Судове рішення #6409496

Справа № 2а-25713/09/1270  

Категорія 6.6.4  


П О С Т А Н О В А  

Іменем України


29 жовтня 2009 року        


Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Островської О.П.,

при секретарі: Кір`ян О.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в місті Ровеньки Луганської області до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з єдиного податку, -  


В С Т А Н О В И В:  


07.09.2009 року позивач ДПІ в м. Ровеньки Луганської області Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи – підприємця ОСОБА_1, у якому посилався на наступне. Відповідач зареєстрований як платник податків в ДПІ в м. Ровеньки Луганської області з 19.02.2001 року. На підставі заяви від 16.12.2008 року відповідач був переведений на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, та йому видано свідоцтво про сплату єдиного податку на 2009 рік для здійснення виду діяльності – ремонт меблів. Відповідно до Указу Президента від 03.07.1998 року №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності  суб’єктів малого підприємництва», суб’єкти малого підприємництва – фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Рішенням Ровеньківської міської ради від 31.10.2006 року №8/305 встановлені ставки єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, згідно якого ставка єдиного податку по виду діяльності «ремонт меблів» встановлена у розмірі 100 грн. на місяць. Згідно ч.6 п.2 Указу, суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Станом на 01.09.2009 року у відповідача склалася заборгованість в сумі 500 грн., що виникла за періоди лютий – червень 2009 року, на початок року переплата склала 7,63 грн., тому заборгованість становить 492,37 грн. Факт наявності несплаченого боргу з єдиного податку підтверджується обліковою карткою боржника за 2009 рік. Просить суд стягнути з відповідача суму заборгованості з єдиного податку в розмірі 492,37 грн.  на користь бюджету.  

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, дав пояснення, аналогічні викладеному в позові.

Відповідач в судове засідання не з’явився з невідомих суду причин, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином, заперечень проти позову не надав, заяв про розгляд справи за його відсутності не надходило.

 Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

 Судом встановлено, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований як суб’єкт підприємницької діяльності виконкомом Ровеньківської міської ради Луганської області 08.02.2001 року за № 0876 (а.с. 8), та взятий на облік як платник податків в ДПІ в м. Ровеньки Луганської області з 19.02.2001 року (а.с.10).

 16.12.2008 року відповідач звернувся до ДПІ в м. Ровеньки Луганської області із заявою про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності (а.с.14).

 Згідно абз.2 п.2 Указу Президента України ставка єдиного податку для суб’єктів малого підприємства – фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

 Рішенням Ровеньківської міської ради від 31.10.2006 року №8/305 встановлені ставки єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, згідно якого ставка єдиного податку по виду діяльності «ремонт меблів» встановлена у розмірі 100 грн. на місяць.      

 02.06.2009 року відповідач звернувся до позивача з заявою про анулювання свідоцтва платника єдиного податку у зв’язку  з переходом на загальну систему оподаткування (а.с.16), але за період з лютого по травень 2009 року в нього склалася заборгованість зі сплати єдиного податку в загальній сумі 492,37 грн. (з урахуванням переплати 7,63 грн.), що підтверджується обліковою карткою платника  податку (а.с.17).

 Відповідно до ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” передбачені обов’язки платників податків і зборів (обов’язкових платежів), а саме: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у встановлені законами терміни.  

Відповідно до Указу Президента від 03.07.1998 року №727/98 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності  суб’єктів малого підприємництва», суб’єкти малого підприємництва – фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Ставка єдиного податку для суб’єктів малого підприємництва – фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Згідно п.9 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.1999 року № 599, протягом року для платника єдиного податку встановлюються звітні періоди, що дорівнюють кварталу. Протягом 5 днів після закінчення звітного періоду платник єдиного податку подає звіт згідно з додатком 3 до цього Порядку, який залишається у справі платника єдиного податку.  

Згідно ч.6 п.2 Указу від 03.07.1998 року №727/98, суб’єкт підприємницької діяльності – фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Таким чином, позовні вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст.ст.  112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд  


П О С Т А Н О В И В:  


Адміністративний позов  Стахановської об’єднаної державної податкової інспекції в Луганській області задовольнити у повному обсязі.

 Стягнути з фізичної особи – підприємця ОСОБА_1, код НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1, на користь бюджету (п/р № 34219379700059, код платежу 16050200, одержувач ВДК у м. Ровеньки Луганської області, код одержувача 24046930, МФО 804013) заборгованість зі сплати єдиного податку в сумі 492,37 (чотириста дев’яносто дві гривні 37 коп.) грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини 5 статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови викладено 29 жовтня 2009 року.


СУДДЯ  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація