Судове рішення #6416960

Справа №  2-264/09 р.  

РІШЕННЯ  

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ  

30  червня    2009 року                     Жидачівський   районний  суд  Львівської  області   у складі головуючого – судді      Сидорака Б.Г.  

при  секретарі                 Кузишин  М.В.  

розглянувши  у    відкритому  судовому  засіданні   в залі суду у місті Жидачеві цивільну  справу   за  позовом    ОСОБА_1  до ВАТ  «Жидачівський ЦПК»  та третьої особи  Управління  Пенсійного фонду у Жидачівському районі   про  зобов‘язання відповідача внести зміни до записів у трудовій  книжці, -  

встановив:  


Позивач  ОСОБА_1 звернувся  в  суд   із позовною  заявою  до  ВАТ «Жидачівський ЦПК» , третьої  особи   управління   пенсійного  фонду   у  Жидачівському   районі  про  зобов”язання  внести зміни до записів у трудовій  книжці.  

  В   обгрунтування  зазначив,  що   працює  у  відповідача   на  посаді  помічника    машиніста   локомотива транспорного цеху. У  2007  році  старший  машиніст   локомотива  ОСОБА_2    звернувся   до  управління  пенсійного   фонду  у  Жидачівському   районі  з  приводу  оформлення  пільгової  пенсії,  однак  йому   відмовили  поскільки,   займана ним посада на ВАТ «Жидачівський целюлозно-паперовий комбінат»  не зазначається у  класифікаторі професій ДК 003:2005, затвердженого наказом Держспожив-стандартом України від 25.12.2006 року за №375. Оскільки   позивач   працює  на  посаді машиніста  локомотива і  у  нього  внесено   запис  до  трудової   книжки не  значиться  в  Класифікаторі  професій і не є  підставою  для  оформлення  пільгової  пенсії.  

Позивач  звертався з письмовою заявою до відповідача про внесення змін до запису в трудовій книжці за 2002  рік, де просив  вказати «переведений на посаду помічника машиніста тепловоза». Однак  йому  було  відмовлено повідомленням від 18.02.2008 року за вих.№ 23-5-682. Після того   позивач звертався до Ради профспілки залізничників та транспортних будівельників України і  отримав відповідь за вих. №782/04,  де  зазначено, що відповідно до п.2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України  та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 року №58, записи про найменування роботи, професій або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників, працівників та службовців тільки відповідно до  найменувань професій та посад, зазначених у Класифікаторі професій. Професія «машиніст локомотива» не зазначається у Класифікаторі професій. Поскільки  відповідач   відмовляється   внести  зміни   записів до  трудової  книжки,  тому   позивач  звернувся  в  суд  з  даним  позовом.  

Позивач  в судовому  засіданні  позовні вимоги підтримав, посилаючись на обставини  викладені в  позовній  заяві. Суду   пояснив,  що   через   розбіжність  запису   у    трудовій  книжці   не   зможе   оформити   пільгову  пенсію,  тому   просить  зобов”язати    відповідача  внести  виправлення     до    трудової  книжки і  у  графі відомості   про  роботу  за  2002  рік  вказати “переведений   на  посаду   помічника   машиніста   тепловоза” ,  змінивши  всі   наступні записи   із  “машиніст  локомотива”   на     “машиніст  тепловоза”.  

Представник відповідача ОСОБА_3  в  судовому засіданні  позовні  вимоги визнав.  Суду  пояснив,  що   позивач  працював   помічником  машиніста   локомотива в  транспортного  цеху  з  2002  року,  а   загальносоюзний    класифікатор  професій    робочих  і   службовців  почав   діяти   з   01.01.1987 року. Тому  згідні внести зміни в запис у трудовій книжці  позивача   перейменувавши професію «машиніст локомотива» на професію «машиніст тепловоза» тільки    з  01 квітня 2006 року,  тобто  з дати  набрання чинності Класифікатором  професій ДК 003:2005), а не  з 2002 року.    

Представник третьої особи  Управління  Пенсійного фонду у Жидачівському районі        ОСОБА_4 вважає, що позовні вимоги підлягають  задоволенню.  

Суд  заслухавши    пояснення   позивача,  представника   відповідача,  дослідивши   письмові   докази   по   справі  вважає,  що  позов   підлягає   до  задоволення.  

Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29 липня 1993 р. № 58 передбаченао, що трудові книжки ведуться на всіх працівників, які працюють на підприємстві, в установі, організації  або у фізичної особи понад п’ять днів, а також на позаштатних працівників за умови, що вони підлягають державному соціальному страхуванню.  

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про трудові книжки працівників» від 27 квітня 1993 р. № 301 трудові книжки зберігаються на підприємствах як документи суворої звітності. Усі записи в трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення, а також про нагородження та заохочення мають вноситися на підставі наказу (розпорядження) і точно відповідати його тексту, а записи про звільнення або переведення на іншу постійну роботу мають також точно відповідати формулюванню чинного законодавства і містити посилання на відповідний пункт, статтю закону.  

Запис про назву роботи, професії або посади, на яку приймається працівник, в обов’язковому порядку має відповідати Державному класифікатору професій ДК 003–95, штатному розпису, наказу.  

  З трудової  книжки   позивача     ОСОБА_1, заведеної 25 липня  1988   року  відділом  кадрів  ВАТ  «Жидачівський ЦПК”  вбачається,  що  позивач    прийнятий  на  роботу   на  ВАТ  “Жидачівський   ЦПК”  16  січня  1989   року   в  транспортний  цех    на  посаду   складальника  поїздів,  а  з  17  червня  2002 року переведений помічником    машиніста    локомотиву  транспортного  цеху.  

З   наказу    №678-К, виданого    ВАТ  «Жидачівський ЦПК»   04  грудня   2007  року внесено зміни  в  штатному    розписі    працівників   товариства,   відповідно  якого   професії    машиніст  локомотива  переіменовано  на   професію   машиніст     тепловоза.        

Оскільки загальносоюзний    класифікатор  професій    робочих  і   службовців  почав   діяти    01.01.1987 року, а класифікаторі професій ДК 003:2005, затвердженого наказом Держспожив-стандартом України від 25.12.2006 року за №375 займана посада  позивача   «машиніст тепловоза» відсутня,  тому  слід   внести зміни у  графі відомості   про  роботу  за  2002 рік та наступні   записи у трудовій книжці  позивача  «машиніст локомотива»  на «машиніст тепловоза»,  а  відтак   позовні   вимоги   підлягають  до  задоволення.  

  Керуючись  ст.ст.  213-215   ЦПК   України,  ст.ст. 3, 21-24 Кодексу законів про працю України,     Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту України від 29 липня 1993 р. № 58 , зареєстрованого  в Мінюсті України 17 серня 1993 року за №110, суд  


вирішив:  


Позов   задовольнити.  

Зобов”язати    відповідача ВАТ  «Жидачівський ЦПК»    внести  виправлення  записів у трудовій  книжці позивача   ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1 у  графі відомості   про  роботу  за  2002  рік  вказати “переведений на  посаду   помічника   машиніста  тепловоза”,  змінивши  всі   подальші   записи   із  “машиніст  локомотива”   на     “машиніст  тепловоза”.  

Заява про апеляційне оскарження може бути подана протягом десяти днів з дня оголошення рішення, апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Львівської області через Жидачівський районний суд.  


Головуючий-суддя   ________________________  


  Примітка:   оригінал  рішення  виготовлений в одному примірнику.  











  • Номер:
  • Опис: про визнання державного акту на право власності на земельну ділянку недійсним та визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-264/2009
  • Суд: Миронівський районний суд Київської області
  • Суддя: Сидорак Богдан Григорович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.04.2009
  • Дата етапу: 10.04.2009
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація