УКРАЇНА
Р І Ш Е Н Н Я ІМЕНЕМ УКРАЇНИ Справа № 2- 427/09 р.
26 жовтня 2009 р. Первомайський міський суд Луганської області
в складі : судді Мазки Н.Б.
при секретарі Шмельовій О.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Первомайську цивільну справу за позовом
Відкритого акціонерного товариства «Ощадбанк» в особі Філії - Первомайського відділення № 7855 до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за кредитним договором та розірвання договору, суд
В с т а н о в и в :
Позивач Відкрите акціонерне товариство «Державний Ощадний банк України» в особі філії Первомайського відділення № 7855 звернувся до суду з позовом, який уточнював, до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , посилаючись на те, що на підставі договору відновлюваної кредитної лінії НОМЕР_1 від 25 жовтня 2007 р. надав ОСОБА_1 кредит в розмірі 26,140,00 доларів США, що станом на 25 жовтня 2007 р. було еквівалентно – 13 2007 гр 00 к. Відповідно до вимог п.п.1.1. кредитного договору відповідач ОСОБА_1 зобов’язався належним чином використовувати та повернути кредит, сплатити відсотки за користування кредитом у розмірі 14,4 % річних, комісійні винагороди та інші платежі в порядку та на умовах, визначених договором.
В забезпечення своєчасного виконання зобов’язань, що виплавають з договору відновлюваної кредитної лінії НОМЕР_1 від 27 жовтня 2007 р. були заключні:
Іпотечний договір від 05 листопада 2007 р., згідно умов якого відповідач ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . передають в іпотеку позивачу нерухоме майно, а саме: квартиру загальною площею 63,0 кв м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Іпотечний договір від 16 листопада 2007 р., згідно умов якого ОСОБА_3 передає в іпотеку позивачу нерухоме майно, а саме: квартиру загальною площею 47,4 кв м, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Між позивачем та фізичною особою ОСОБА_2 25 жовтня 2007 р. укладений договір поруки № 1 та додаткова угода до даного договору поруки, відповідно до умов яких вона зобов’язується здійснити погашення кредиту у розмірі 37 340 доларів США, що станом на вказану дату було еквівалентно 188 567 гр 00 к, сплатити кредитору відсотки за користування кредитом в розмірі 14,4 % річних, пеню та інші платежі в розмірі, порядку та на умовах, визначених у кредитному договорі.
Відповідно до вимог розділу 1. договору поруки – поручитель зобов1язується відповідати солідарно в повному обсязі за своєчасне та повне виконання боржником зобов1язання за кредитним договором НОМЕР_1 від 25 жовтня 2007 р., а також додатковими угодами до них, що укладені та можуть бути укладені в майбутньому.
Порушуючи умови виконання кредитних договорів, ОСОБА_1 припинив здійснювати погашення кредиту і станом на 20 листопада 2008 р. утворилася заборгованість в розмірі 38073 доларів США, у тому числі залишок основного боргу 37 339,73 долари США, відсотки за користування кредитом 734,18 долари США.
Листами № 129/4844 від 20 листопада 2008 р. банк спрямував на адресу відповідача ОСОБА_1 та поручителя ОСОБА_2 вимоги про погашення заборгованості за обома кредитами. Сплата боргу не відновилася.
Станом на 26 жовтня 2009 р. заборгованість за відновлюваною кредитною лінією НОМЕР_1 складає 39 580, 26 доларів США, що еквівалентно 328 516,16 гр, у тому числі основна сума боргу 36 951,04 доларів США, прострочені платежі: 388,69 доларів США, відсотки, нараховані 2 194,11 доларів США, та пеня 46,42 доларів США, яку позивач просить стягнути з відповідачів солідарно, а також стягнути судові витрати в сумі 1700 гр 00 к, витрати за інформаційне технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 гр 00 к.
Представник позивача підтримав позовні вимоги і просить їх задовольнити.
Відповідачі позов визнали.
Дослідивши обставини справи, суд визнає, що позов підлягає задоволенню за наступних підстав.
В судовому засіданні установлено, що згідно договору відновлюваної кредитної лінії НОМЕР_1 від 25 жовтня 2007 р. ОСОБА_1 отримав від банку кредит в сумі 26 140,00 доларів США, що було еквівалентно станом на 25 жовтня 2007 р. – 132007 гр 00 к., зобов’язавшись належним чином використовувати та повернути кредит, сплатити проценти за користування кредитом в розмірі 14,4 % річних, комісійні винагороди та інші платежі в порядку, на умовах та в строки, визначені договором.
Згідно договору поруки від 25 жовтня 2007 р. ОСОБА_2 бере на себе зобов’язання відповідати по зобов’язаннях ОСОБА_1 по кредитному договору НОМЕР_1 від 25 жовтня 2007 р., також відповідати солідарно в повному обсязі за своєчасне та повне виконання по кредитному договору НОМЕР_1 від 25 жовтня 2007 р.
Згідно довідки станом на 26 жовтня 2009 р. заборгованість за відновлюваною кредитною лінією НОМЕР_1 складає 39 580, 26 доларів США, у тому числі основна сума боргу 36 951,04 доларів США, прострочені платежі: 388,69 доларів США, відсотки, нараховані 2 194,11 доларів США, та пеня 46,42 доларів США (а.с.61, 62).
Згідно до вимог ст. ст. 526, 527, 530, 611,612, 625, 1050, 1054 ЦК України,
зобов’язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України.
Боржник зобов’язаний виконати свій обов’язок, а кредитор – прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом.
Якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
У разі порушення зобов’язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки, відшкодування збитків.
Боржник вважається таким, що прострочив , якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов’язання.
Якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов’язаний сплатити грошову суму відповідно до ст. 625 ЦК України.
За кредитним договором Банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.
Оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності, суд визнає їх достовірними, а позов таким, що підлягає задоволенню , оскільки встановлено , що дійсно відповідачі не виконують зобов’язання по договорам, в зв’язку з чим повинні сплатити заборгованість за договором, судові витрати сплачені позивачем.
Керуючись вимогами ст. ст. 526, 527, 530, 611,612, 625,1050, 1054 ЦК України, ст.ст. 212, 213, 214 ЦПК України, суд
В и р і ш и в :
Позов задовольнити. Стягнути в солідарному порядку з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України» в особі філії Первомайського відділення № 7855 суму боргу по кредитному договору НОМЕР_1 від 25 жовтня 2007 р. в сумі 39 580, 26 доларів США, що еквівалентно 328 516 гривень 16 копійок (триста двадцять вісім тисяч п’ятсот шістнадцять гривень шістнадцять копійок).
Стягнути з ОСОБА_1 , ОСОБА_2 на користь Відкритого акціонерного товариства «Державний ощадний банк України » в особі філії Первомайського відділення № 7855 судові витрати в сумі 850 гривень 00 копійок, за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 15 гривень 00 копійок з кожного, перерахувавши кошти на рахунок банку
№ 6499590001, МФО 364207.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку на апеляційне оскарження.
Рішення може бути оскаржене до Луганського апеляційного суду через Первомайський міський суд протягом десяти діб з дня проголошення.
Суддя
- Номер: 2/720/854/13
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-427
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Мазка Наталія Броніславівна
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 11.04.2011
- Дата етапу: 14.06.2011