Судове рішення #6423418

                                    Справа № 2- 4651    

2009 рік

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

25 вересня 2009 року                                                                         м. Білгород – Дністровський  

Білгород – Дністровський міськрайонний суд Одеської області

у складі: головуючого – одноособово судді Лук’янчук О.В.

       при секретарі – Чумаченко А.В.,  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Білгород - Дністровському цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1  до виконавчого комітету ОСОБА_2  про визнання права власності на самочинне будівництво,

В с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на самочинне будівництво, вказуючи, що він самовільно збудував сарай літ. „З” розміром 2,10 х 3,15 м., який розташований по АДРЕСА_1

             Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримує, просить позов задовольнити.

    Представник відповідача у судовому засіданні з позовом згоден заперечень не має.

    Вивчивши матеріали справи, ретельно дослідивши докази, які є в матеріалах справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено, що позивач являється власником 11/20 частин домоволодіння, яке розташоване по АДРЕСА_1

Позивач на території власного домоволодіння самовільно побудував без проектної документації сарай літ. „З” розміром 2,10 х 3,15 м. по АДРЕСА_1

Розміщення самовільного будівництва не суперечить Державним Будівельним нормам НОМЕР_1  та не порушує права інших осіб.

За самовільне будівництво ОСОБА_1  оштрафований міською інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю.

Згідно висновку виконавчого комітету Білгород-Дністровської   міської ради №   54   від   11.08.2009 р. управління містобудування та архітектури міста узгоджує визнання права власності на самовільно збудований сарай літ. „З” розміром 2,10 х 3,15 м. по АДРЕСА_1

Так, відповідно до ст.95 ЗК України землекористувачі, якщо інше не передбачено законом або договором, мають право: самостійно господарювати на землі; споруджувати жилі будинки, виробничі та інші будівлі і споруди.

Згідно до ст. 319 ЦК України , власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд, власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать  закону.

Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Відповідно до ст.  375 ЦК України власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно. Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.

Відповідно до ст. 8 ЦК України якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).

                Відповідно до ст.376 ч.3 ЦК України, право власності на самочинно побудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнано за особою , що здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, не відведеному йому для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку під уже побудоване нерухоме майно.

   Відповідно до ст.376 ч.5 ЦК України, на вимогу власника (користувача)  земельної ділянки, суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній , якщо це не порушує права інших осіб.

  Таким чином, судом встановлено, що позивач являється землекористувачем земельної ділянки, самовільне будівництво відповідає вимогам будівельних норм та не порушує права інших осіб, тому суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1  про визнання права власності на самочинне будівництво підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 8, 319,328,375,376,ч. 2 ст.383 ЦК України, ст.ст. 174,213-215 ЦПК України, суд,–


ВИРІШИВ:

   

Позовну заяву ОСОБА_1  до виконавчого комітету ОСОБА_2  про визнання права власності на самочинне будівництво – задовольнити .

Визнати за ОСОБА_1  право власності на самовільно збудований  сарай літ. „З” розміром 2,10 х 3,15 м. по АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 – денний строк з дня проголошення рішення  заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.


Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація