Судове рішення #6406577


справа № 2-133/09




РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


19 жовтня 2009 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого – судді Грушицького А.І.,

при секретарі Шиловій О.М.,

з участю позивача ОСОБА_1 .

представника позивача ОСОБА_5 .,

відповідача ОСОБА_3 .,


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Луцьку  цивільну справу за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4  про визнання права власності на спадкове майно,

 

ВСТАНОВИВ:


Позивач звернулася в суд з позовом до відповідачів про визнання права власності на спадкове майно та виділ його в натурі. Заяву мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1  її батько – ОСОБА_6 .  Після смерті батька відкрилася спадщина, що складається з 5/100 частин житлового будинку з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 . Спадщину прийняла шляхом подачі відповідної заяви до нотаріальної контори. У зв’язку з неможливістю оформити спадщину через нотаріальну контору, оскільки відсутня технічна документація, що стверджує право власності ОСОБА_6  на частку в житловому будинку вона змушена звернутися в суд з позовом.

Просила суд визнати за нею право власності на 5/100 частин житлового будинку з надвірними будівлями у АДРЕСА_1  та виділити його в натурі.

Ухвалою суду від 19 жовтня 2009 року позовну вимогу ОСОБА_1  до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4  про виділ спадкового майна в натурі залишено без розгляду.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала з підстав, зазначених в заяві, просить суд позов задовольнити.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених в заяві, просить суд позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_3 . в судовому засіданні позов визнала, не заперечувала щодо його задоволення.

Відповідачі ОСОБА_2 ., ОСОБА_4 ., кожен окремо, в судове засідання не з’явилися, подали письмові заяви про розгляд справи у їх відсутності.

Заслухавши пояснення позивача та її представника, відповідача ОСОБА_3 ., дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

З дослідженої в судовому засіданні інвентаризаційної справи вбачається, що на підставі свідоцтва про право власності на спадщину виданого Першою Луцькою державною нотаріальною конторою 1 липня 2003 року за р.№3-1436 ОСОБА_6  належить 5/100 частин житлового будинку з надвірними будівлями у АДРЕСА_1 .

27 грудня 2005 року ОСОБА_6 . помер, що стверджується відповідним свідоцтвом (а.с.9).

Як вбачається з свідоцтва про народження ОСОБА_6 . є батьком ОСОБА_7  (а.с.7), яка згідно свідоцтва про одруження змінила своє прізвище на ОСОБА_1  (а.с.8).

Як визначено у ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Як вбачається з спадкової справи № 52/06, заведеної за заявою, котра надійшла від ОСОБА_1 . про прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_6 , котрий ІНФОРМАЦІЯ_1 , позивач прийняла спадщину відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України. Інші спадкоємці для подачі заяви про прийняття спадщини або для подачі заяви про відмову від спадщини, в нотаріальну контору не звертались (а.с.37-40).

Оскільки позивач прийняла спадщину, інших осіб які прийняли спадщину судом не встановлено, суд приходить до висновку, що позов підставний і підлягає до задоволення.

Судові витрати слід залишити за позивачем, оскільки відповідачі в даній справі будь-яких її законних прав та інтересів не порушували.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 58, 60, 209, 215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 1216-1218,  1220, 1222, 1223, 1226,  1258, 1261, 1268, 1270 ЦК України, суд,


В И Р І Ш И В:


Позов задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1  право власності на              5/100 частин житлового будинку з надвірними будівлями у АДРЕСА_1 .

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд Волинської області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.


Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація