Справа № 2-3140/2009
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2009 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого - судді Геєць Ю.В., при секретарі Топчій Н.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
10 липня 2009 року позивач звернулась до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, в якій вказала, що з відповідачем перебувають у шлюбі, зареєстрованому 10 травня 1986 року, в м.Євпаторія, Кримської області, Палац одруження, про що складено актовий запис № 382. Від шлюбу мають дитину ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з позивачем . Позивач просить розірвати шлюб з відповідачем, так як сім’я розпалась по причині протилежних поглядів на життя та втрати почуття любові та поваги один до одного, фактично шлюбні відносини припинені у вересні 2005 року.
В судове засідання позивач не з’явилась, надала суду письмову заяву просить справу розглядати у її відсутність, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, витрати пов’язаних з реєстрацією розірвання шлюбу у органах РАГС просить покласти на неї.
Відповідач до судового засідання не з’явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, заперечень не надав. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, у відповідності до положень ст. 224 ЦПК України на підставі наявних матеріалів про права та взаємовідносини сторін.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 заявлено позов про розірвання шлюбу у зв'язку з несумісністю характерів подружжя, їхніх поглядів на спільне життя та сімейні відносини, а також інших обставин, що роблять неможливим їхнє подальше спільне проживання.
Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається (ст. 24 СК України ( 2947-14 )).
Дружина та чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги. Чоловік зобов'язаний утверджувати в сім'ї повагу до матері. Дружина зобов'язана утверджувати в сім'ї повагу до батька. Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім'ї за свою поведінку в ній (ст. 55 СК України (2947-14)).
Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв'язку, а допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом (ч. ч. 3, 4 ст. 56 СК України (2947-14 )).
Ураховуючи особливий характер сімейних відносин та їх об'єктивну недоступність для оточуючих, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню, оскільки подальше спільне життя подружжя і збереження сім’ї є неможливим і суперечить інтересам позивача, так як фактично шлюбні відносини між подружжям припинені.
Керуючись ст. ст. 104, 110, 112 СК України, ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 – задовольнити.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 10 травня 1986 року, в м. Євпаторія, Кримської області, Палац одруження, актовий запис № 382.
Покласти на ОСОБА_1 витрати, пов’язані з реєстрацією розірвання шлюбу у органах РАЦС, у розмірі 17 (сімнадцять) грн.
ОСОБА_2 звільнити від витрат, пов’язаних з реєстрацією розірвання шлюбу у органах РАЦС.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя шляхом подачі у 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Суддя Ю.В.Геєць