АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2006 року м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області в складі:
Головуючої: Копаничук С.Г.
Суддів: Матківської М.В. Камзалова В.В.
при секретарі: Кшановській Ю.В.
за участю позивача ОСОБА_1, представника ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Ленінського районного суду м .Вінниці від 02.03.2006 року по справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою ,що втратила право користування житловим приміщенням,
Встановила:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом про визнання ОСОБА_2 такою ,що втратила право користування квартирою АДРЕСА_1, посилаючись на не проживання відповідачки без поважних причин в зазначеній квартирі з січня 2003 року ,тобто більше 6 місяців.
Рішенням Ленінського районного суду м .Вінниці від 02.03.2006 року в позові відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення скасувати через порушення судом норм матеріального і процесуального права ,а по справі ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити. Зазначив ,що суд невірно оцінив докази, що свідчать про не проживання в квартирі відповідачки та допустив висновки ,що не відповідають встановленим обставинам.
В запереченні ОСОБА_2 доводи скарги не визнала. Зазначила, що позивач не довів обставини ,на які посилався ,як на підставу своїх вимог. В квартирі знаходяться її речі і вона часто приїжджає в м .Вінницю ,проживає в спірній квартирі .Вона не була відсутня в квартирі понад 6 місяців і це є єдиним місцем її проживання.
Справа №22 - 1211 2006 р. Категорія: Рішення постановлено під головуванням Якименко М.М.
Доповідач: Копаничук С.Г.
Заслухавши доповідача, осіб ,що приймають участь в справі ,перевіривши матеріали справи ,рішення суду та доводи апеляційної скарги ,колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає .Відповідно до ст. 71 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Жиле приміщення зберігається за тимчасово відсутнім наймачем або членами його сім'ї понад шість місяців у випадку в тому числі тимчасового виїзду з постійного місця проживання за умовами і характером роботи у тому числі за кордоном, - протягом усього часу виконання цієї роботи або навчання. У випадках, передбачених пунктами 1-7 цієї статті, право користування жилим приміщенням зберігається за відсутнім протягом шести місяців з дня закінчення строку, зазначеного у відповідному пункті.
Постановляючи рішення по справі суд виходив з того ,що хоча відповідачка і була тимчасово відсутня в спірній квартирі, проте з поважної причини ,оскільки через неможливість працевлаштуватися була змушена поїхати до м. Москви ,де тимчасово працює .Строк її відсутності не перевищував 6 місяців. Суд вірно встановив, що спірна квартира являється єдиним житлом відповідачки, вона періодично проживає в квартирі ,у ній знаходяться її речі. У вересні 2005 року вона надала кошти позивачу на встановлення квартирного телефону . Крім того, суд встановив, що останнім часом позивач змінив вхідний замок в квартиру і це унеможливило проживання останньої в даній квартирі.
Суд вірно встановив обставини по справі, перевірив їх доказами і правильно визначив правовідносини ,що склались та норму права ,що їх регулює, атому дійшов вірного висновку, про недоведеність позивачем факту відсутності відповідачки без поважних причин по місцю проживання понад встановлений строк. На цій підставі суд вірно відмовив йому в позові. Рішення суду відповідає обставинам справи і вимогам закону , ,а тому скасуванню не підлягає .Доводи скарги висновків суду не спростовують, оскільки обставини справи встановлені судом на підставі наданих позивачем доказів з врахуванням доказів поважності причин відсутності, наданих відповідачкою ОСОБА_2 і оцінених судом в їх совокупності відповідно до ст.212 ЦПК України.
Керуючись ст.ст.307,308 ЦПК України ,-
Ухвалила:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити. Рішення Ленінського районного суду м .Вінниці від 02.03.2006 року залишити без змін. Ухвала набуває законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.