Судове рішення #6408427

Справа № 2о-159/09


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


17 серпня 2009 року                                                       Голопристанський районний суд

                                                                                         Херсонської області в складі:

                                                                                         головуючого судді Матюшко О.І.,,

                                                                                         при секретарі Деревенській Н.А.,

                                                                                         представника зацікавленої

                                                                                         особи ОСОБА_1,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Гола Пристань заяву ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення,


В С Т А Н О В И В:


Заявник звернувся до суду з заявою про встановлення факту постійного проживання його батьків на території України до 24.08.1991 року.

В судовому засіданні, заявник пояснив, що згідно з Міжурядовою угодою від 02.04.1981року «Про напрямок і прийняття в'єтнамських громадян на професійне навчання й роботу на підприємствах й в організаціях СРСР», у 1989 році батько заявника ОСОБА_3 прибув на територію Української РСР з Республіки В'єтнам де працював до 1993 року на Каховському заводі залізобетонних виробів.  Після закінчення строку Міжурядової угоди батько заявниці залишився проживати в АДРЕСА_1. З метою одержання громадянства, заявниця просить судовим рішенням встановити факт постійного проживання її батька на території України до 24.08.1991 року.  Отримати громадянство в термін, визначений Законом України «Про імміграцію» заявник не встигла, з-за правової неосвідченості.


Представник ВГІРФО УМВС України в Херсонській області в судовому засіданні заперечила проти задоволення заявлених вимог, оскільки, після закінчення строку Міжурядової угоди та прийняття Закону України «Про імміграцію» 07.06.2001р. заявнику необхідно було одержати право на постійне проживання у встановленому Законом України «Про імміграцію» порядку протягом чітко визначеного терміну, чого не було зроблено.


Заслухавши пояснення заявника, пояснення представника зацікавленої особи та  вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до довідки ВАТ «Каховка» за №7 від 13.01.2005 року батько заявниці працював на зазначеному підприємстві з 6.06.1989 року по 18.02.1993 року.      


Згідно статті 8 Закону України «Про громадянство України», особа яка постійно проживала до 24 серпня 1991 року на території, яка стала територією України відповідно до Закону України "Про правонаступництво України" і є особою без громадянства або іноземцем, яка подала зобов'язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України реєструється громадянином України.


Заявлені заперечення представника ВГІРФО УМВС України в Херсонській області в судовому засіданні не спростовують факт знаходження батька заявника на законних підставах на території України до 24.08.1991р.

Таким чином, суд вважає, що вище означений факт знайшов своє підтвердження і він  має для заявника юридичне значення для набуття громадянства України в порядку, передбаченому чинним законодавством України.


З огляду на вищевказане, керуючись ст. 8 Закону України «Про громадянство України», ст.ст. 15, 60, 212-215, 256,257,259 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В:


Заяву ОСОБА_2 - задовольнити .


Встановити факт постійного проживання ОСОБА_3 до ІНФОРМАЦІЯ_1 року  на території України.


Копію рішення, після набрання ним законної сили, направити до ВГІРФО УМВС України в Херсонській області для оформлення громадянства України ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження.


Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку через Голопристанський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.




Суддя                                                                                                                      О.І.Матюшко

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація