Справа № 1- 321 / 2009 р.
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 жовтня 2009 року Крюківський районний суд м. Кременчука Полтавської області в складі головуючого судді : Маханькова О.В.,
при секретарі Козлової І.В.,
з участю прокурора Рибка О.М., Сеннікова А.Б.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Кременчуці кримінальну справу за обвинуваченням ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, гр-н України, українець, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працює, одружений, прожив. ІНФОРМАЦІЯ_4 , раніше судимий-
- 23.04.2007 р. Комсомольським міським судом Полтавської області за ч.2 ст. 286 КК України до 3 років позбавлення волі, ст..75 КК України, іспитовий строк 3 роки з позбавленням права керувати транспортним засобом на 3 роки.
у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 389 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Вироком Комсомольського міського суду від 23.04.2007 року ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5, засуджений за ст. 286 ч.2 КК України до 3 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на 3 роки. Відповідно до ст.ст.75, 76 КК України ОСОБА_1 звільнений від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі з встановленням іспитового строку тривалістю на 3 роки.
23.04.2007 року в залі судового засідання головуючим по справі був роз»яснений підсудному ОСОБА_1 зміст вироку. Вирок місцевого суду був вручений 23.04.2007 року та від засудженого ОСОБА_1 була відібрана підписка.
Розпорядження про виконання вироку Комсомольського міського суду стосовно ОСОБА_1, який набрав законної сили 10.05.2007 року та вирок місцевого суду 30.05.2007 року був прийнятий до виконання Новоселицьким ОСОБА_2 в Чернівецькій області.
11.06.2007 року засуджений ОСОБА_1 був ознайомлений з умовами відбування покарання та від нього інспектором Новоселецької КВІ відібрана підписка, заповнена анкета засудженого.
02.11.2007 року ОСОБА_1 звернувся до Новоселицького ОСОБА_2 в Чернівецькій області з заявою про направлення його особової справи до Комсомольського МВ КВІ УДДУ ПВП в Полтавській області.
27.12.2007 року особова справа гр .ОСОБА_1 отримана та прийнята до виконання Комсомольським МР ВКВІ УДДУ ПВП в Полтавській області. 08.01.2008 року ОСОБА_1 надав пояснення начальнику Комсомольського МР ВКВІ УДДУ ПВП в Полтавській області ОСОБА_3 про те, що водійські права у нього викрали в м. Чернівці , тому вони у нього не вилучались . В даному поясненні ОСОБА_1 вказав, що попереджений про відповідальність за ухилення від відбування покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами строком на 3 роки.
25.11.2008 року Комсомольським ВРЕР ДАІ ОСОБА_1 було видане посвідчення водія ВІВ 343085 та талон до посвідчення .
В порушення вимог ст.34 Кримінально - виконавчого кодексу України, засуджений вироком суду до покарання у вигляді позбавлення права керувати транспортними засобами ОСОБА_1 працевлаштувався 01.12.2008 року до ПП «Автолінії Кременчука», розташованого за адресою: м. Кременчук, вул.Халаменюка, 6 , пред»явивши при працевлаштуванні посвідчення водія ВІВ 343085 та талон до посвідчення, видані Комсомольським ВРЕР ДАІ 25.11.2008 року (наказ про прийом на роботу ПП «Автолінії Кременчука» № 24 К від 01.12.2008 р.) та став працювати водієм мікроавтобуса в ПП «Автолінії Кременчука» на міжміському сполученні до 10.04.2009 року (наказ про звільнення з роботи ПП «Автолінії Кременчука» № 27 К від 10.04.2009 р.), чим ухилився від позбавлення права керуванням транспортними засобами, встановлених за вироком Комсомольського міського суду від 23.04.2007 року.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину визнав повністю, пояснивши про обставини справи, а саме, що дійсно вироком Комсомольського міського суду від 23.04.2007 року він був засуджений за скоєння злочину передбаченого ч.2 ст. 286 КК України до 3-х років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на три роки . Відповідно до ст.. 75 КК України звільнений від відбування основного покарання .
В залі судового засідання йому було роз*яснено зміст вироку.
Після того як він змінив місце проживання та переїхав в м. Комсомольск Полтавської області він звернувся в Комсомольське МРЕО та повідомив про те,що водійські права в нього викрали в м. Чернівці, водійські права в нього не вилучались. Після отримання посвідчення водія він працевлаштувався з 01.12.2008 року до ПП «Автолінії Кременчука» водієм, пред’явивши посвідчення водія та став працювати водієм мікроавтобуса в ПП. «Автолінії Кременчука» на міжміському сполученні до 10.04.2009 року.
Він розумів, що порушує обмеження, які встановлені відносно нього про заборону керування транспортними засобами, встановленими за рішенням суду, але вимушений був підти на даний крок в зв’язку з його матеріальним становищем та неможливістю працевлаштуватися на іншу роботу.
Оскільки ніхто із учасників розгляду справи не оспорював фактичних обставин справи та зібраних в них доказів, суд в порядку ст. 299 КПК України, за згодою підсудного обмежив його допитом та дослідженням матеріалів справи, які характеризують особу підсудного.
Крім повного визнання підсудним своєї вини, його вина у вчиненні встановленого судом злочину повністю доведена доказами, що містяться в матеріалах справи, які ніким з учасників судового розгляду не оспорюються.
Підсудний ОСОБА_1. вірно розуміє зміст обставин справи і у суду немає сумнівів в добровільності та істинності його позиції.
Оцінюючи всі зібрані по справі докази в їх сукупності, приймаючи до уваги пояснення підсудного ОСОБА_1., суд приходить до висновку про винність підсудного в скоєнні злочину.
Суд кваліфікує діяння підсудного ОСОБА_1І за ч. 1 ст. 389 КК України, як ухилення від позбавлення права обіймати посади чи займатися певною діяльністю особою, засудженою до цих видів покарань.
Вирішуючи питання про призначення покарання суд, відповідно до вимог ст. 65 КК України враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують та обтяжують покарання.
При призначенні покарання, суд враховує ступінь та характер суспільної небезпеки діяння, вчиненого підсудним, всі обставини по справі в їх сукупності, особу підсудного, який вину визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому, сприяв розкриттю злочину і визнає ці обставини пом’якшуючими покарання.
Обставиною, що обтяжує покарання, є рецидив злочину.
В зв’язку з тим що підсудний ОСОБА_1 скоїв злочин в період іспитового строку, тому відповідно до ст. 71 КК України необхідно частково приєднати до призначеного покарання, покарання за попереднім вироком Комсомольського міського суду Полтавської області від 23.04.2007р.
Відповідно до ст. 72 КК України, при складанні покарань за сукупністю вироків, менш суворий вид покарання необхідно перевести в більш суворий.
Щодо особи підсудного, суд враховує зокрема те, що підсудний ОСОБА_1 вчинив злочин в період іспитового строку, не працює і суд приходить до переконання, що виправлення і перевиховання підсудного ОСОБА_1 можливе лише в умовах ізоляції від суспільства. Саме таке покарання на думку суду буде необхідним і достатнім для виправлення підсудного та попередження нових злочинів.
Підстав для застосування ст. 75 КК України суд не вбачає.
Запобіжний захід підсудному ОСОБА_1 змінити з підписки про невиїзд на тримання під вартою.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України,
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним та призначити покарання за ч.1 ст. 389 КК України у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік.
Відповідно до ст.ст. 71,72 КК України за сукупністю вироків частково приєднати невідбуту частину покарання за вироком Комсомольського міського суду Полтавської області від 23.04.2007 року у виді 2 років 7 місяців позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 3(три) роки. та остаточно призначити ОСОБА_1 покарання у виді позбавлення волі строком на 3(три) роки 1 місяць з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 (три) роки.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1 змінити з підписки про невиїзд на тримання під вартою. Заарештувати ОСОБА_1 в залі суду негайно.
Строк відбування покарання рахувати з 23 жовтня 2009 року.
На вирок суду може бути подана апеляція до Апеляційного суду Полтавської області протягом 15 днів з дня наступного після його проголошення, шляхом подачі апеляції через Крюківський райсуд м. Кременчука, а засудженому в той же строк з часу отримання вироку суду.
Суддя: