Справа № 2-1725/09
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
Іменем України
19 червня 2009 р. Червоноградський міський суд Львівської області
в складі: головуючого - судді Мелешко С.І.
при секретарі Янкевич Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Червонограді справу за позовом Червоноградського управління по експлуатації газового господарства до ОСОБА_1 про усунення перешкод в доступі в житлове приміщення ,
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся в суд з позовною заявою до відповідачки про усунення перешкод в доступі в житлове приміщення , покликаючись на те , що відповідачка ОСОБА_1 проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1. В її житловому приміщенні встановлені газові прилади і квартира під”єднана до газопостачання. Працівниками організації позивача при перевірці у помешканні відповідачки виявлено самовільновстановлений опалюючий газовий прилад ДВК. Припинити газопостачання до котла відповідачка не допустила, що стверджується актом від 22.01.2009 року . Оскільки відповідачка відмовляє працівникам організації позивача у доступі в житлове приміщення, де розташовані газові прилади , порушуючи договір про надання послуг з газопостачання від 06.02.2006 року та ряд інших нормативних актів , що регулюють питання газопостачання в помешкання громадян , тому позивач змушений звернутись з даним позовом в суд .
Представник позивача в судовому засіданні пред»явлений позов підтримав та
зіслався на обставини, викладені в позовній заяві, просить позов задовольнити .
Відповідачка в судове засідання не з»явилась, про час слухання справи належним чином була повідомлена, , тому суд на підставі ст.ст.224,225 ЦПК України провів заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.
Вислухавши пояснення представника позивача , оцінивши наявні у справі письмові документи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення із наступних підстав:
Судом встановлено, що підставою звернення позивача ВАТ «Львівгаз» в суд з позовом до відповідачки ОСОБА_1 послужило те, що 22.01.2009 року представниками філії було складено акт про те, що відповідачкою було відмовлено у безперешкодному доступі представників управління газового господарства до самовільно встановленого (без відповідного дозволу і належним чином оформлених правовстановлюючих документів) та підключеного до газопостачання у її квартирі АДРЕСА_1 опалюючого газового приладу - ДВК для відключення останнього від газопостачання.
Згідно Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999р. N2246 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2004р. № 476), управління газового господарства має право на безперешкодний доступ своїх представників в житлові та підсобні приміщення споживачів, де розташовані газові прилади і пристрої.
Пунктом 29 вищевказаних Правил надання населенню послуг з газопостачання, пунктом 3 статті 20 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 24.06.2004р. та пунктом 5.2.12. Договору про надання послуг з газопостачання № 17296 від 14.01.2008р. передбачено, що споживач зобов'язаний безперешкодно допускати у свої житлові та підсобні приміщення, де розташовані газові прилади та пристрої, представників газопостачальника для: відключення та заміни газових приладів та пристроїв, усунення порушень і несправностей у їхній роботі, проведення технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та дворових газопроводів пиватних будинків.
Відповідно до п. 4.5.7. Правил безпеки систем газопостачання України, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 01.10.1997р. № 254, переміщення і заміна газових приладів, в тому числі і встановлення газових приладів і апаратів проводяться лише спеціалізованим підприємством газового господарства, яким являється філія, з обов"язковим врахуванням вимог нормативних документів і внесення змін в технічну документацію.
Таким чином, відповідачкою порушуються встановлені норми Правил надання послуг з газопостачання та Закону України "Про житлово-комунальні послуги", невиконуються умови укладеного Договору про надання послуг з газопостачання в частині безперешкодного доступу до газових приладів і пристроїв, та не дотримуються Правила безпеки систем газопостачання України, що є явним порушенням зі сторони відповідача законних прав та інтересів ВАТ "Львівгаз", а крім того, створюється загроза виникнення аварійної ситуації, що в свою чергу може призвести до завдання шкоди здоров"ю і життю мешканців, які проживають в даному житловому будинку, оскільки самовільно встановлений опалюючий газовий прилад на даний час не прийнятий в експлуатацію, а тому не може використовуватись відповідачем.
За таких обставин , оскільки позов є підставним та обгрунтованим , суд і прийшов до переконання , що позов слід задовольнити .
Виходячи з вищенаведеного та керуючись ст.ст.11, 15, 16, 509, 526 ЦК України, ст.ст. 10, 60, 212.215, 224-226 ЦПК України, п.п. 29, 30, 34 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.1999р. N2246 ( у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2004р. № 476 ), суд -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити .
Зобов"язати ОСОБА_1 не чинити перешкоди та допустити представників Червоноградського управління по експлуатації газового господарства ВАТ "Львівгаз" у своє житлове чи підсобне приміщення за адресою Львівська область м.Червоноград вул.Мазепи , будинок № 20 квартира. № 32, де розташовані газові прилади і пристрої для відключення самовільно встановленого опалюючого газового приладу - ДВК;
Зобов"язати ОСОБА_1 в місячний термін оформити правовстановлюючі документи для прийняття в експлуатацію ДВК або демонтувати самовільно встановлений опалюючий газовий прилад.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь ВАТ «Львівгаз» сплачене держмито в сумі 8 грн. 50 коп. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільної справи в сумі 7 грн. 50 коп. на розрахунковий рахунок N 26008301449 в філії Червоноградське відділення ВАТ „Ощадбанк” № 7856, МФО-385112, ЗКПО-23963095.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом 10-ти днів з дня отримання його копії.
С у д д я
- Номер: 6/128/67/15
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1725/2009
- Суд: Вінницький районний суд Вінницької області
- Суддя: Мелешко Степан Іванович
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 21.08.2015
- Дата етапу: 25.08.2015
- Номер: 6/128/21/17
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1725/2009
- Суд: Вінницький районний суд Вінницької області
- Суддя: Мелешко Степан Іванович
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 25.05.2017
- Дата етапу: 23.06.2017