Справа № 2-1165/09
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Ковель 01 липня 2009 року Ковельський міськрайонний суд Волинської області
в складі : головуючого-судді Бондара В.М.,
з участю секретаря Рижко О.М.,
представника позивача Голярчук А.А.,
відповідача ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні при попередньому розгляді в м. Ковелі цивільну справу за позовом закритого акціонерного товариства комерційний банк «ПриватБанк» (далі - Банк) до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В :
Банк звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в розмірі 452099.26 гривень. Обгрунтовуючи свої вимоги тим, що 14.08.2008 року він отримав кредит в розмірі 55000.00 доларів США, на термін до 16.08.2013 року та кожного місяця повинен був сплачувати платежі передбачені договором кредитування. В забезпечення виконання зобов’язання за кредитним договором Банк і відповідач 14.08.2008 року уклали договори застави, за якими відповідач надав в заставу банку автомобіль «Темса», 2001 року випуску та автомобіль «Фольксваген», 2005 року випуску. Відповідач не виконав своїх зобов'язань, тому Банк просить суд: 1)Передати в заклад Банку шляхом вилучення у відповідача ОСОБА_1 належне йому на праві власності заставлене майно – автомобіль «Темса», 2001 року випуску; автомобіль «Фольксваген», 2005 року випуску 2) звернути стягнення на предмет застави: автомобіль «Темса», 2001 року випуску, автобус пасажирський, кузов № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 ; автомобіль «Фольксваген», 2005 року випуску, автобус пасажирський, кузов № НОМЕР_3 , реєстраційний номер НОМЕР_4 , що належить на праві власності ОСОБА_1 , шляхом продажу вказаного автомобіля Банком з укладенням від імені відповідача договору купівлі-продажу будь-яким способом з іншою особою – покупцем, зі зняттям автомобіля з обліку в органах ДАІ України, а також наданням Банку всіх повноважень необхідних для здійснення продажу. Стягнути судові витрати.
В попередньому судовому засіданні представник позивача позов підтримала повністю, просить його задовольнити з викладених підстав та стягнути понесені судові витрати.
Відповідач в судовому засіданні при попередньому розгляді позовні вимоги визнав повністю та пояснив, що згідний передати заставлені автомобілі Банку для реалізації та сплачувати залишкову суму по кредиту і судові витрати.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, з'ясувавши обставини справи, приходить до висновку , що позов підставний та підлягає до задоволення.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Копією кредитного договору № 593/к від 14.08.2008 року між Ковельською філією Приватбанку та ОСОБА_1 стверджується, що Банк надає, а ОСОБА_1 отримує 55 000 доларів США для придбання автобуса, з дотриманням відповідних умов договору, а у випадку їх невиконання, кредитор має право достроково стягувати заборгованість, нараховані відсотки та штрафні санкції.
( а.с.7-8 )
Згідно копії договору застави автотранспорту від 14.08.2008 року стверджується, що предметом застави є автобус пасажирський «Темса», 2001 року випуску, кузов № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 ; автобус пасажирський «Фольксваген», 2005 року випуску, кузов № НОМЕР_3 , реєстраційний номер НОМЕР_4 що належить на праві власності ОСОБА_1 .
( а.с.9-11 )
Положеннями ст. 589 ЦК України встановлено, що у разі невиконання зобов’язання, забезпеченого заставою, заставодержатель набуває право звернення стягнення на предмет застави.
Статтею 590 ч. 1 ЦК України визначено, що звернення стягнення на предмет застави здійснюється за рішенням суду, якщо інше не встановлено договором або законом.
Згідно положень ч. 2 ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов’язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частки позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишається, та сплати процентів, належних йому.
Відповідно до ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа ( кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірах та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Таким чином, позивачем доведено факт невиконання відповідачем зобов'язання по кредитному договору, а тому його вимоги є підставними. Судом встановлено, що відповідач отримав в банку 55 000 доларів США, згідно кредитного договору, однак не виконав взяті на себе зобов'язання, в зв'язку з чим заборгував банку 58714.19 доларів США, або 452099.26 гривень, які підлягають стягненню в судовому порядку.
Відповідно до ст.88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони усі понесені нею і документально підтверджені судові витрати. Згідно платіжних доручень позивачем сплачено 1700 гривень судового збору та 250 гривень витрат за ІТЗ.
На підставі ст.ст. 589, 590, 1050, 1054 ЦК України, керуючись ст.ст. 88, 209, 212-215, 224 ЦПК України, С У Д,-
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву задовольнити.
Передати в заклад Ковельської філії Приватбанку шляхом вилучення у ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 ) належне йому на праві власності заставлене майно, а саме автомобіль «Темса», 2001 року випуску, автобус пасажирський, кузов № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 ; автомобіль «Фольксваген», 2005 року випуску, автобус пасажирський, кузов № НОМЕР_3 , реєстраційний номер НОМЕР_4 .
Звернути стягнення на предмет застави - автомобіль «Темса», 2001 року випуску, автобус пасажирський, кузов № НОМЕР_1 , реєстраційний номер НОМЕР_2 ; автомобіль «Фольксваген», 2005 року випуску, автобус пасажирський, кузов № НОМЕР_3 , реєстраційний номер НОМЕР_4 , що належить на праві власності ОСОБА_1 , шляхом продажу вказаного автомобіля Банком з укладенням від імені відповідача договору купівлі-продажу будь-яким способом з іншою особою – покупцем, зі зняттям автомобіля з обліку в органах ДАІ України, а також наданням Банку всіх повноважень необхідних для здійснення продажу.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Банку судові витрати в розмірі 1950 ( одна тисяча дев’ятсот п'ятдесят) гривень.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Ковельський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
ГОЛОВУЮЧИЙ : / - / В.М.БОНДАР
Копія вірна:
СУДДЯ КОВЕЛЬСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В.М.БОНДАР