Судове рішення #6420864

1  

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД  


ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  


06 серпня 2009 р.   м. Полтава   Справа № 2а-44411/09/1670  



Полтавський окружний адміністративний суд у складі:  

головуючого судді – Л.О. Єресько,  

при секретарі – М.В. Бредун ,  

за участю:  

представника позивача:  Управління Пенсійного фонду України Київського району в м.Полтава - Дяченка С.С.      

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу за позовом  Управління Пенсійного фонду України Київського району в м.Полтава  до  Кредитної спілки "Добробут Полтавщини"  про стягнення боргу по сплаті страхових внесків, -  


В С Т А Н О В И В:  


02 квітня 2009 р.  Управління Пенсійного фонду України Київського району в м.Полтава (надалі –позивач)  звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до  Кредитної спілки "Добробут Полтавщини" (надалі –відповідач)  про стягнення боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування за лютий 2009 року, який становить 11136 грн.,05 коп., з них 10486 грн. 73 коп. від фонду оплати праці та 649 грн. 32 коп., що утримуються із заробітної плати працюючих, посилаючись на те, що відповідач  в порушення вимог Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” несвоєчасно сплачує страхові внески до Пенсійного фонду України, у зв’язку із чим виникла недоїмка, яка підлягає стягненню.  

Представник позивача в судовому засіданні підтримав свої позовні вимоги.  

Представник відповідача в судове засідання не з"явився, хоча в матеріалах справи наявні докази про те, що він був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, про причини неявки суду не повідомив, клопотань та заперечень не надав.  

  Вивчивши та дослідивши матеріали справи, повно та всебічно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,  суд приходить до висновку, що позов підлягає  задоволенню з наступних підстав.  

  Відповідно до ст.ст. 14, 15 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року № 1058-IV (надалі –Закон) Кредитна спілка "Доробут Полтавщини" є страхувальником –платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтава, що підтверджується матеріалами справи.  

Згідно  ч. 3 ст. 18 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який  справляється  на   всій   території   України   в порядку, встановленому цим Законом.  

Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків передбачено ст.ст. 19, 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та розділом 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 р. за № 64/8663.  

  Відповідно до ч. 6 ст. 19 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”  страхові внески нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.    

  Розмір страхових внесків встановлений Законом України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р. № 400, а  саме, 33,2% від фонду оплати праці та 2%, що утримуються із заробітної плати працюючих ( з 01.01.2008 р. - згідно Закону України “Про державний бюджет України на 2008 рік”, Закону України від 03.06.2008          № 309-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України").  

Згідно з  п. 11.11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України платники щомісяця складають у двох примірниках розрахунки суми страхових  внесків  на  загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у якому зазначають  самостійно  обчислені  суми страхових внесків.  

Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем подано до управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтава розрахунок суми страхових внесків на загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за лютий місяць 2009 року. Сума заборгованості, самостійно визначена відповідачем, становить  11136 грн.,05 коп., з них 10486 грн. 73 коп. від фонду оплати праці та 649 грн. 32 коп., що утримуються із заробітної плати працюючих.  

  Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом для Кредитної спілки “Добробут Полтавщини” є календарний місяць.  

З картки особового рахунку страхувальника, наявної у матеріалах справи, вбачається, що відповідачем у встановлений законом строк страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період з 20.02.2009 року по 20.03.2009 року не були сплачені.  

Частиною 1 ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов’язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку та розмірах, визначених цією статтею.  

Згідно ч. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.  

Територіальні органи Пенсійного фонду відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.  У разі, якщо страхувальник який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду , або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби , а також має право звернутися до суду про стягнення недоїмки.  

Управлінням Пенсійного фонду України в Пирятинському районі Полтавської області було направлено відповідачу вимогу від 02 квітня 2009 року № Ю 112/210 про сплату боргу із страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, враховуючи недоїмку, на загальну суму 60999 грн. 42 коп., яку відповідачем отримано 10.04.2009 р.,  що підтверджується наявним в матеріалах справи корінцем вимоги.  

Вказану вимогу, яка включала також суму боргу за період з 20.02.2009 р. по 20.03.2009 р., відповідачем не виконано, що підтверджується даними наявної у матеріалах справи картки особового рахунку страхувальника.  

Таким чином, відповідач  має непогашену заборгованість із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за вищезазначений період в розмірі 11136 грн. 05 коп., тому позовні вимоги про стягнення  вказаної суми підлягають задоволенню.  

Згідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.  


На підставі викладеного, керуючись статтями 14,15, 18-20, ч 1, 2, 9 ст.106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”,  статтями  7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -  


П О С Т А Н О В И В:  


Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України Київського району в м.Полтава до Кредитної спілки "Добробут Полтавщини" стягнення боргу по сплаті страхових внесків задовольнити.  

Стягнути з Кредитної спілки "Добробут Полтавщини" (вул. Пушкіна, 36, м. Полтава, ідентифікаційний код 26435244, р/р 265017, в КБ "Полтава-банк", МФО 331489) на користь Управління Пенсійного фонду України Київського району в м.Полтава (вул. Червоноармійська, 3, кім. 705, м. Полтава, ідентифікаційний код 22529729, р/р 25607312299 (33,2% від фонду оплати праці, що становить 10486 грн. 73 коп.), р/р 25606313299 (заборгованість в  сумі 649 грн. 32 коп., що утримуються із заробітної плати працюючих) в філії  Полтавського облуправління ВАТ "Державний Ощадний банк України", МФО 331467) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за лютий місяць 2009 року в сумі 11136, 05 грн. (одинадцять тисяч  сто тридцять шість гривень п"ять копійок).  

Постанова, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.  

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.  

Повний текст постанови виготовлено 11 серпня 2009 року.  


  Суддя                   Л.О. Єресько  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація