Судове рішення #6411312

Справа № 2-449

2009 рік

Р І Ш Е Н Н Я

І М' Я М   У К Р А Ї Н И


22 жовтня 2009  року Троїцький районний суд Луганської області

в складі :  головуючого - судді Ляшенко М.А.,

при секретарі – Івановій Н.В.,

розглянувши  у відкритому судовому засіданні у залі суду  в смт.Троїцьке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини на період навчання, -


В С Т А Н О В И В :


Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому зазначила, що між нею та відповідачем 30 листопада 1999 року було розірвано шлюб. Від шлюбу вони мають дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. На даний момент позивачка і відповідач проживають окремо один від одного, а їхня спільна донька навчається в Луганському педагогічному університеті імені Тараса Шевченка. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає. Позивачка просить стягнути з відповідача  аліменти на утримання дитини на період навчання доньки у твердій грошовій сумі у розмірі 255 гривень щомісячно від дня подання позовної заяви до закінчення дитиною учбового закладу, але не менше, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідно віку, з урахуванням індексації, підвищення прожиткового мінімуму в часі відповідно до закону.

Позивачка до судового засідання не з’явилася надала до суду письмову заяву в якій наполягає на позовних вимогах.

Відповідач до судового засідання не з’явився  позовні вимоги визнав у повному обсязі, із стягненням з нього аліментів на користь позивачки на утримання дитини на період навчання у твердій грошовій сумі у розмірі 255 гривень щомісячно від дня подання позовної заяви до закінчення дитиною навчання згодний, про що склав письмову заяву та надав її суду.

Дослідивши матеріали  справи, - свідоцтво про народження серії НОМЕР_1, згідно якого відповідач є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, довідки з місця навчання дитини,  враховуючи думку позивачки, яка в наданій письмовій заяві наполягає на стягненні аліментів з відповідача у твердій грошовій сумі у розмірі 255 гривень щомісячно, а також думку відповідача, який у власноруч складеній письмовій заяві не заперечує проти стягнення з нього вищевказаної суми суд  вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі  з наступних підстав.

Відповідно до ст.199 СК України, якщо неповнолітні дочка, син, продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років.

Беручи до уваги, викладене, суд дійшов до висновку, що відповідач у добровільному порядку матеріальної допомоги на утримання доньки не надає, хоча має таку можливість, тому вважає, що позов заявлено обґрунтовано, його було підтверджено протягом судового засідання, тому він підлягає задоволенню.

З відповідача також підлягає стягненню  держмито на користь держави в сумі 17 гривень.

Відповідно до ст.367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

На підставі викладеного ст.  199 СК України,

Керуючись  ст.ст.30,60, 212-215, 367 ЦПК України,  суд-



В И Р І Ш И В :


Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини на період навчання задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 у твердій грошовій сумі у розмірі 255 гривень щомісячно, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідно віку, з урахуванням індексації, підвищення прожиткового мінімуму в часі відповідно до закону, починаючи від 05 жовтня 2009 року до закінчення дитиною навчання або досягнення нею 23 років.

Стягнути з ОСОБА_2 держмито на користь держави в сумі 17 гривень.

Допустити до негайного виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.

    Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви на апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Суддя





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація