Судове рішення #6427190

справа № 22ц-835/2009рік                                                   головуючий у 1 інстанції – Процько Я.В.

категорія – спори про спадкове право (37)                       доповідач – Гірський Б.О.




                                                                   






У Х В А Л А

  І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И



      28 липня 2009 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в  складі :

        головуючого  -  Міщія О.Я.

        суддів  -  Гірського  Б.О., Бершадської Г.В.

                                        при  секретарі  - Вийванко О.В.

                        з участю апелянта ОСОБА_1 ., позивача ОСОБА_2 ., представника Петриківської сільської ради Тернопільського району – Кульчинської Н.Б.

    розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1  на ухвалу Тернопільського міськрайонного суду від 15 червня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_2  до ОСОБА_4 , ОСОБА_1 , Петриківської сільської ради Тернопільського району Тернопільської області, Тернопільського районного госпрозрахункового бюро технічної інвентаризації, Тернопільської районної державної нотаріальної контори про визнання права власності на спадкове майно, -


В С Т А Н О В И Л А :


    Ухвалою Тернопільського міськрайонного суду від 15.06.2009 року             "в порядку забезпечення позову накладено арешт на домоволодіння, розташоване за адресою АДРЕСА_1  с. Петриків Тернопільського району Тернопільської області, що на праві приватної власності належить ОСОБА_1 , жительці АДРЕСА_2  та заборонено вчиняти будь-які дії щодо відчуження, здачі в оренду вказаного майна".

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 . просить скасувати вказану ухвалу, посилаючись на те, що вона постановлена з порушенням вимог закону, оскільки порушуються її права, як власника даного майна.

В суді апеляційної інстанції ОСОБА_1 . підтримала подану апеляційну скаргу.

ОСОБА_2 . доводи апеляційної скарги заперечив та вказав, що суд першої інстанції вірно вжив такі заходи забезпечення позову, оскільки їх невжиття може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасників процесу, перевіривши за матеріалами справи приведені в скарзі доводи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_1 . до задоволення не підлягає з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 151 ЦПК України суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 ., ОСОБА_2 . звернулися до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно – будинковолодіння по АДРЕСА_1  в селі Петриків Тернопільського району Тернопільської області.

Також позивачі подали заяву про забезпечення позову, шляхом заборони вчинення будь-яких дій, спрямованих на відчуження спірного будинковолодіння, здачі його в оренду.

Вирішуючи питання щодо застосування певного виду забезпечення позову, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про необхідність забезпечити пред’явлений ОСОБА_3 ., ОСОБА_2 . позов, шляхом накладення арешту на предмет спору – домоволодіння по АДРЕСА_1  в селі Петриків Тернопільського району, заборонивши ОСОБА_1 ., як власнику, вчинення будь-яких дій щодо його відчуження та здачі в оренду, оскільки існує спір щодо права власності на дане будинковолодіння.

Виходячи з вищенаведеного, колегія суддів вважає, що ухвала Тернопільського міськрайонного суду від 15.06.2009 року постановлена з додержанням норм процесуального права, а тому відсутні підстави для її скасування.

Керуючись ст.ст. 307, 312, 313, 314 ЦПК України, колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області,  -  


У Х В А Л И Л А :

       

апеляційну скаргу ОСОБА_1 . відхилити.

Ухвалу Тернопільського міськрайонного суду від 15.06.2009 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і в касаційному порядку оскаржена бути не може.




Головуючий:                                                                                                          Судді:  


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація