Судове рішення #6410934



                                                                           

Справа №2-2128/09


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

21 жовтня 2009 року                                                               м.Калуш

Калуський міськрайонний суд  Івано-Франківської області

в складі головуючої судді                     Бердан Н.В.

                      секретаря                  Петришиної С.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1  до ОСОБА_2   про стягнення аліментів на утримання дитини,


ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1  звернулася до суду з позовом про стягнення аліментів на утримання дитини. Свої вимоги обґрунтовує тим, що на даний час  відповідач звернувся до суду з позовом про розірвання шлюбу. Від подружнього життя народився син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  р.н.  Життя у них не склалося, біля двох місяців сторони разом не проживають.  За цей час  відповідач матеріально не допомагає, хоча дитину відвідує. Фактично утриманням дитини займається лише позивачка. Тому просить стягнути аліменти в розмірі 350 грн. щомісячно.

              В судове засідання позивачка  подала заяву, в якій просить стягувати 300 грн. щомісячно, таким чином зменшивши суму позовних вимог.

              Відповідач подав до суду заяву, в якій згідний сплачувати аліменти в розмірі  300 грн. щомісячно на утримання дитини.

             Суд, в межах заявлених вимог позивачки, дослідивши надані сторонами докази, вважає, що позовні вимоги позивачки є обгрунтованими та підлягають до задоволення виходячи з наступних підстав.

               Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.

               Стаття 180 СК України зазначає що батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

                Судом установлено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі  /а.с.7/. Із свідоцтва про народження ОСОБА_3  вбачається, що його батьком  є   ОСОБА_2  /а.с.2/.

                Розмір аліментів, що стягуються з батьків на неповнолітніх дітей визначає ст. 184 СК України, яка вказує, що якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

             В судовому засіданні встановлено, що позивачка не працює, перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-ьох років.  На  її утриманні знаходиться неповнолітній син. Дитина проживає разом з матір”ю, що підтверджується довідкою Копанківської сільської ради. /а.с.3/

         Відповідач не має постійного місця роботи.

         Тому суд вважає, що  в користь позивачки з відповідача на утримання дитини слід стягнути аліменти в розмірі 300 грн.  щомісячно на утримання сина ОСОБА_3   ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження.

     

   Відповідно до ст.88 ЦПК України підлягають задоволенню вимоги позивачки щодо відшкодування судових витрат.

                   На підставі викладеного, керуючись ст.180-184 СК України, ст.209, 212, 214-215, 367 ЦПК України, суд -


ВИРІШИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1   задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 ,   ІНФОРМАЦІЯ_2  року народження, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , не працюючого, на користь   ОСОБА_1   аліменти в розмірі 300 грн.  на дитину щомісячно на утримання   сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження.


 Стягнути з ОСОБА_2  в дохід держави 51 грн. держмита та 120 грн.  витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.


Стягнення аліментів розпочати з 24.09.2009 року і проводити до досягнення дитиною повноліття.


Рішення в частині стягнення аліментів за один місяць допустити до негайного виконання.


Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Івано-Франківської області через Калуський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.




ГОЛОВУЮЧА:










Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація