справа № 2-6246/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(заочне)
21 жовтня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого – судді Грушицького А.І.,
при секретарі Шиловій О.М.,
з участю представника позивача ОСОБА_2 .,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Луцької міської ради Волинської області про визнання рішення нечинним,
ВСТАНОВИВ:
30 липня 2009 позивач звернувся в суд з позовом до Луцької міської ради Волинської області про визнання рішення нечинним. Заяву мотивує тим, що 29 червня 2006 року звернувся із заявою до директора Волинської філії УДНДІПН «Дніпроміст» з проханням розробити містобудівне обґрунтування на будівництво шиномонтажної майстерні по вул. Набережна в м. Луцьку на підставі вимоги Управління містобудування та архітектури. Дане обґрунтування із позитивним висновком було їм отримано в вересні 2006 року. 24 липня 2006 року Управління культури і туризму погодило місце розташування земельної ділянки площею 0,01 га передбаченої для будівництва майстерні. 17 вересня 2006 року отримано висновок Луцької міської санепідемстанції щодо відведення земельної ділянки. 25 вересня 2006 року Державне управління екології та природних ресурсів у Волинській області надало висновок про погодження матеріалів вибору земельної ділянки для розташування майстерні. В кінці 2006 року позивачем було отримано Акт вибору та обстеження земельної ділянки передбаченої для обслуговування шиномонтажної майстерні, в якому зазначено, що земельна ділянка придатна для будівництва даної майстерні. 25 січня 2007 року Департамент містобудування Управління архітектури надав висновок про погодження матеріалів для розташування для розташування земельної ділянки по вул. Набережній в м. Луцьку.
Проте рішеннями Луцької міської ради від 28 березня 2007 року № 12/135 йому безпідставно відмовлено у погодженні місця розташування шиномонтажної майстерні на земельній ділянці по вул. Набережній в м. Луцьку.
З даним рішенням не погоджується, оскільки на його думку воно є безпідставним та не вмотивованим, в ньому не наведено правових підстав його винесення. Дане рішення порушує його права, передбачені ст.ст. 123, 124 Земельного кодексу України.
Просив суд визнати рішення Луцької міської ради від 23 березня 2007 року №12/135 про відмову в наданні йому земельної ділянки у постійне користування нечинним.
В процесі розгляду справи представник позивача подав заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить визнати нечинним та скасувати рішення Луцької міської ради від 23 березня 2007 року №12/135 в частині відмови у погодженні ОСОБА_1 . місця розташування шиномонтажної майстерні та земельній ділянці площею 0,01 га по вул. Набережній в м. Луцьку та зобов’язати відповідача повторно розглянути питання щодо погодження місця розташування шиномонтажної майстерні на вищезазначеній земельній ділянці.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з вищенаведених підстав, просить суд позов задовольнити.
Представник Луцької міської ради в судове засідання не з’явився, хоча відповідач був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 . 29 червня 2006 року звернувся з заявою до директора Волинської філії УДНДІПН «Дніпроміст» розробити містобудівне обґрунтування на будівництво шиномонтажної майстерні по вул. Набережна в м. Луцьку (а.с.13) на підставі вимоги Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Луцької міської ради про дозвіл на будівництво шиномонтажної майстерні на вул. Набережній в м. Луцьку, якою запропонувало звернутись позивачу у спеціалізовану проектну організацію для розроблення містобудівного обґрунтування розташування об’єкта містобудування згідно ДБН Б.1.1-4-2002 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування» (а.с.4).
Волинською філією УДНДІПН «Дніпроміст» здійснено містобудівне обґрунтування розташування шиномонтажної майстерні на вул. Набережній в м. Луцьку (а.с.5-19).
Судом встановлено, що Управління культури і туризму Волинської обласної державної адміністрації погодило місце розташування земельної ділянки площею 0,01 га для будівництва майстерні (а.с.20).
Відповідно до висновків Луцької міської санепідемстанції від 17 серпня 2006 року №353, Державного управління екології та природних ресурсів в Волинській області від 25 вересня 2006 року №167 земельна ділянка по вул. Набережній в м. Луцьку придатна для будівництва шиномонтажної майстерні та матеріали щодо вибору земельної ділянки погоджуються (а.с.21-25).
Рішенням Луцької міської ради від 28 березня 2007 року №12/135 ОСОБА_1 . відмовлено у погодженні місця розташування шиномонтажної майстерні на земельній ділянці загальною площею 0,0100 га на вул. Набережній в м. Луцьку за рахунок нерозмежованих земель міста не наданих у власність чи користування згідно з додатком (а.с.3).
Відповідно п. 34 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно до компетенції сільських, селищних, міських рад належить вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.
Як визначено ч.7 ст. 151 ЗК України, відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування згідно із своїми повноваженнями розглядає заяву (клопотання) і в тижневий строк з дня її реєстрації направляє її копії на розгляд територіальних органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів, органів містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, природоохоронних і санітарно-епідеміологічних органів, а також до відповідних територіальних органів виконавчої влади з питань лісового або водного господарства (у разі вилучення (викупу), надання, зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення чи водного фонду.
Відповідно до ч. 11 ст. 123 ЗК України, відмову органів місцевого самоврядування або органів державної влади в наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду в установлений законом строк може бути оскаржено в судовому порядку. Рішення про відмову в наданні земельної ділянки в користування має містити мотивовані пояснення з посиланням на відповідні положення нормативно-правових актів, затвердженої містобудівної документації та документації із землеустрою .
Оскільки рішення Луцької міської ради не містить мотивованих пояснень з посиланням на відповідні положення нормативно-правових актів, затвердженої містобудівної документації та документації із землеустрою, суд проходить до висновку , що рішення від 28 березня 2007 року № 12/135 в частині відмови позивачу у погодженні місця розташування шиномонтажної майстерні на земельній ділянці площею 0,01 га по вул. Набережній в м. Луцьку Волинської області слід визнати нечинним та зобов’язати відповідача повторно розглянути питання щодо погодження місця розташування шиномонтажної майстерні на земельній ділянці площею 0,01 га по вул. Набережній в м. Луцьку.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 15, 58, 60, 79, 84, 88, 209, 215 ЦПК України, на підставі ст. ст. 12, 122, 123, 151 ЗК України, суд,
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визнати нечинним та скасувати рішення Луцької міської ради від 28 березня 2007 року № 12/135 в частині відмови ОСОБА_1 у погодженні місця розташування шиномонтажної майстерні на земельній ділянці площею 0,01 га по вул. Набережній в м. Луцьку Волинської області.
Зобов’язати Луцьку міську раду повторно розглянути питання щодо погодження ОСОБА_1 . місця розташування шиномонтажної майстерні на земельній ділянці площею 0,01га по вул. Набережній в м. Луцьку Волинської області.
Заочне рішення може бути переглянуте Луцьким міськрайонним судом Волинської області за письмовою заявою відповідача, яку може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк, протягом якого розглядалася заява не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя