справа №2-0-143/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2009 року місто Городня
Городнянський районний суд Чернігівської області у складі:
головуючого судді Соколова О.О.,
при секретарі Калінько Т.О.,
розглянувши в судовому засіданні у залі суду м. Городня цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Городнянська Міська рада, про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документа, а саме Державного акту на право приватної власності на землю ЧН №893 її матері ОСОБА_2, яка померла 27 жовтня 2008 року.
У судовому засіданні заявниця від заяви не відмовилася і наполягала на її задоволенні.
Коли заявник звернувся до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини то з’ясувалось , що замість дійсного по батькові „Савична”матері заявника у. державному акті на право приватної власності на землю серії ЧН №893 записано „Савівна”.
Дані помилки є перепоною для прийняття спадщини заявником.
Представник заінтересованої особи у судове засідання не з’явився.
У судовому засіданні встановлено, що згідно свідоцтва про смерть, дійсне прізвище, ім.’я та по батькові матері заявника ОСОБА_3.
Відповідно до ст.28 ЦК України (ім‘я фізичної особи) фізична особа набуває прав та обов‘язків і здійснює їх під своїм ім‘ям. Ім‘я фізичної особи, яка є громадянином України, складається з прізвища, власного імені та по батькові.
Відповідно до ч.3 ст.294 ЦК України у разі перекручення імені фізичної особи воно має бути виправлене. Якщо перекручення імені було здійснене у документі, такий документ підлягає заміні.
У відповідності до положень п.6 ч.1 ст.256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім'я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім'ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
З‘ясувавши повно і всебічно обставини справи, перевіривши їх доказами, які були досліджені у судовому засіданні, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 ґрунтується на законі і її вимоги щодо встановлення факту належності правовстановлюючого документа, підлягають задоволенню у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.28, 294 ЦК України, ст.ст.11, 209, 212-215, 234, 256-259 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Встановити факт належності Державного акту на право приватної власності на землю серії ЧН №893 виданого 7 листопада 1997 року на підставі рішення виконкому Городнянської міської ради Чернігівської області про передачу в приватну власність земельної ділянки , площею 0,11 га , із яких 0,10 га для обслуговування жилого будинку та 0,01 га для ведення підсобного господарства, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №665 ОСОБА_3 .
Судові витрати по справі не відшкодовуються.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернігівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя Соколов О.О.