№2а-6589/2009
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 жовтня 2009 року
Краматорський міський суд Донецької області у складі
головуючого судді Гапонова А.В.,
при секретарі Євсеєнко К.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення виконкому Краматорської міської ради, головного управління державного казначейства України в Донецькій області про стягнення недоплаченої суми державної допомоги, -
ВСТАНОВИВ:
До Краматорського міського суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Управління праці і соціального захисту населення виконкому Краматорської міської ради, головного управління державного казначейства України в Донецькій області про стягнення недоплаченої суми державної допомоги по догляду за дитиною, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що 12.06.2007 року вона народила дитину – ОСОБА_2. Позивачка перебуває на обліку в УПСЗН виконкому Краматорської міської ради, як соціальна застрахована особа та отримує допомогу по нагляду за дитиною, до досягнення ним трирічного віку. З засобів масової інформації позивачці стало відомо, що допомога по нагляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку нарахована та виплачена позивачці відповідачем, не у повному обсязі. Згідно зі ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі встановленого законом прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років. Позивачка звернулася до УПСЗН Краматорської міської ради з вимогою виплатити недоотриману суму допомоги по догляду за дитиною, однак позивачці було відмовлено. Просить суд визнати дії УПСЗН Краматорської міської ради, щодо відмови у виплаті позивачці допомоги неправомірними; зобов’язати УПСЗН виконкому Краматорської міської ради проводити щомісячні виплати допомоги по досягненню дитиною трирічного віку; зобов’язати УПСЗН виконкому Краматорської міської ради зробити перерахунок допомоги по догляду за дитиною за 2008 рік в розмірі 5560,8 грн.
У судове засідання позивача не з’явилася, але надала до суду заяву про розгляд справи в її відсутність. Позов підтримує.
У судове засідання представник відповідача УПСЗН Краматорської міської ради - ОСОБА_3 не з’явився, але надав до суду заяву про розгляд справи в його відсутність. У заяві вказує, що вимоги позивачки є безпідставні і не ґрунтуються на законі, так як позивачка пропустила строк звернення до адміністративного суду, а тому позивачці треба відмовити у задоволенні позову.
Представник відповідача - Головного управління державного казначейства у Донецькій області в судове засідання не з’явився, але надав до суду заперечення, обґрунтовуючи свої вимоги тим, що згідно Бюджетного кодексу України грошова допомога у розмірах, в яких просить позивачка не передбачена, також просять провести судове засідання без їх участі.
Проаналізувавши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають.
Судом встановлено, що позивачка – ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради як соціально застрахована особа з 12.07.2007 року та отримує допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку на дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1. Допомога призначена відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».
Рішенням Конституційного суду України № 6-рп/2007г. від 09.07.2007 року у справі за конституційним поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36, частини другої статті 56, частини другої статті 62, частини першої статті 66, пунктів 7, 9, 12, 13, 14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46 статті 71, статей 98, 101, 103, 111 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» (справа про соціальні гарантії громадян) положення абзацу третього частині другої статті 56, пункту 7, 14 статті 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік», що стосуються припинення дії частини першою ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» і встановлення нового розміру допомоги по догляду за дитиною до досягненні ним 3-річного віку визнані неконституційними, тобто такими, що не відповідають Конституції України . Дію статті ст. 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» було відновлено.
Згідно ч.2 ст. 99 КАСУ – для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи, встановлюється річний строк ….
Згідно ст. 100 КАСУ – пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.
У зв’язку з тим, що позивачкою пропущено строк звернення до суду з вимогами стягнення недоплаченої державної допомоги, по догляду за дитиною, за 2007 рік, а відповідач наполягає на застосування вказаного строку, суд вважає за необхідне відмовити позивачці у вимогах про сплату недоплаченої суми допомоги по догляду за дитиною за період з 9 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» від 28.12.2007 року № 107, який набрав чинності з 01.01.2008 року знову внесено зміни до частини 1 статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», відповідно до яких допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановлених для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім*ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.
Внесені зміни не розглядались Конституційним Судом щодо їх конституційності.
Таким чином, суд вважає, що вимоги позивачки, щодо зобов’язання УПСЗН Краматорської міської ради зробити перерахунок допомоги та виплатити позивачці державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення ним трьох річного віку за період з 22.05.2008 року по 31.12.2008 року, не підлягають задоволенню, так як допомога їй була сплачена у розмірі, яке передбачено законодавством
Керуючись ст. ст. 1, 21, 22, 46, 48, 55, 56, 64, 152 Конституції України, Рішенням Конституційного суду України від 22 травня 2008 року, Законом України «Про обов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю та витрати, пов’язані з народженням по похованням», ст. 6,9,14,158,159 КАС України, -
В И Р І Ш И В:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Управління праці і соціального захисту населення виконкому Краматорської міської ради, головного управління державного казначейства України в Донецькій області про стягнення недоплаченої суми державної допомоги відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення постанови до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд Донецької області.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Краматорський міський суд Донецької області протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження..
Суддя:
Постанову постановлено в нарадчій кімнаті та надруковано в одному примірнику.
Суддя: