Судове рішення #6426544

                Справа №2-4016/09/04  

РІШЕННЯ  

Іменем     України  

(заочне)  


    26 жовтня 2009 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:  

головуючого – судді       Донець О.В.  

при секретарі         Муленко К.І.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,  


ВСТАНОВИВ   :  


  Позивач просить стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, посилаючись на наступне. З 06.09.2003 р. вона перебуває у шлюбі з відповідачем ОСОБА_2 Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 З початку червня 2008 р. вони з відповідачем мешкають окремо, шлюбні стосунки не підтримують, сім’я фактично розпалась, в зв’язку з чим вона звернулась до суду з позовом про розірвання шлюбу. За домовленістю з відповідачем донька залишилась проживати з нею. З червня 2008 р. донька повністю знаходиться на її утриманні. Відповідач ніякої допомоги на її утримання ні в грошовій, ні в натуральній формі не надає. Оскільки відповідач має нерегулярний заробіток, просить стягнути з відповідача аліменти на утримання доньки в розмірі 700 грн. щомісячно.  

  Відповідач в судове засідання не з’явився, будучи належним чином оповіщеним про день та час слухання справи. Причини неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.  

Суд, вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи, задовольняє позовні вимоги, вважаючи їх законними та обгрунтованими, і при цьому виходить з наступного.  

З 06.09.2003 р. сторони перебувають у шлюбі. Від шлюбу мають неповнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, батьком якої відповідно до свідоцтва про народження є відповідач.  

Як встановлено в судовому засіданні, відповідач ніякої допомоги на утримання доньки ні в грошовій, ні в натуральній формі не надає.  

Відповідно до ст. 180 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Відповідач ухиляється від матеріальної допомоги дітині в зв’язку з чим така допомога підлягає до стягнення в примусовому порядку.  

Відповідно до ст. 184 СК України якщо платник аліментів має нерегулярний, непостійний дохід, частину доходу отримує в натурі, а також при наявності інших обставин, що мають суттєве значення для справи, суд за заявою платника або отримувача може визначити розмір аліментів в твердій грошовій сумі.  

Судом встановлено, що відповідач має нерегулярний, непостійний дохід, в зв’язку з чим суд вважає можливим стягнення з нього аліментів в твердій грошовій сумі.  

Таким чином, позовні вимоги знайшли своє повне підтвердження. Суд стягує з відповідача аліменти на утримання доньки – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 700 грн., з моменту зверення позивачки до суду, т. з 12.09.2005 р., щомісячно. Суд  також стягує з відповідача держмито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 250 грн.  

    Виходячи з наведеного, керуючись ст.ст. 10,11,60,88,212-215,224-226 ЦПК України,  ст.ст.180-182  СК України, суд -  


ВИРІШИВ   :  


Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.  

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_5, що мешкає АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1, яка мешкає АДРЕСА_2, аліменти на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 700 грн. щомісячно, починаючи з 29.05.2009 р. до її повноліття, що виконати негайно.  

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави держмито у розмірі 51 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 250 грн.  


Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.  

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.  






  Суддя  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація