Н НОВОВОЛИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 жовтня 2009 року справа № 2-950-09 м. Нововолинськ
Нововолинський міський суд Волинської області в складі:
головуючого судді Федонюк С.Ю.,
при секретарі Навроцькій М.Р.,
з участю представника позивача ОСОБА_1 ,
відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши справу за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно-житловий будинок з господарськими спорудами,-
встановив:
01 червня 2009 року ОСОБА_3 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 про визнання права власності на спадкове майно житловий будинок АДРЕСА_1 з господарськими спорудами.
Вимоги мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_4 , і з цього дня відкрилася спадщина на його майно, а саме на житловий будинок АДРЕСА_1 з господарськими спорудами . Вона являється спадкоємцем після ОСОБА_4 . за законом першої черги спадкоємців і фактично прийняла спадщину , оскільки проживала разом зі спадкодавцем до дня його смерті.
Згідно даних відділу містобудування та архітектури Нововолинського міськвиконкому внаслідок здійсненої зміни нумерації будинків по АДРЕСА_1 , що належить гр. ОСОБА_4 . рахується за АДРЕСА_1 .
Для отримання свідоцтва про право на спадщину за заповітом, в державну нотаріальну контору необхідно подати правовстановлюючі документи на житловий будинок, що належить до спадкового майна померлого спадкодавця. Оскільки чоловік позивача, як власник, не здійснив первинної реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме будинок з господарськими спорудами, бюро технічної інвентаризації не має змоги оформити та видати документ про право власності, у зв’язку з чим ОСОБА_3 звернулася до суду та просить визнати за нею право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 з господарськими спорудами.
Представник позивача ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, просить постановити рішення, яким визнати за позивачем право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 з господарськими спорудами..
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнала, не заперечує щодо визнання права власності на житловий будинок АДРЕСА_1 з господарськими спорудами за позивачкою.
Заслухавши пояснення представника позивача , відповідача, дослідивши письмові докази справи в їх сукупності, суд встановив, що за ОСОБА_3 слід визнати право власності на житловий будинок з господарськими спорудами за адресою АДРЕСА_1 .
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року є чоловіком позивачки, родинні стосунки яких із ОСОБА_3 підтверджуються свідоцтвом про шлюб(а.с. 5).
Згідно копії технічного паспорта(а.с.6-9), довідкою відділу містобудування та архітектури (а.с.11), архівною випискою (а.с. 12) , будинковою книгою (а.с.14-17) встановлено, що саме гр. ОСОБА_4 був власником спадкового будинку.
З довідки Нововолинської державної нотаріальної контори вбачається, що на спадкове майно померлого ОСОБА_4 . заяви на прийняття спадщини та видачу свідоцтва про право на спадщину на майно не надходило.
В судовому засіданні ОСОБА_2 визнала позов ОСОБА_3 не заперечила щодо визнання права власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , спадкового майна після смерті ОСОБА_4 .
Як зазначено в ст.392 ЦК України, визнання права власності здійснюється шляхом пред’явлення позову.
Відповідно до п.62 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій, до правовстановлюючих документів на жилий будинок належить рішення суду.
Враховуючи наведене, суд вважає, що позов слід задовольнити та визнати за ОСОБА_3 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 .
Керуючись ст.ст. 212, 213, 214, 215 ЦПК України, ст. 392 , ЦК України-суд-
вирішив:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_3 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 з господарськими спорудами.
Рішення суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Волинської області протягом 20 днів після подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набуває законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Головуючий підпис
Згідно з оригіналом
Суддя С.Ю.Федонюк