Судове рішення #6409031

 

                                                                                 РІШЕННЯ                                         Справа № 2-670/2009

                                                             іменем України                                     Категорія 44


    28 жовтня 2009 року                                                                                 місто Житомир



Богунський районний суд м. Житомира в складі:

головуючого – судді   Полонця С.М.

при секретарі с/з – Ковпашко М.М.



розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5  про встановлення порядку користування земельною ділянкою,-


встановив:


Позивач звернувся з позовом до суду, в якому просить встановити порядок користування земельною ділянкою по вулиці Войкова 28/20 у м. Житомирі між співвласниками домоволодіння, розташованого на даній земельній ділянці, посилаючись на те, що відповідачі добровільно відмовляються встановити такий порядок відповідно до ідеальних частин у праві власності на домоволодіння.

    Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив  встановити порядок користування земельною ділянкою за третім варіантом експертизи.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав зазначених у позовній заяві, просив їх задовольнити, після перерви в судове засідання не з’явився.

    Відповідач ОСОБА_2  в судовому засіданні позов не визнала, оскільки її потреби може задовольнити другий варіант експертизи, а тому немає підстав для встановлення іншого порядку користування.

            Відповідач ОСОБА_3  в судовому засіданні не заперечувала щодо встановлення порядку користування земельною ділянкою за другим варіантом експертизи.

В судовому засіданні відповідач ОСОБА_4  позов не визнала, оскільки вона з чоловіком користується земельною ділянкою і інший варіант її розподілу не буде задовольняти їх потреби, а тому не має підстав для встановлення іншого порядку користування.

Відповідач ОСОБА_5  позов не визнав, оскільки варіанти розподілу земельної ділянки, вказані у висновку експертизи порушують його право на користування своєю земельною ділянкою.

В судовому засіданні представник відповідачів ОСОБА_4  та ОСОБА_5  щодо задоволення позовних вимог заперечувала.

Представник третьої особи – Житомирської міської ради в судовому засіданні при вирішенні питання встановлення порядку користування земельною ділянкою покладався на розсуд суду, пояснив, що існуючий порядок фактичного користування земельною ділянкою не відповідає ідеальним часткам співвласників житлового будинку та порушує їх права. Встановити порядок користування необхідно у відповідності до розміру часток співвласників у праві власності на будинок та за варіантом експертизи з найменшою площею спільного двору.

Допитана в судовому засіданні експерт ОСОБА_6  пояснила, що варіанти поділу земельної ділянки були розроблені з метою якомога найменшого ущемлення інтересів усіх співвласників житлового будинку.

    Вислухавши осіб, які беруть участь у справі, пояснення експерта, дослідивши матеріали справи, з урахуванням меж заявлених позовних вимог, суд приходить до наступного висновку.

    Судом встановлено, що сторони є співвласниками будинку № 28/20 по вулиці Войкова у м. Житомирі. При цьому позивачу на праві власності належить 33/100 ідеальних часток житлового будинку, відповідачам: ОСОБА_3  – 17/100 ідеальних часток, ОСОБА_2  – 23/100 ідеальних часток, ОСОБА_4  та ОСОБА_5  – 27/100 ідеальних часток в рівних частках.

Між співвласниками вказаного житлового будинку угоди про порядок використання і розпорядження земельною ділянкою укладено не було. Існуючий порядок фактичного користування земельною ділянкою не відповідає ідеальним часткам співвласників житлового будинку.

За змістом ст. 88 ЗК України та п. 21 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 16.04.2004р. «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» співвласники жилого будинку мають право звертатись до суду із позовом про встановлення порядку користування земельною ділянкою, на якій розташований належний їм жилий будинок, виходячи з розміру їхніх часток у спільній власності на будинок.

Порядок користування вищевказаної земельної ділянки було розглянуто на засіданні комісії по земельним спорам Житомирської міської ради від 24.05.2007 року та в зв’язку з незгодою співвласників ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 , комісією рекомендовано дане питання вирішити в судовому порядку на підставі п. 5 ст. 158 ЗК України.

Відповідно до ст. ст. 10, 60 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно п. 25 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 7 від 16.04.2004 року «Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ» у справах про встановлення порядку користування земельною ділянкою співвласників жилого будинку необхідно вимагати документи про надання її для будівництва та обслуговування жилого будинку й господарських будівель; план земельної ділянки, відведеної в натурі (на місцевості); план цієї земельної ділянки із зазначенням її частин, що перебувають у фактичному користуванні кожного із співвласників, а також розташованих на ній будівель, плодово-ягідних насаджень; правовстановлюючі документи на будинок із зазначенням розміру часток кожного співвласника; угоду чи рішення суду про поділ будинку в натурі або визначення порядку користування ним; угоду про порядок користування земельною ділянкою, якщо вона мала місце.

Сторонами не надано плану відведення земельної ділянки в натурі, рішень про закріплення земельної ділянки за домоволодінням по вулиці Войкова, 28/20 у м. Житомирі та даних про встановлення землевпорядними організаціями меж земельної ділянки із суміжними землекористувачами, відповідачами також не надані правовстановлюючі документи на будинок із зазначенням розміру часток кожного співвласника.

Як вбачається з проекту угоди про порядок використання і розпорядження вищевказаною земельною ділянкою, її загальна площа складає 0,1233 га. Відповідно до технічного паспорту на вищезгаданий будинок, станом на 04.07.2002р. загальна площа земельної ділянки становить 1092 кв. м. З висновку судово-технічної експертизи № 44 від 21.05.2009 року вбачається, що площа земельної ділянки при будинковолодінні № 28/20 по вул. Войкова у м. Житомирі складає вже 0,1224 га. Крім того, будинок та господарські будівлі між ОСОБА_4  та ОСОБА_5  не розділені і використовуються спільно тому розподіл земельної ділянки між ними не проводився.

За таких обставин, коли не визначено цільове призначення, розмір, який є різним, та межі земельної ділянки, що належить до будинку № 28/20 по вул. Войкова у м. Житомирі, неможливо встановити порядок користування спірною земельною ділянкою, а тому позов не підлягає до задоволення.


            Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215 ЦПК України, суд –


вирішив:


У задоволенні позову ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5  про встановлення порядку користування земельною ділянкою, відмовити.

     Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду та апеляційної скарги поданої протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду.    



Суддя:                        



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація