Справа № 2-622
2009р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 жовтня 2009 року
в складі головуючого
при секретарі Дунаєвецький райсуд
Хмельницької області
судді Маринчака О.М.
Бойчук С.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Дунаївці справу за позовом
ОСОБА_1 до Маківської сільської ради
Дунаєвецького району, ОСОБА_2
про визнання права власності на спадкове майно
Встановив :
Позивачка ОСОБА_1 звернула ся в суд з даним позовом, мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її батько – ОСОБА_3, який проживав в АДРЕСА_1. Після смерті батька залишилось спадкове майно – жилий будинок з господарськими будівлями. Спадкоємцем за законом на майно померлого є позивачка. Вона вступила в управління спадковим майном, але в даний час не має змоги оформити спадщину, оскільки ОСОБА_3 при житті не оформив правовстановлюючий документ на домоволодіння як власник.
А тому, звертається до суду.
Представник відповідача Маківської сільської ради позов визнав повністю
Відповідач ОСОБА_2 в поданій заяві позов визнала повністю.
Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши позивачку представника відповідача, вважає, що позов підлягає до задоволення на підставі ст.ст.25 ч.4, 331, 346,1261 ЦК України.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер батько позивачки – ОСОБА_3, що підтверджується копією свідоцтва про смерть. Після його смерті в АДРЕСА_1 залишилось спадкове майно – жилий будинок з господарськими будівлями, що підтверджується довідками та випискою з погосподарської книги Маківської сільської ради Дунаєвецького району, технічним паспортом на будівлі та зведеним актом вартості будівель. Спадкоємцем за законом на спадкового майна померлого є позивачка, що підтверджується копією свідоцтва про народження.
Однак, при житті ОСОБА_3 на належне йому домоволодіння свідоцтво про право власності не оформив, що підтверджується довідкою Дунаєвецького МКП „Інвентарбюро”.
Відповідно до ст.331 ЦК України, право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації і виникає з моменту такої.
Відповідно до ст.ст.25 ч.4, 346 ЦК України, право власності не може бути оформлено на померлого.
Відповідно до ст.1261 ЦК України позивачка є спадкоємцем за законом і має право на оформлення спадщини та відповідного права власності на спадкове майно померлого.
А тому, вимоги позову обгрунтовані.
Керуючись ст.ст.10, 11,60, 213, 214 , 215, ЦПК України, ст.ст.25ч.4,
331, 346, 1261 ЦК України, суд –
Вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на жилий будинок з належними до нього господарськими будівлями, що знаходиться в АДРЕСА_1, як за спадкоємцем за законом, який належав померлому ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржене в двадцятиденний строк в Хмельницький апеляційний суд після звернення в Дунаєвецький райсуд із заявою про апеляційне оскарження , яка подається протягом десяти днів з дня проголошення і в разі її неподання рішення в цей строк вступає в законну силу.
Головуючий/підпис/
Вірно:
Суддя Дунаєвецького райсуду О.М.Маринчак
- Номер: 2/842/11
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-622
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Маринчак Олександр Миколайович
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.06.2011
- Дата етапу: 04.01.2012