Судове рішення #64164
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 22-3889/ 2006 р.

УХВАЛА

«19» червня 2006 р.                                                 м. Запоріжжя

Суддя Апеляційного суду Запорізької області Давискиба Н.Ф, при вирішенні питання про прийняття до апеляційного розгляду клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження заочного рішення Михайлівського районного суду Запорізької області від 25.04.2006 року та апеляційної скарги на заочне рішення Михайлівського районного суду Запорізької області від 25.04.2006 року по справі за позовом ОСОБА_1, зацікавлена особа: Управління Пенсійного фонду України в Михайлівському районі Запорізької області про встановлення факту, що має юридичне значення,

ВСТАНОВИВ   :

Заочним рішенням Михайлівського районного суду Запорізької області від 25. квітня 2006 року позов задоволено.

На зазначене заочне рішення  суду Управління  Пенсійного  фонду України в Михайлівському районі Запорізької області подало апеляційну скаргу, в якій просить поновити пропущений строк на її подачу. Провадження за цією апеляційною скаргою не може бути відкрито з таких підстав.

Відповідно до вимог ст. 228 ЦПК України заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

За змістом ст. 231 ЦПК України у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення, заочне рішення може бути оскаржено в загальному порядку до апеляційного суду.

З матеріалів справи вбачається, що заочне рішення оскаржується відповідачем по справі Управлінням Пенсійного фонду України в Михайлівському районі Запорізької області проте ст. ст. 228, 231 ЦПК України не передбачено оскарження відповідачем заочного рішення суду без попереднього розгляду судом першої інстанції заяви про перегляд заочного рішення.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 ЦПК України питання про поновлення чи продовження процесуального строку вирішує суд, у якому належало вчинити процесуальну дію або до якого   потрібно   було   подати  документ.   Про   місце  і   час   розгляду   цього   питання повідомляються особи, які беруть участь у справі.

Оскільки  Управлінням  Пенсійного  фонду України  в  Михайлівському  районі Запорізької області не додержано встановленого законом порядку перегляду заочного рішення, то в прийнятті клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження та апеляційної скарги Управлінням Пенсійного фонду України в Михайлівському районі Запорізької області необхідно відмовити.

Керуючись ст.ст. 228. 231,297 ЦПК України, суддя, -                                       

УХВАЛИВ   :                                                                      

 

У прийнятті клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження заочного рішення Михайлівського районного суду Запорізької області від 25.04.2006 року та апеляційної скарги на заочне рішення Михайлівського районного суду Запорізької області від 25.04.2006 року по справі за позовом ОСОБА_1, зацікавлена, особа: Управління Пенсійного фонду України в Михайлівському районі Запорізької області про встановлення факту, що має юридичне значення відмовити.

            Справу повернути до Михайлівського районного суду Запорізької області.

 

                                                                            Ухвала може бути оскаржена до Верховного Суду України протягом двох місяців.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація