Судове рішення #6418095

Справа  №2-2777/2009 р.                                                                                                                                  

 


 





Р І Ш Е Н Н Я  

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И  


19 жовтня 2009 року      

 

Сніжнянський міський суд Донецької області  

у складі:  

головуючої    судді                                   Варнавської Л.О.          

при  секретарі                                         Лискіній Н.В.  


розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сніжне позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Державної податкової інспекції в м. Сніжне про визнання права на описане майно та виключення його з опису, -  


ВСТАНОВИВ:  


До суду 27.08.2009 р. звернулась ОСОБА_1 в якому посилається на таке. З 31.12.1998 р. вона знаходилась у шлюбі з ОСОБА_2, вироком Сніжнянського міського суду від 05.03.2009 р. його засуджено за ч.3 ст. 307 КК України з конфіскацією майна. Постановами від 14.12.2007 р. було накладено арешт на будинок №16 по вул. Горноспасательна, будинок №4 по вул. Камозіна, автомобіль ВАЗ 21150, держномер АН1905ВА, автомобіль ГАЗ 33021, причіп ГКБ 8160 держномер 35000ЕА, причіп ГКБ 8160, держномер 12180ЕА, земельну ділянку. Посилається на те, що вказане майно придбано під час шлюбу з відповідачем, отже є об’єктом спільної сумісної власності подружжя. Постановою від 27.12.2007 р. була накладено арешт на вироби з металу жовтого кольору: 2 фрагменти виробу у вигляді листів із вставками каменю білого кольору, 1 пара сережок із вставками з каменю білого кольору, обручку, ланцюжок – «жгут», кільце із вставками з каменів білого кольору, підвіску у вигляді «стрільця», кільце у виді «сіточки» із вставками з білих каменів, кільце «перстень» із вставками з білих каменів, ланцюжок з підвіскою у вигляді 5 рублів Росії, підвіску у вигляді «стрільця» із вставками з білих каменів  - жіночі прикраси належали позивачці та деякі були подаровані ще до шлюбу.  

Просить визнати за нею право власності та виключити з опису та зняти арешт на 2/3 частини:  

- будинку №16 по вул. Горноспасательна в м. Сніжне, Донецької області  

- будинку №4 по вул. Камозіна в м. Сніжне Донецької області,  

- земельної ділянки розташованої по вул. Горноспасательна, 16 в м. Сніжне Донецької області  

- причіпа легкового марки ГКБ 8160, 2004 року випуску, реєстраційний номер 35000ЕА.  

- автомобіля ВАЗ 21150, держномер АН1905ВА  

- вироби з металу жовтого кольору: 2 фрагменти виробу у вигляді листів із вставками каменю білого кольору, 1 пара сережок із вставками з каменю білого кольору, обручку, ланцюжок – «жгут», кільце із вставками з каменів білого кольору, підвіску у вигляді «стрільця», кільце у виді «сіточки» із вставками з білих каменів, кільце «перстень» із вставками з білих каменів, ланцюжок з підвіскою у вигляді 5 рублів Росії, підвіску у вигляді «стрільця» із вставками з білих каменів.  

В судовому засіданні позивачка та її представник підтримали позов у повному обсязі, надали пояснення аналогічні викладеним у позові.  

Відповідач ОСОБА_2  знаходиться під вартою в Донецькому слідчому ізоляторі №5, йому була направлена позовна заява, від нього надійшла письмова заява в якій він позов визнає у повному обсязі.  

Представник відповідача Державної податкової інспекції в м. Сніжне ОСОБА_3 позов не визнав, оскільки вважає, що податкова інспекція є неналежним відповідачем по справі.  

Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи суд прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.  

Судом встановлені такі факти та відповідні ним обставини.  

Згідно свідоцтва про одруження І-БВ №013931 ОСОБА_2 та ОСОБА_4 одружились 31.12.1998 р., актовий запис №6 від 31.12.1998 р.  

Згідно постанов про накладення арешту на майно:  

-   від 14.12.2007 р. накладений арешт на будинок 16 по вул. Горноспасательній в м. Сніжне;  

-   від 14.12.2007 р. – на будинок 4 по вул. Камозіна в м. Сніжне;  

-   від 14.12.2007 р. – автомобіль НОМЕР_1;  

-   від 03.01.2008 р. – автомобіль ГАЗ 33021, 2000 року випуску, держномер 02568 ЕА, причіп ГКБ 8160, 2004 року випуску, держномер 35000ЕА, причіп ГКБ 8160, 2001 року випуску, держномер 12180 ЕА;  

-   Від 11.01.2008 р. земельну ділянку 16 по вул. Горноспасательній в м. Сніжне;  

-   Від 27.12.2007 р. – грошові кошти на загальну суму 49 грн. та вироби з металу жовтого кольору: 2 фрагменти виробу у вигляді листів із вставками каменю білого кольору, 1 пара сережок із вставками з каменю білого кольору, обручку, ланцюжок – «жгут», кільце із вставками з каменів білого кольору, підвіску у вигляді «стрільця», кільце у виді «сіточки» із вставками з білих каменів, кільце «перстень» із вставками з білих каменів, ланцюжок з підвіскою у вигляді 5 рублів Росії, підвіску у вигляді «стрільця» із вставками з білих каменів.  

Вироком Сніжнянського міського суду від 05.03.2009 р. зміненим ухвалою Апеляційного суду Донецької області від 09.06.2009 р. ОСОБА_2 визнаний винним за ст. 307 ч. 3 КК України та призначено покарання у вигляді позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.  

Як вбачається із зазначеного вироку автомобіль НОМЕР_2, зареєстрований на ОСОБА_2 – є знаряддям злочину, отже не може бути виключеним з опису та визнане за ним право власності за позивачкою.  

Згідно  договору купівлі-продажу жилого будинку від 15.04.2006 р. ОСОБА_2 купив будинок 4 по вул. Камозіна в м. Сніжне (а.с.8).  

Згідно витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно від 06.02.2004 р. будинок №16 по вул. Горноспасательна  придбаний ОСОБА_2 на підставі договору купівлі-продажу від 17.12.2003 р.  

Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу причіп легковий ГКБ 8160 2004 року випуску реєстраційний номер 35000ЕА  ВАЗ 21150 належить ОСОБА_2.  

Договором купівлі-продажу земельної ділянки від 17.12.2003 р. підтверджується, що ОСОБА_2 придбав земельну ділянку 16 по вул. Горноспасательна в м. Сніжне.  

Відповідно до ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя.  

Як вбачається з матеріалів справи будинок №16 по вул. Горноспасательна, будинок №4 по вул. Камозіна, земельна ділянка розташованої по вул. Горноспасательна, 16, причіп легковий марки ГКБ 8160, 2004 року випуску, реєстраційний номер 35000ЕА були придбані під час шлюбу з ОСОБА_1, отже є спільною сумісною власністю подружжя.  

Як вбачається зі змісту ст. 70 СК України  у разі поділу майна, що є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором. За рішенням суду частка майна дружини, чоловіка може бути збільшена, якщо з нею, ним проживають діти, а також непрацездатні повнолітні син, дочка, за умови, що розмір аліментів, які вони одержують, недостатній для забезпечення їхнього фізичного, духовного розвитку та лікування.  

Згідно п. 6 Постанови Пленуму Верховного суду від 27 серпня 1976 р. №6 «Про судову практику в справах про виключення майна з опису» Позови інших учасників спільної власності про виключення з опису їх частки цього майна можуть бути задоволені, якщо не залишилось іншого сумісного майна або його залишилось менше, ніж припадає на їх частку.  

В судовому засіданні не встановлені обставини, які б свідчили про наявність іншого сумісного майна подружжя ОСОБА_1.  

Тому суд прийшов до висновку про необхідність  виключити з опису майно, що належить ОСОБА_1 на праві власності:  

? частину будинку №16 по вул. Горноспасательна в м. Сніжне, Донецької області  

? частину будинку №4 по вул. Камозіна в м. Сніжне Донецької області,  

? частину земельної ділянки розташованої по вул. Горноспасательна, 16 в м. Сніжне Донецької області  

? частину причіпа легкового марки ГКБ 8160, 2004 року випуску, реєстраційний номер 35000ЕА.  

Підстав для збільшення частки позивачки у спільному сумісному майні судом не встановлено.  

На підставі вищенаведеного, керуючись ст. 60,70 СК України, п. 6 Постанови Пленуму Верховного суду від 27 серпня 1976 р. №6 «Про судову практику в справах про виключення майна з опису»,  ст.ст. 10,15,88,212, 213,215,226 ЦПК України суд, -  



ВИРІШИВ:  


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Державної податкової інспекції в м. Сніжне про визнання права на описане майно та виключення його з опису задовольнити частково.  

Виключити з опису майно, що належить ОСОБА_1 на праві власності:  

? частину будинку №16 по вул. Горноспасательна в м. Сніжне, Донецької області  

? частину будинку №4 по вул. Камозіна в м. Сніжне Донецької області,  

? частину земельної ділянки розташованої по вул. Горноспасательна, 16 в м. Сніжне Донецької області  

? частину причіпа легкового марки ГКБ 8160, 2004 року випуску, реєстраційний номер 35000ЕА.  

Врешті позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.  

Рішення може бути повністю або частково оскаржено сторонами, іншими особами, які беруть участь у справі, а також особами, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їх права та обов’язки до Апеляційного суду Донецької області через Сніжнянський міський суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.  

 

Головуюча:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація