Судове рішення #6404286



  Справа №2а-4247/09/1370  

 

ПОСТАНОВА  

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

23  вересня  2009 року                 м. Львів  

Львівський окружний адміністративний суд в складі :  

головуючого - судді                                                               Кухар  Н.А.  

при секретарі судового засідання                                        Кунинець А.С.  

з участю представника позивача-  Гайдучка Р.Ф.  

представника  відповідача  -  Стельмащука П.Я.  

представника третьої особи- Петришина П.М.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Львові   адміністративну справу за позовом  ТзОВ „Галенергоресурс” до Підрозділу примусового  виконання рішень ВДВС Головного управління юстиції у Львівській області, третя особа- ЛОД ВАТ „Райфайзен Банк Аваль” про  визнання дій неправомірними та скасування постанови,  

 

в с т а н о в и в :  

ТзОВ „Галенергоресурс”  звернулося до адміністративного суду із  позовом   до Підрозділу примусового  виконання рішень ВДВС Головного управління юстиції у Львівській області, третя особа- ЛОД ВАТ „Райфайзен Банк Аваль” про  визнання дій неправомірними та скасування постанови.  

Позовні вимоги  обгрунтовані тим, що  постановою  Підрозділу примусового  виконання рішень ВДВС Головного управління юстиції у Львівській області від 03.12.2008 року відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого напису.   Згідно із ч.1  ст. 20 ЗУ „Про виконавче провадження” виконавче провадження мало бути відкрито за місцезнаходженням боржника, тобто у м. Жовкві, або за місцем знаходження майна – у Личаківському районі, тому просить визнати протиправними дії щодо відкриття виконавчого провадження та скасувати постанову від 03.12.2008р. про відкриття виконавчого провадження. Позивач просить  поновити строк для оскарження даної постанови, так як йому стало відомо  про  таку постанову лише 04 травня 2009 року.  

Представник позивача в судовому засіданні  позовні  вимоги підтримав, просить поновити строк на оскарження  постанови та задоволити позов з вищенаведених мотивів.  

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, та вважає, що відповідач  діяв у повній відповідності до вимог чинного законодавства, мотивуючи свої заперечення тим, що оскаржувана постанова винесена на підставі заяви стягувача від 28.11.2008р., якому статтею 20 Закону надано право вибору місця виконання між кількома органами державної виконавчої служби.  Просив відмовити у позові з підстав  пропущення позивачем строку на оскарження постанови, копію постанови скеровано вчасно, тому  посилання позивача на те, що стало відомо про виконавче провадження  лише у травні не відповідають дійсності.  

Представник третьої особи проти позову заперечив, та пояснив, що  позивач   спеціально  затягує виконання виконавчого провадження оскарженням постанови про його відкриття до суду. Просив відмовити в задоволенні позову.  

Заслухавши представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази суд,  даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.  

Виконавчий напис №  13278  виданий 27.11.2008 року  приватним нотаріусом Дячук О.А. про звернення стягнення на приміщення першого поверху №30,31,4,5 загальною площею 28,3 кв.м. та приміщення  другого поверху №39-66  загальною площею 418,6 кв.м., що знаходиться за адресою  м.Львів вул. Котика,4 та належить  позивачу був пред"явлений стягувачем до виконання підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Львівській області, що підтверджено заявою стягувача від 28.11.2008р.  


Головним державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Львівській області винесено постанову про відкриття виконавчого провадження від 03.12.2008р.    

    Судом встановлено, що названа постанова була надіслана боржнику 03.12.2008р., що підтверджено  журналом реєстрації  вихідної кореспонденції.  

    21.12.2008 року  відповідачем скеровано  позивачу повідомлення про те, що згідно висновку оцінювача  вартість описаного та арештованого державним виконавцем  майна в ході виконання виконавчого напису №13278 становить 3451453,00 грн. Даний лист скеровано  рекомендованим листом,  підтвердженням чого є  повідомлення про вручення поштового відправлення та отримано  уповноваженою особою позивача - 06.01.2009 року.  

    Відповідно до ст.24 Закону України „Про  виконавче провадження” державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення. Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. Копія постанови не пізніше наступного дня надсилається стягувану, боржнику та органу, який видав виконавчий документ.  

Згідно із ст.20 Закону право вибору місця виконання між кількома відділами ДВС, які можуть вчиняти виконавчі дії по виконанню рішення на території, на яку поширюються їх функції, належить стягувачу.  

Матеріалами справи підтверджено, що стягувач звернувся із заявою до підрозділу примусового виконання рішень відділу ДВС Головного управління юстиції у Львівській області про прийняття до виконання виконавчого напису №  13278, на підставі якої державний виконавець у встановлений Законом строк виніс постанову про відкриття виконавчого провадження.  

Відповідно до  ст. 2 Закону України "Про виконавче провадження" примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України.   Відповідно до Закону України "Про державну виконавчу службу" примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, відділів державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських управлінь юстиції, районних, міських (міст обласного значення), районних в містах відділів державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції.  

  Ст.181  КАС України  передбачено, що     учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.  

    Як встановлено у  судовому засіданні,  позивач  дізнався  06.01.2009 року, що  відкрито виконавче провадження по виконанню виконавчого напису №  13278,  виданого 27.11.2008 року  приватним нотаріусом Дячук О.А. про звернення стягнення на приміщення першого поверху №30,31,4,5 загальною площею 28,3 кв.м. та приміщення  другого поверху №39-66  загальною площею 418,6 кв.м., що знаходиться за адресою  м.Львів вул. Котика,4,    однак позивач оскаржив  дану  постанову  лише  26.05.2009 року.  

Відповідно до ст. 100 КАС України  пропущення  строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови,  якщо на цьому наполягає одна із сторін.  Так як, відповідач наполягав  на  тому, що позивач пропустив строк звернення до суду, суд вважає, що у  задоволенні позову слід відмовити.  


Керуючись ст. ст. 7- 14, 18, 19, 143,  158, 160, 161, 162, 163, 167,181 Кодексу адміністративного судочинства України, суд  


П О С Т А Н О В И В :  

В задоволенні позову  відмовити повністю.  

  Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАСУ, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.  

  Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в  разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України  - з  дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.  

  Суддя-підпис, з оригіналом згідно  




Суддя                                                                                                                            Н.А.Кухар  



 

   

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація