Судове рішення #6421069

 

Справа № 1-168/2009 р.  

В И Р О К  

І М Е Н Е М          У К Р А Ї Н И  


28 жовтня 2009 року          Козелецький районний суд Чернігівської області у складі:  


головуючого                                        Бригинець М.М.,  

при секретарі                                       Пенській Л.Г.,  

за участю прокурора                           Великохатньої С.М.  


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Козелець справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, безпартійного, ІНФОРМАЦІЯ_4, неодруженого, війсковозобов’язаного, не працюючого, не судимого, в злочині передбаченому ст. 185 ч. ІІІ КК України;  


В С Т А Н О В И В:  


ОСОБА_1 вчинив таємне викрадення чужого майна.  

Цей злочин було вчинено за слідуючих обставин.  

На початку липня 2009 року, в денний час ОСОБА_1, з метою крадіжки зайшов в господарство ОСОБА_2, яке розташоване в с. Часнівці, вул.. Лісова, б.5, Козелецького району. Підійшовши до сараю господарства, ОСОБА_1, зірвавши навісний замок вхідних дверей сараю за допомогою металевого прута, якого знайшов на подвір’ї даного господарства, проник у приміщення сараю та викрав звідти: косу семиручку, вартістю 25 грн., дві сокири, загальною вартістю 20 грн., чотири сапки, загальною вартістю 20 грн., чотири штикові лапати, загальною вартістю 15 грн., фуганок, вартістю 20 грн., три молотки, загальною вартістю 15 грн., шершебель, загальною вартістю 5 грн., 10 метрів електрокабелю, загальною вартістю 5 грн.,  три велосипедні гумові покришки, загальною вартістю 2 грн., а всього на загальну суму  127 грн.  

Винуватість підсудного підтверджується слідуючими доказами.  

Підсудний ОСОБА_1 винуватим себе визнав повністю та показав, що на початку липня 2009 року, точної дати він не пам’ятає, він вирішив вчинити крадіжку господарського інвентаря із дачного господарства, яке розташоване в с. Часнівці, Козелецького району і належить ОСОБА_3, щоб в подальшому продати його і купити горілки. Зайшовши до даного господарства через хвіртку, він підійшов до приміщення сараю і за допомогою металевого прута, якого знайшов на подвір’ї, зірвав навісний замок та викрав звідти: косу, чотири штиком лапати, чотири сапки, три велосипедні покришки, фуганок, три молотки, шершебель, приблизно десять метрів електрокабеля. Всі викраденні речі, окрім коси та велосипедних покришок, він склав у сумку, яку приніс з собою, виніс з господарства і сховав у кущах неподалік від господарства ОСОБА_2 Викрадені косу та велосипедні покришки забрав із собою, щоб продати. Через деякий час він повернувся, щоб забрати сумку з викраденими речами, але їх не знайшов. Залізний прут, яким був зірваний навісний замок з дверей сараю він викинув, але де саме не пам’ятає.  

Потерпілий ОСОБА_2 показав, що на початку липня 2009 року, точної дати він не пам’ятає, у вечірній час, від племінника ОСОБА_4 йому стало відомо, що зірваний навісний замок з дверей сараю його господарства, яке розташоване в с. Часнівці, вул.. Лісова, б. 5, Козелецького району. Наступного дня він поїхав до свого господарства і виявив крадіжку із приміщення сараю: коси семиручки, чотирьох сапок, двох сокир, чотирьох штикових лопат, фуганка, трьох молотків, шершебеля, приблизно десяти метрів електрокабеля, трьох велосипедних гумових покришок. Всі викрадені речі були раніше у використанні. Через декілька днів до нього прийшов інший племінник ОСОБА_5 і повідомив, що декілька днів тому до нього приходив ОСОБА_1 і пропонував купити у нього косу. ОСОБА_5 впізнав викрадену косу, оскільки нещодавно її клепав. Так як ОСОБА_1 не повернув йому викраденого майна, він звернувся із заявою про крадіжку до міліції.  

Свідок ОСОБА_5 показав, що на початку липня 2009 року, точної дати він не пам’ятає, приблизно в 13 годин, він бачив ОСОБА_1, в руках якого була коса. Того ж дня, приблизно в 17 годин, він пішов до господарства ОСОБА_2 подивитись чи все там в порядку, оскільки він наглядає за даним господарством. Зайшовши в дане господарство він виявив зірваний замок з дверей сараю, про що повідомив сусіда.  

Винуватість підсудного підтверджується: протоколом огляду місця події; актом виявлення, огляду та вилучення; протоколом відтворення обстановки та обставин події та приложеною до нього фототаблицею; довідкою про вартість, згідно якої вартістю викраденого майна становить 127 грн.  

Оцінюючи зібрані докази у їх сукупності, суд вважає доказаним, що ОСОБА_1 вчинив таємне викрадення чужого майна, поєднане з проникненням у інше приміщення, загальною вартістю 127 грн., тому його дії необхідно кваліфікувати по ст. 185 ч. ІІІ  КК України.  

При призначенні міри  покарання, підсудному ОСОБА_1 суд враховує, що він визнає свою вину і щиро розкаюється у вчиненому злочині, явку з повинною, його сімейний стан і з урахуванням вказаних обставин вважає можливим призначити йому міру покарання  з випробуванням.  

Керуючись ст. ст.323, 324 КПК України, суд  


З А СУ Д И В:  

 

ОСОБА_1 по ст. 185 ч. ІІІ КК України до 5 років позбавлення волі.  

На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_1 звільнити від відбування призначеного покарання, якщо він протягом трьох років, не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов’язки.  

Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 залишити підписку про невиїзд до набрання вироком законної сили.  

Речові докази повернути за належністю.  

Згідно ст. 76 КК України покласти на ОСОБА_1 такі обов’язки: повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання або роботи і періодично з’являтися в ці органи для реєстрації.  

На вирок може бути подана апеляція до Чернігівського апеляційного суду протягом п’ятнадцяти діб з моменту його проголошення, через Козелецький райсуд.  

Суддя  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація