Судове рішення #6427114

справа № 22ц-462/2009рік                                                      головуючий у 1 інстанції – Крамар В.М.

категорія – спори, що виникають із                                      доповідач – Гірський Б.О.

сімейних правовідносин (48)                  




                                                                   






Р І Ш Е Н Н Я

  І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И



      02 червня 2009 року колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області в  складі :

        головуючого  -  Міщія О.Я.

        суддів  -  Гірського Б.О., Бахметової В.Х.

                                        при  секретарі  -  Вийванко О.В.

з участю представника апелянта ОСОБА_1 . –                     ОСОБА_2 ., позивачки ОСОБА_3 ., адвоката

        ОСОБА_4 .

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Тернополі цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_5  на рішення Бережанського районного суду від 12 березня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_3  до ОСОБА_5  про стягнення аліментів на утримання дітей, -


В С Т А Н О В И Л А :


Рішенням Бережанського районного суду від 12.03.2009 року позов задоволено.

"Стягнуто з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження, уродженця міста Бережани, жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, в користь ОСОБА_3  аліменти на утримання двох дітей: дочки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2  року народження та сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3  року народження, в твердій грошовій сумі в розмірі 500 грн. щомісячно на кожну дитину, починаючи з 18 лютого 2009 року до досягнення дітьми повноліття.

Стягнуто з ОСОБА_5  в дохід держави 60 грн. судового збору та 7 грн. 50 коп. витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць звернуто до негайного виконання".

В апеляційній скарзі ОСОБА_5 . просить рішення суду змінити і зменшити розмір призначених йому до сплати аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей, посилаючись на неможливість щомісячної сплати такої суми аліментів, оскільки не працює і не має можливості працевлаштуватися в зв’язку з відсутністю роботи.

Позивачка ОСОБА_3 . доводи апеляційної скарги заперечила та вказала, що рішення суду першої інстанції є законним, так як апелянт має змогу сплачувати визначений судом щомісячний розмір аліментів на двох неповнолітніх дітей, оскільки працює за кордоном.

Розглянувши справу в межах доводів апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення, суд апеляційної інстанції прийшов до висновку, що апеляційна скарга ОСОБА_5 . підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Судом першої інстанції встановлено, що від спільного проживання сторони у справі мають двох неповнолітніх дітей: дочку – ОСОБА_6 , 1993 року народження та сина – ОСОБА_7 , 2001 року народження.

Діти проживають разом з позивачкою.

Відповідач ОСОБА_5 . в повній мірі не виконує свого обов’язку по утриманню неповнолітніх дітей.

За вказаних обставин, суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про наявність в ОСОБА_5 . обов’язку утримувати своїх неповнолітніх дітей до досягнення ними повноліття і обґрунтовано стягнув аліменти на їх утримання в користь позивачки.

Разом з тим, суд не вірно визначив розмір стягуваних з ОСОБА_5 . аліментів  в сумі 500 грн. на кожну дитину, оскільки не в повній мірі враховано матеріальне становище платника аліментів.

Виходячи із змісту ч. 1 ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

В силу вимог ст. 182 СК України та п. 17 постанови №3 від 15.05.2006 року Пленуму Верховного Суду України "Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів", при визначенні розміру аліментів суд повинен врахувати стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, інші обставини, що мають істотне значення. Розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідач, як доказ свого скрутного матеріального становища, зазначає втрату в грудні 2008 року роботи за кордоном, в зв’язку з депортацією із Чехословаччини, де він працював та важкістю працевлаштування на даний час.

Виходячи з вищенаведеного та приймаючи до уваги матеріальне становище в якому зараз перебуває платник аліментів, суд апеляційної інстанції вважає, що судове рішення підлягає зміні в частині розміру присуджених до стягнення аліментів, який слід зменшити до 350 грн. на кожну дитину.

Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 88 ЦПК України, підлягає зменшенню і сума стягнутого з відповідача судового збору до 51 грн., виходячи із зміненого розміру присуджених аліментів.

Керуючись ст.ст. 307, 309, 313, 314 ЦПК України, колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області, -

   

В И Р І Ш И Л А :

       

          апеляційну скаргу ОСОБА_5 . задовольнити.

Рішення Бережанського районного суду від 12.03.2009 року змінити.

Зменшити розмір присуджених до стягнення з ОСОБА_5  в користь ОСОБА_3  аліментів на утримання двох неповнолітніх дітей: дочки ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2  року народження та сина ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3  року народження з 500 грн. щомісячно на кожну дитину до 350 грн. щомісячно на кожну дитину.

Зменшити розмір присудженого до стягнення з ОСОБА_5  в користь держави судового збору з 60 грн. до 51 грн.

Врешті рішення залишити без змін.

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення і з того дня протягом двох місяців може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України.




Головуючий:

Судді:    


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація