Справа 2-0-117 /09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
1 листопада 2009 року Будьоннівський районний суд м. Донецька в складі:
головуючого судді Тимченко О.О.,
при секретарі Кир’язієву В.О.,
за участю заявника: ОСОБА_1.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа – дев’ята Донецька державна нотаріальна контора про встановлення факту родинних відносин, -
В С Т А Н О В И В :
10 серпня 2009 року заявник звернулась до Будьоннівського районного суду м. Донецька із заявою про встановлення факту родинних відносин, вказавши, щоІНФОРМАЦІЯ_2 померла її мати – ОСОБА_2, і після її смерті відкрилась спадщина . В зв’язку з чим, вона звернулась до дев’ятої Донецької держаної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але оскільки при оформленні свідоцтва про її народження, батько замість прізвища матері ОСОБА_2, вказав прізвище ОСОБА_2, тобто своє прізвище, хоча фактично вони на той час не перебували у зареєстрованому шлюбі, вона не може належним чином оформити спадщину і нотаріус запропонував її звернутись до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин.
Заявниця у судовому засіданні свої вимоги підтримала у повному обсязі, в обґрунтування яких дала пояснення аналогічні до вказаних у позовній заяві.
Представник зацікавленої особи – дев’ятої Донецької державної нотаріальної контори у судове засідання не з’явився, суду надана заява, з проханням розглядати справу за його відсутності.
Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника зацікавленої особи, в особистих поясненнях котрого немає необхідності, за матеріалами справи.
Суд, заслухавши пояснення заявниці, дослідивши матеріли справи в межах заявлених вимог, приходить до висновку, що доводи заявниці обґрунтовані і заява підлягає задоволенню з наступних підстав:
У пункті 1 частини 1 статті 256 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
Як вбачається із свідоцтва про народження ОСОБА_1 її матір’ю вказано ОСОБА_2, а батьком – ОСОБА_6.
Свідоцтвами про укладення шлюбу підтверджено, що ОСОБА_1 6 листопаду 1964 року зареєструвала шлюб зОСОБА_5., та змінила прізвище на ОСОБА_1. Заявниця надала суду повідомлення про загибель у Великій Вітчизняній війні ІНФОРМАЦІЯ_3 - її батька ОСОБА_6. Це повідомлення було направлено її мати ОСОБА_2. - для оформлення пенсії.
Свідоцтвом про шлюб підтверджено, що ОСОБА_2 зареєструвала шлюб з ОСОБА_35 червня 1951 року та змінила прізвище на ОСОБА_2.
Свідки ОСОБА_4 та. та ОСОБА_1. суду підтвердили, що ОСОБА_2була рідною матір’ю ОСОБА_1. і до дня смерті проживала з нею однією родиною.
Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_2, про що у відділі реєстрації актів цивільного стану Будьоннівського районного управління юстиції м. Донецька зроблено актовий запис № 82.
Пояснення свідків не суперечать дослідженим у судовому засіданні доказам, то у суду немає підстав не брати до уваги їх пояснення про наявність родинних відносин між ОСОБА_1. та ОСОБА_2.
У судовому засіданні об’єктивно встановлено, що ОСОБА_1. являється донькою ОСОБА_2, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 256, ЦПК України, ст.11, 60, 63, 213-215, 256 ЦПК України ,-
В И Р І Ш И В :
Заяву ОСОБА_1 про встановлення факту родинних відносин задовольнити у повному обсязі.
Встановити факт родинних відносин, визнав, що ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2, являється матір’ю ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1 народження.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: