Судове рішення #6407802

КОМПАНІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ


                                                          Справа № 2а-78/09

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И


14 жовтня 2009 року                                                                                     селище Компаніївка



Компаніївський районний суд Кіровоградської області у складі:


    головуючої                   судді Варакіної Н.Б.

    при секретарі               Степановій Л.Г.


розглянув у відкритому судовому засіданні в селищі Компаніївка адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до інспектора Кіровоградської роти ДПС УМВС України у Кіровоградській області Давидова Євгена Олександровича та Управління ДАІ УМВС України в Кіровоградській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення від 01 вересня 2009 року


В С Т А Н О В И В:


    ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до інспектора Кіровоградської роти ДПС УМВС України у Кіровоградській області Давидова Євгена Олександровича та управління ДАІ УМВС України в Кіровоградській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення від 01 вересня 2009 року. Вважає постанову незаконною, оскільки  правил дорожнього руху не порушував.

    В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги та доповнив вимогою про визнання дій інспектора Кіровоградської роти ДПС УМВС України у Кіровоградській області Давидова Євгена Олександровича незаконними. Суду пояснив, що 01 вересня 2009 року о 5.50 год. ранку рухався на автомобілі ЗАЗ, державний номер НОМЕР_1 на 15 км. автодороги в с. Завадівка Кіровоградського району Кіровоградської області зі швидкістю 60-65 км/год. Знак «Початок населеного пункту» бачив. Був зупинений інспектором ДАІ, в зв’язку з перевищенням швидкості руху в населеному пункті, а саме 83 км/год., яка зафіксована технічним пристроєм «Беркут». Вважає, що показник швидкості, зафіксований на технічному пристрої не його, а автомобіля, який його обігнав, та який не зупинив інспектор ДАІ.

Відповідачі до суду не з’явилися, про час і місце судового розгляду справи повідомлені належним чином, причини неявки суду не відомі, письмових заперечень проти позову не надали.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача – суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, вина (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 122 КУпАП настає у разі перевищення водіями транспортних засобів встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, не надання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 01 вересня 2009 року інспектором Кіровоградської роти ДПС УМВС України у Кіровоградській області Давидовим Є.О. винесена постанова про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_1  згідно з якою його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн., за порушення п. 12.4 Правил дорожнього руху України, а саме за те, що він здійснив перевищення швидкості руху. (а.с. 3).

Факт вчинення порушення Правил фіксувався за допомогою технічного засобу «Беркут», що не має функції фотозйомки, а тому складався протокол (а.с. 4).

Позивачем не визнані показники швидкості руху, які визначив технічний засіб, а саме 83 км/год., як показники швидкості руху його автомобіля. Як зазначив позивач його автомобіль рухався зі швидкістю 60-65 км/год., а автомобіль, який здійснив обгін, рухався з більшою швидкістю, і не був зупинений інспектором.

Пунктом 12.4 Правил передбачено, що у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється зі швидкістю не більше 60 км/год.

Нормою ст. 71 КАС України встановлено, що за загальним правилом, що випливає з принципу змагальності, кожна сторона повинна подати докази на підтвердження обставин, на які вона посилається, або на спростування обставин, про які стверджує інша сторона. При розгляді справи щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень встановлена презумпція його винуватості. Презумпція винуватості покладає на суб’єкта владних повноважень обов’язок аргументовано, посилаючись на докази, довести правомірність свого рішення, дії чи бездіяльності та спростувати твердження позивача про порушення його прав, свобод чи інтересів.

Суб’єкт владних повноважень – відповідач у справі зобов’язаний подати суду всі    

            наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі, незалежно від того, на чию користь вони можуть бути використані – на користь відповідача чи позивача. На запит суду відповідачем не були надані матеріали справи про адміністративне правопорушення, що позбавило суд можливості перевірити всі докази, на підставі яких інспектор ДАІ дійшов висновку про винність  ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення.  

      На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог адміністративного позову та скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення від 01 вересня 2009 року, про накладення штрафу на позивача, за правопорушення  передбачене ч. 1 ст. 121 КУпАП.

    Виходячи із положень ст. 247 КУпАП закриття провадження в справі відноситься до компетенції органу, котрий приймає рішення про притягнення до адміністративної відповідальності і повинно здійснюватись в межах того провадження. Тому позовні вимоги в частині закриття провадження в справі задоволенню не підлягають.

На підставі Правил дорожнього руху України, керуючись ст.ст. 71, 161-163, 167 КАС України, ч. 1 ст. 122, ст. 247  КУпАП суд,-


П О С Т А Н О В И В:


Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора Кіровоградської роти ДПС УМВС України у Кіровоградській області Давидова Євгена Олександровича та Управління ДАІ УМВС України в Кіровоградській області про скасування постанови про адміністративне правопорушення серії ВА № 021465 від 01 вересня 2009 року  – задовольнити частково.

Визнати протиправним рішення інспектора Кіровоградської роти ДПС УМВС України у Кіровоградській області Давидова Євгена Олександровича щодо винесення постанови   по справі про адміністративне правопорушення серії ВА № 021465 від 01 вересня 2009 року  про накладення на  ОСОБА_1  адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн.


Скасувати постанову серії ВА № 021465 від 01 вересня 2009 року  по справі про адміністративне правопорушення винесену інспектором Кіровоградської роти ДПС УМВС України у Кіровоградській області Давидовим Євгеном Олександровичем   про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. на ОСОБА_1  за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення.


В задоволенні інших позовних вимог відмовити.


Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного  адміністративного суду через Компаніївський районний суд Кіровоградської області.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складання в повному обсязі, а саме з 16 жовтня 2009 року.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається  у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.




Суддя Компаніївського

районного суду

Кіровоградської області                                                  Н.Б. Варакіна



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація