Справа № 2-2444/2009
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 жовтня 2009 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі:
головуючого судді Геєць Ю.В.,
при секретарі Топчій Н.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про стягнення моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним позовом, посилаючись на те. що на виконанні в Орджонікідзевському відділі державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції тривалий час знаходиться виконавче провадження № 295/3 з примусового виконання виконавчого листа № 202138 виданого 16.01.2007 року Жовтневим районним судом м. Запоріжжя про стягнення з Управління комунального господарства Запорізької міської ради на її користь моральної шкоди у розмірі 2000 грн. Позивач вважає, що в результаті бездіяльності державного виконавця під час виконання судового рішення порушено її права, у зв’язку з чим їй завдано моральну шкоду, яку вона оцінює у 2500 грн.
В судовому засіданні представник відповідача ставить питання про направлення справи за підсудністю до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя, посилаючись на те, що справа повинна розглядатися судом, який видав виконавчий документ.
Відповідно до ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
За змістом ст. 384 ЦПК України с каргу може бути подано до суду безпосередньо або після оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби до начальника відповідного відділу державної виконавчої служби. Скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.
Відповідно до ст. 85 Закону України «Про виконавче провадження» у виконавчому провадженні на дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби по виконанню рішення або відмову у здійсненні передбачених цим Законом дій стягувачем чи боржником може бути подана скарга до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до відповідного суду. Скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ. Скарги по виконанню інших рішень подаються до суду за місцем знаходження відповідного органу державної виконавчої служби, крім скарг на дії (бездіяльність) державних виконавців та посадових осіб Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України та відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, які подаються до апеляційного суду за місцем знаходження відповідного органу державної виконавчої служби
Відповідно до ст. 116 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду , якщо після відкриття провадження у справі і до початку судового розгляду виявилося, що заяву було прийнято з порушенням правил підсудності.
Враховуючи, що позивачем ставиться питання про відшкодування моральної шкоди, яка завдана їй в результаті бездіяльності державного виконавця під час виконання судового рішення справа має бути передана для розгляду по суті до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя.
Керуючись ст.ст. 116, 383, 384 ЦПК України, суд -
У Х В А Л И В :
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Орджонікідзевського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про стягнення моральної шкоди передати на розгляд до Жовтневого районного суду м. Запоріжжя.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі, через суд першої інстанції, заяви про апеляційне оскарження протягом п’яти днів, з дня постановлення ухвали, та подачі апеляційної скарги, протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.В.Геєць