Судове рішення #6411757


Справа № 2-2944/08




РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


22 вересня 2009 року Красноармійський міськрайонний суд Донецкої області  

в складі:

головуючого судді Філь О.Є.

при секретарі  Іващенко Ю.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, -


ВСТАНОВИВ:


 Позивач ОСОБА_1, ОСОБА_2 звернулися до суду із позовом  до ОСОБА_3, ОСОБА_4  про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини, посилаючись на те, що 21.09.08 р. померла бабуся позивачів ОСОБА_5, яка постійно мешкала у м. Красноармійську, Донецької області, вул. Западна,38.

Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, який знаходиться у м. Красноармійську, Донецької області, вул. Западна,38. Інвентаризаційна справа на це домоволодіння виготовлена у БТІ м. Красноармійська на ім»я чоловіка бабусі ОСОБА_6, який помер 21.02.00 року. Правовстановлюючий документ на це домоволодіння в КП»БТІ» м. Красноармійська не зареєстрований.

Згідно ст. 1266 ЦК Укоаїни позивачі є спадкоємцями за правом представлення, бо їх батько та син померлої бабусі ОСОБА_7 помер 2 липня 2004 року.

Крім позивачів спадкоємцями є відповідачі по справі, інших спадкоємців немає.

Зараз позивачі вирішили оформити спадщину на своє ім» та одержати свідоцтво про право на спадщину на свою частку у спадщині, але не можуть це зробити  через пропущений строк подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Позивачі вважають, що в них була поважна причина пропуску цього строку, бо для подання заяви були необхідні документи, а саме свідоцтво про смерть дідуся та бабусі позивачів. Ці документи знаходяться у відповідача по справі ОСОБА_8, який не бажав надати ці документи.

Через час позивачі отримали повторне свідоцтво про смерть дідуся та бабусі, але час для подання заяви про прийняття спадщини вже пройшов.

У зв”язку з тим, що відповідачі по справі не бажають включити позивачів у спадщину, позивачі були вимушені звернутися до суду.

 В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити в повному обсязі, пояснили, що своєчасно не подали до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини, оскільки являються юридично неграмотними, не знали, що з зазначеною заявою необхідно звертатись в шестимісячний строк, крім того, у них не було свідоцтв про смерть ОСОБА_5 та ОСОБА_6, за повторним отриманням яких вони звертались до відділу реєстрації актів цивільного стану.

.

 Відповідач ОСОБА_3 позовні вимоги позивачів не визнав у повному обсязі, вважає, що вони пропустили строк для звернення до нотаріальної контори для подання заяви про прийняття спадщини без поважних причин, за копією свідоцтва про смерть ОСОБА_5 до нього вони не звертались.

 Представник відповідача ОСОБА_9 позовні вимоги позивачів не визнала в повному обсязі, вважає, що вони задоволенню не підлягають, оскільки вони пропустили строк для звернення до нотаріальної контори для подання заяви про прийняття спадщини без поважних причин, за копією свідоцтва про смерть ОСОБА_5 до відповідача ОСОБА_3 вони не звертались, їхня юридична неграмотність не може бути поважною причиною пропуску цього строку.

Відповідач ОСОБА_4  в судове засідання не з”явилась, про час і місце розгляду справи повідомлена належним чином, надала суду заяву про розгляд справи в її відсутність та визнання позовних вимог.задоволення позову не заперечують, про що свідчить заява.

 Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, суд  вважає, що вимоги позивачів законні, обгрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі за наступних підстав:

Судом встановлено, що 21.09.08р. померла бабуся позивачів ОСОБА_5, яка постійно мешкала у м. Красноармійську, Донецької області, вул. Западна,38 (л.д. 10, 13-14).

Після її смерті залишилося спадкове майно, яке складається з житлового будинку з надвірними будівлями та спорудами, який знаходиться у м. Красноармійську, Донецької області, вул. Западна,38. Інвентаризаційна справа на це домоволодіння виготовлена у БТІ м. Красноармійська на ім»я чоловіка бабусі ОСОБА_6, який помер 21.02.00 р. Правовстановчий документ на це домоволодіння в КП»БТІ» м. Красноармійська не зареєстрований (а.с. 11, 15).

Згідно ст. 1266 ЦК України позивачі є спадкоємцями за правом представлення, бо їх батько та син померлої бабусі ОСОБА_7 помер 2 липня 2004 року (а.с. 12).

Крім позивачів спадкоємцями є відповідачі по справі, інших спадкоємців немає.

Зараз позивачі вирішили оформити спадщину на своє ім» та одержати свідоцтво про право на спадщину на свою частку у спадщині, але не можуть це зробити  через пропущений строк подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини.

Згідно ч.3 ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що позивачі пропустили строк для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки вони являються юридично неграмотними, не знали що заяву про прийняття спадщини необхідно подати до нотаріальної контори в шестимісячний строк. Враховуючи, що їхня бабуся померла 21.09.2008 року, то цей строк сплинув 21.03.2009 року. Про її смерть їм було відомо, вони були присутні на похованні. Позивачі дійсно не мали свідоцтв про смерть ОСОБА_5 та ОСОБА_6, та вимушені були отримати їх повторно у Відділі реєстрації актів цивільного стану по місту Красноармійську Красноармійського міськрайонного управління юстиції, що підтверджується їх копіями, згідно яких вони видані 23.04.2009 року. Також суд враховує той факт, що вперше з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини позивачі звернулись в 07.05.2009 року, тобто менш ніж через два місяці після пропуску строку,  але в зв»язку з недоліками, які не були усунуті, позовна заява була повернута позивачам згідно ухвали суду від 26.05.2009 року (а.с.    ).

 На підставі викладеного, керуючись ст. 1272 ч. 3 ЦК України,  ст. ст. 11, 60, 79, 88, 214, 215, 256-259 ЦПК України , суд


ВИРІШИВ:


      Позовні вимоги  ОСОБА_1 та ОСОБА_2 задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка залишилась після смерті бабусі ОСОБА_5, яка померла  21 вересня 2008 року,  два місяця з моменту набрання рішенням законної сили.

 Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано Апеляційному суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана Апеляційному суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  




 Суддя:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація