нових приміщень квартири АДРЕСА_1 здійснено з дотриманням будівельних норм та інших правил, що підтверджується технічним висновком про можливість збереження та вводу в експлуатацію цих приміщень, який з урахуванням існуючих умов і відповідно до діючих нормативних вимог виконаний Художньо-інжинірінговим центром „Експрес-проект ЛТД” (ліцензія АБ №116333).  

Будівництво нових приміщень не вплинуло на права та законні інтееси інших осіб та їх права не порушило.  

При таких обставинах суд вважає, що оскільки будівництво нових помешкань  квартири було здійснено з дотриманням будівельних норм та інших правил за власні спільні кошти позивачів, при цьому не було порушено права інших осіб, за ними у рівних частинах може бути визнано право власності на коридор площею 2,7 кв.м, житлову кімнату площею 11,9 кв.м, ванну кімнату 4,3 кв.м, туалет площею 1,4 кв.м, у складі вже належних їм у рівних частинах 9/25 частин квартири АДРЕСА_1.  

Згідно з ст.367 ЦК України майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними. У разі поділу спільного майна між співвласниками право спільної часткової власності на нього припиняється.  

Відповідно до ст. 183 ЦК України подільною є річ, яку можна поділити без втрати її цільового призначення.  

Відповідно до ст.382 ЦК України квартирою є ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживання.  

Фактично в нинішній час квартира  АДРЕСА_1 вже складається з двух частин, кожна з яких включає до свого складу ізольовані помешкання з окремими входами.  

Група приміщень, що знаходиться у користуванні та володінні відповідачки ОСОБА_4, має загальну площу 56,8 кв.м, житлову площу 23,2 кв.м, та складається з наступних приміщень: коридор 4,4 кв.м; санвузол 2,8 кв.м; житлова кімната 11,4 кв.м; кухня 7,2 кв.м; житлова кімната 11,8 кв.м; кладовка 19,2 кв.м.  

Група приміщень, що знаходиться у спільному користуванні та володінні позивачів має загальну площу 52,6 кв.м, житлову площу 38,0 кв.м, та складається з наступних приміщень:     кухня 6,2 кв.м; житлова кімната 10,0 кв.м; житлова кімната площею 16,1 кв.м; коридор 2,7 кв.м; житлова кімната 11,9 кв.м; ванна кімната 4,3 кв.м; туалет 1,4 кв.м.  

Кожна група цих ізольованих приміщень має такий набір приміщень, який необхідний у технологічній схемі самостійної квартири, тому квартиру АДРЕСА_1 може бути поділено на дві квартири. Це підтверджується технічним висновком Художньо-інжинірінгового центру „Експрес-проект ЛТД”, згідно з яким технічно можливе подальша експлуатація побудованих позивачами приміщень у будинку №26 по вулиці Розкидайлівській у місті Одесі як самостійної квартири під №3а.  

В силу ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.  

Згідно з ст.182 ЦК України право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації.  

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 209, 212, 213 ЦПК України, на підставі ст.ст. 3, 12, 16, 183, 316, 328, 331, 356, 357, 367, 376, 382, 383 ЦК України, суд,-  

ВИРІШИВ:  

Позов ОСОБА_2, ОСОБА_3 - задовольнити.  

Визнати за ОСОБА_2, ОСОБА_3 у рівних частинах право власності на побудовані коридор площею 2,7 кв.м, житлову кімнату площею 11,9 кв.м, ванну кімнату 4,3 кв.м, туалет площею 1,4 кв.м, у складі квартири АДРЕСА_1.  

Поділити квартиру квартиру АДРЕСА_1 та припинити право спільної часткової власності ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на це нерухоме майно.  

Визнати за ОСОБА_4 право власності на квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 56,8 кв.м, житлову площу 23,2 кв.м, яка складається з коридору площею 4,4 кв.м; санвузла площею 2,8 кв.м; житлової кімнати площею 11,4 кв.м; кухні площею 7,2 кв.м; житлової кімнати площею 11,8 кв.м; кладовки площею 19,2 кв.м.  

Визнати за ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у рівних частинах право власності на квартиру №3а у будинку №26 по вулиці Розкидайлівській у місті Одесі загальною площею 52,6 кв.м, житловою площею 38,0 кв.м, яка складається з кухні площею 6,2 кв.м; житлової кімнати площею 10,0 кв.м; житлової кімнати площею 16,1 кв.м; коридору площею 2,7 кв.м; житлової кімнати площею 11,9 кв.м; ванної кімнати площею 4,3 кв.м; туалету площею 1,4 кв.м.  

Дане рішення є підставою для реєстрації Комунальним підприємством „Одеське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації об’єктів нерухомості” права власності ОСОБА_4 на квартиру АДРЕСА_1 загальною площею 56,8 кв.м, житлову площу 23,2 кв.м, та права власності ОСОБА_2 та ОСОБА_3 у рівних частинах на квартиру №3а у будинку №26 по вулиці Розкидайлівській у місті Одесі загальною площею 52,6 кв.м, житловою площею 38,0 кв.м.  

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Одеської області шляхом подання до Приморського районного суду міста ОСОБА_1 заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  



Суддя:                 С.М.Кічмаренко                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація