Копія: Справа № 2-5513/09
УХВАЛА
30 жовтня 2009 року м. Кіровоград
Суддя Кіровського районного суду м. Кіровограда Бершадська О.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2а про припинення реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
Пред’явлена ОСОБА_1. позовна заява до ОСОБА_2 про припинення реєстрації, ухвалою суду від 28.09.2009 року була залишена без руху, оскільки подана з порушенням ст. 119, 120 ЦПК України, а зокрема:
• не зазначено в позовній заяві місце проживання відповідача, поштовий індекс, номер засобу зв“язку, якщо такі відомі;
• не в повному обсязі викладені обставини, якими позивач обгрунтовує свої вимоги;
• не зазначено доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;
• не сплачено судовий збір в розмірі - 8 грн. 50 коп. та недовнесено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 29 грн. 50 коп. ;
• відповідно до ч.2 ст. 16 ЦК України, способами захисту цивільних прав та інтересів можуть бути: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення;5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення;8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дій чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.
• згідно статті 15 ЦПК України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства
справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів , що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин. Гарантуючи захист права власності, закон надає власнику право вимагати усунення будь-яких порушень його права, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння. Способи захисту права власності передбачені нормами ст.ст. 16, 386, 391 ЦК України. Права власника житлового будинку, квартири визначені ст. 383 ЦК та ст. 150 ЖК, які передбачають право власника використовувати житло для власного проживання, проживання членів сім»ї, інших осіб і розпоряджатися своїм житлом на власний розсуд. Обмеження чи втручання в право власника можливе лише з підстав, передбачених законом.
Для усунення цих недоліків судом був установлений строк до 18 жовтня 2009 р.
21 жовтня 2009 року до суду надійшло повідомлення про вручення 17 жовтня 2009 р. ОСОБА_1 поштового відправлення, а саме: копії вищевказаної ухвали від 28.09.2009 року.
Однак, станом на 30.10.2009 рокуОСОБА_1 не звернулась до суду із клопотанням про продовження процесуального строку, встановленого судом для усунення недоліків її позовної заяви, залишеної без руху, а тому не виконала вимоги зазначеної ухвали.
Керуючись ст. 121 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про припинення реєстрації – визнати неподаною та повернути позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 5 днів з дня проголошення, та апеляційної скарги протягом 10 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження.
Суддя підпис О.В. Бершадська
Звірено з оригіналом
Суддя Кіровського райсуду
м. Кіровограда О.В. Бершадська