Судове рішення #6402215

Справа № 2-424/2009 р.

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України


26 жовтня 2009 р. Тернівський міський суд Дніпропетровської області в складі:

Головуючого  судді                 - Жмайло Н.В.

при секретарі                     - Тіщенко Т.О.

за участю: позивача                 - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду міста Тернівки цивільну справу за позовом ОСОБА_2  в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3  до ОСОБА_4 , третя особа Відділ у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб Тернівського МВ УМВСУ в Дніпропетровській області, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та примусове зняття з реєстраційного обліку, -


В С Т А Н О В И В :


    Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_4  про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та примусове зняття з реєстраційного обліку громадянина, який не проживає у житловому приміщенні. Свою позовну вимогу мотивує тим, що на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 19.12.2002 року її неповнолітня донька ОСОБА_3  є власником АДРЕСА_1 , але за адресою залишається приписаний ОСОБА_4 , який з 2007 року в будинку не проживає, в зв’язку з чим просить визнати їх такими, що втратили право користування житловим приміщенням, та примусово зняти з реєстраційного обліку.

Позивач, в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та суду пояснила, що її неповнолітня донька ОСОБА_3  є власником АДРЕСА_1 , але за адресою залишається приписаний ОСОБА_4 , який з 2007 року в будинку не проживає, його особистих речей в будинку немає. Таким чином, відповідач не проживає в будинку більше 6 місяців підряд.

Відповідач в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про що свідчить поштове повідомлення, причини неявки в судове засідання суду не повідомила. Зі згоди позивачів суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи відповідно до ст. 224 ЦПК України.

Представник третьої особи – Відділу у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб Тернівського МВ УМВСУ в Дніпропетровській області в судове засідання не з’явився, про час і місце судового засідання повідомлений своєчасно, тому суд вважає за необхідне розглянути справу за його відсутності.

    Суд, вислухавши пояснення позивача, дослідивши письмові докази, вважає, що позов підлягає повному задоволенню з наступних підстав.

Так, в судовому засіданні встановлено, що на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 19.12.2002 року ОСОБА_3  є власником АДРЕСА_1 , що підтверджується копією заповіту (а.с. 9).

Відповідно до акту квартального від 07.04.2009 р., складеного комісією в складі квартального ОСОБА_5  та сусідів, відповідач в АДРЕСА_1 , не проживає з 2007 року.

Згідно ст. 29 ЦК України, місцем мешкання фізичної особи є житловий будинок, квартира чи інше приміщення гідне для мешкання в населеному пункті, в якому особа мешкає постійно або тимчасово.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 р., громадяни України зобов’язані протягом 10 днів після прибуття на нове місце проживання зареєструвати місце проживання.

Згідно ч.1 ст. 163 Житлового Кодексу України у разі тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається займане жиле приміщення у випадках і в межах строків, установлених частиною першою, пунктами 1 і 5 частини третьої і частиною четвертою статті 71 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Житлового Кодексу України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім’ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Згідно зі ст. 72 Житлового Кодексу України визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 р., зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.

Таким чином, оскільки в судовому засіданні знайшов підтвердження той факт, що відповідач не проживає в житловому приміщенні строком понад 6 місяців, позов підлягає повному задоволенню, а відповідач може бути визнаний таким, що втратив право користування житловим приміщенням, та примусово знятий з реєстраційного обліку.

Керуючись ст. ст. 71 ч.1, 72 Житлового Кодексу України, ст. 29 ЦК України, ст. 6, 7 ч.1 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 р., ст. ст. 10,11,60,88,212-215, 224-226 ЦПК України, суд,-


В И Р І Ш И В :


    Позов ОСОБА_2  в інтересах неповнолітньої ОСОБА_3  до ОСОБА_4 , третя особа Відділ у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб Тернівського МВ УМВСУ в Дніпропетровській області, про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням та примусове зняття з реєстраційного обліку, задовольнити повністю.

    Визнати ОСОБА_4  таким, що втратив право користування житловим приміщенням - АДРЕСА_1 .

    Зобов’язати Відділ у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб Тернівського МВ УМВСУ в Дніпропетровській області зняти з реєстраційного обліку у будинку АДРЕСА_1   ОСОБА_4 .

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Дніпропетровської області через Тернівський міський суд  шляхом подачі у десятиденний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження, і подання після цього у 20-ти денний строк апеляційної скарги, або без подання заяви про оскарження шляхом подачі апеляційної скарги у десятиденний строк з дня проголошення рішення.

Заява про перегляд цього рішення може бути подана відповідачем в Тернівський міський суд Дніпропетровської області протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Головуючий



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація