Справа № 2о-104/2009
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 жовтня 2009 року м. Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі: головуючого судді Геєць Ю.В., при секретарі Топчій Н.С., розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Запоріжжя цивільну справу за заявою ОСОБА_1, зацікавлена особа – Перша Запорізька державна нотаріальна контора м. Запоріжжя про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, в якій вказала, що 12.09.2007 року померла мати заявниці ОСОБА_2. 25.01.2009 року помер батько заявниці ОСОБА_3. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 перебували у зареєстрованому шлюбі. Однак, у документах, що підтверджують факт зареєстрованих шлюбних відносин між батьками заявниці, їх прізвища записано неоднаково в наслідок помилки, а саме: у свідоцтві про реєстрацію шлюбу зазначено, що дружині та чоловіку після реєстрації шлюбу присвоєно прізвище «Дворниченко», на російській мові. Після отримання даного свідоцтва про одруження, дружина, ОСОБА_4 змінила паспорт громадянки України, та отримала новий паспорт, де було зазначено її нове прізвище, але записано воно було на українській мові як «Дворніченко». Хоча у її чоловіка, ОСОБА_3, в паспорті як на укрїнській так і на російській мові прізвище записано як «Дворниченко». Відповідно до відмітки у паспорті ОСОБА_2 де зазначено, що вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1. У паспорті ОСОБА_3 також зроблено відмітку про те, що він уклав шлюб з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2
У свідоцтві про народження заявниці прізвища батьків також записані однаково: прізвище матері як «Дворниченко» та прізвище батька як «Дворниченко».
Отже, у всіх зазначених документах, прізвища подружжя записано по різному, у зв’язку зі вказаними розбіжностям заявниця не має можливості отримати свідоцтво про прийняття спадщини після смерті батьків, тому була змушена звернутися до суду.
В судовому засіданні заявниця та її представник вимоги заяви підтримали у повному обсязі, просять встановити факт родинних відносин між ОСОБА_3 та ОСОБА_2, а саме: факт того, що померлі особи є подружжям .
Представник зацікавленої особи – Першої Запорізької державної нотаріальної контори м. Запоріжжя в судове засідання не з’явився, про день та час судового засідання повідомлявся належним чином.
Вислухавши пояснення заявниці та її представника, допитавши свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає заяву обґрунтованою виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про смерть 1-ЖС, №087600, ОСОБА_2 , померла 12.09.2007 року.
Відповідно до свідоцтва про смерть 1-ЖС, №136362, ОСОБА_3, помер 25.01.2009 року.
ОСОБА_2 та ОСОБА_3 перебували у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується свідоцтвом про одруження ХV-УА № 142317.
Однак, у документах, що підтверджують факт зареєстрованих шлюбних відносин між батьками ОСОБА_1, їх прізвища записано неоднаково в наслідок помилки, та у свідоцтві про реєстрацію шлюбу зазначено, що дружині та чоловіку після реєстрації шлюбу присвоєно прізвище «Дворниченко», на російській мові, після чого, дружина, ОСОБА_4 змінила паспорт громадянки України серії СА 598903, та отримала новий паспорт, де було зазначено її нове прізвище, але записано воно було на українській мові як «Дворніченко», хоча у паспорті її чоловіка, як на укрїнській так і на російській мові прізвище записано як «Дворниченко».
Відповідно до відмітки у паспорті ОСОБА_2 де зазначено, що вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, (а.с. 6).
У паспорті ОСОБА_3 також зроблено відмітку про те, що він уклав шлюб з ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с. 5).
У свідоцтві про народження заявниці ОСОБА_1 прізвища батьків також записані однаково: «Дворниченко».
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 підтвердили той факт, що ОСОБА_2 та ОСОБА_3 були подружжям.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 256 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту реєстрації шлюбу.
Згідно до ч. 1 ст. 21 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.
В силу викладеного заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 275 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ :
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Встановити юридичний факт, що ОСОБА_3 та ОСОБА_2, були подружжям .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному суді Запорізької області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення суду до Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя та подачі апеляційної скарги на рішення протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: Ю.В.Геєць