У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Верховного Суду України у складі:
головуючого - судді |
Федченка О.С., |
суддів |
Філатова В.М. і Нікітіна Ю.І., |
розглянула в судовому засіданні в м. Києві 18 липня 2006 року кримінальну справу за касаційною скаргою засудженого ОСОБА_1 на вирок Новоазовського районного суду Донецької області від 24 лютого 2005 року, яким його,
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, ІНФОРМАЦІЯ_2,
несудимого,
засуджено за ч.3 ст. 185 КК України до позбавлення волі на 3 роки.
З засудженого стягнуто судові витрати, вирішене питання про стягнення матеріальної шкоди на користь потерпілого ОСОБА_2
В апеляційному порядку вирок не переглядався.
ОСОБА_1 засуджено за те, що він приблизно о 16.00 год. 18 грудня 2003 року вчинив крадіжку майна ОСОБА_2 з проникненням у будинок АДРЕСА_1 на загальну суму 2575 грн.
У касаційній скарзі засуджений ОСОБА_1, посилається на те, що справу сфабриковано працівниками міліції, які застосовували до нього недозволені методи ведення слідства, на те, що на досудовому слідстві було порушено його право на ознайомлення з матеріалами кримінальної справи і право на захист, йому не були надані послуги перекладача. Зазначає, що доказів його винності у вчиненні крадіжки немає, за змістом скарги просить скасувати вирок та направити справу на новий судовий розгляд.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали кримінальної справи і обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що підстав для задоволення скарги немає.
Як вбачається з матеріалів справи, досудове та судове слідство у ній проведено з дотриманням вимог кримінально-процесуального закону, таких порушень цього закону, які були б істотними і тягли за собою скасування судових рішень, у справі не допущено, а висновки суду про винність ОСОБА_1 у вчиненні таємного викрадення чужого майна відповідають фактичним обставинам справи і підтверджені перевіреними у справі та наведеними у вироку доказами.
Зокрема, ОСОБА_1 на досудовому слідстві дав докладні показання про обставини вчинення ним цього злочину. При цьому під час допиту у якості підозрюваного йому роз'яснювались його права, він добровільно пояснював про деталі вчиненої крадіжки, бажаючи давати показання на російській мові, якою з його ж слів володіє вільно, про необхідність надання послуг перекладача не заявляв, а від послуг захисника відмовився (а.с.21, 22).
Винність ОСОБА_1 у вчиненні зазначеного злочину підтверджена також даними протоколу відтворення обстановки і обставин події з застосуванням фотозйомки, під час якого засуджений у присутності захисника ОСОБА_3 розповів і показав, як проник до будинку і викрав майно потерпілого (а. с. 29-31). Під час допиту у якості обвинуваченого ОСОБА_1 підтвердив свої попередні показання про вчинення крадіжки також у присутності захисника ОСОБА_3
Крім того, винність ОСОБА_1 підтверджується показаннями в судовому засіданні свідка ОСОБА_4, який пояснив, що був присутнім під час відтворення обстановки і обставин події у помешканні ОСОБА_2, де засуджений без будь-якого тиску добровільно показав, як проник у будинок і як було викрадене майно потерпілого.
З висновку дактилоскопічної експертизи вбачається, що на внутрішній поверхні рами кватирки вікна у кухні помешкання потерпілого виявлено три відбитки пальців правої руки ОСОБА_1
Правильно проаналізувавши зібрані у справі докази в їх сукупності та давши їм належну оцінку, суд дійшов обґрунтованого висновку про винність ОСОБА_1 у вчиненому злочині, вірно кваліфікувавши його дії за ч.3 ст. 185 КК України.
Зазначеним спростовуються наведені у скарзі засудженого доводи про необґрунтованість його засудження і фальсифікацію матеріалів справи працівниками міліції.
Вважати, що судом неправильно застосований кримінальний закон, чи що призначене йому покарання не відповідає ступеню тяжкості вчинених злочинів і особі ОСОБА_1 немає підстав.
У справі не виявлено істотних порушень кримінально-процесуального законодавства, на які посилається засуджений. З матеріалів справи вбачається, що по закінченні досудового слідства відповідно до вимог ст.ст.218-220 КПК України йому була надана можливість ознайомитись з матеріалами справи, якою він скористався разом із захисником (а.с.62).
Також перевірялись судом і огрунтовано визнані безпідставними посилання у скарзі на застосування до ОСОБА_1 недозволених методів ведення слідства.
Отже, передбачених ст.398 КПК України підстав для призначення справи до касаційного розгляду з повідомленням зазначених у ст.384 КПК України осіб не вбачається.
Керуючись ст.394 КПК України, колегія суддів,
У Х В А Л И Л А :
у задоволенні касаційної скарги ОСОБА_1 відмовити.
С У Д Д І :
Федченко О.С. Філатов В.М. Нікітін Ю.І.