Справа № 2 - 4429/2009 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 вересня 2009 року суд Жовтневого району м. Харкова в складі:
головуючого судді Чижиченко Д.В.
при секретарі Бухтіяровій О.М.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини, -
В С Т А Н О В И В:
26.08.2009 року до суду Жовтневого району м. Харкова з позовною заявою звернулась позивач та просить суд ухвалити рішення яким, стягувати аліменти з відповідача, ОСОБА_2, на її користь на утримання малолітньої доньки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі ? частки з усіх видів його заробітку (доходу) щомісяця до досягнення дитиною повнолітнього віку.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що шлюб з відповідачем був зареєстрований 16.05.2003 р. у міському відділі РАГС № 1 Харківського обласного управління юстиції, актовий запис за № 494. Від шлюбу мають дитину, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Близько півроку позивач з відповідачем подружні стосунки не підтримують, проживають окремо один від одного, оскільки за час спільного проживання переконалися, що в них не має спільних інтересів, крім доньки. З цього часу відповідач участі у вихованні дитини не приймає, матеріальної допомоги не надає, незважаючи на неодноразові звернення позивача, у зв”язку з чим вона вимушена звернутися до суду.
Позивач в попередньому судовому засіданні свої позовні вимоги підтвердила та підтримала, просила суд задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач проти позовних вимог не заперечував, надав суду письмову заяву про згоду виплачувати аліменти на користь позивача на утримання малолітньої дитини у розмірі ? частки всіх видів свого заробітку щомісяця до досягнення дитиною повноліття.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про законність і обгрунтованість позовних вимог та необхідність їх задоволення, виходячи з наступного.
Як вбачається зі свідоцтва про одруження, відповідач та позивач перебувають в шлюбі з 16.05.2003 року, шлюб зареєстровано міським відділом РАГС № 1 Харківського обласного управління юстиції на підставі актового запису № 494 (а.с. 5).
Так, судом встановлено, що ОСОБА_3 народилась 30 жовтня 2003 року, відповідно до свідоцтва про народження, виданим відділом РАЦС Жовтневого районного управління юстиції м. Харкова 26 березня 2004 р., про що зроблений актовий запис за № 591, батьками дитини є: ОСОБА_2 та ОСОБА_1 (а.с. 4).
Малолітня дитина, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешкає зі своєю матір’ю, ОСОБА_1, і знаходиться на її повному утриманні і вихованні, що підтверджується довідкою з місця проживання про склад сім’ї і паспортну реєстрацію від 11.08.2009 р. (а.с. 6).
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ЦПК України позивач може відмовитися, а відповідач – визнати позов протягом усього часу судового розгляду, зробивши усну заяву.
Згідно ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
З ч. 4 ст. 130 ЦПК України вбачається, що ухвалення у попередньому судовому засіданні судового рішення у разі відмови від позову, визнання позову, укладення мирової угоди проводяться в порядку, встановленному статтями 174 і 175 ЦПК України.
На підставі ст.ст. 180, 181 СК України батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. При ухиленні батьків від цього обов’язку кошти на утримання дитини присуджуються за рішенням суду у частці від доходу батьків або у твердій грошовій сумі.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів – у межах суми платежу за один місяць.
В судовому засіданні встановлено, що позивач не отримує з лютого 2009 року від відповідача матеріальної допомоги на утримання дитини, участі у вихованні дитини він не приймає.
Беручи до уваги наведене, суд приходить до висновку, що з ОСОБА_2 стягуватимуться аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання малолітньої дитини, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі ? частки всіх видів заробітку відповідача щомісяця до досягнення дитиною повноліття.
Згідно з положенням ч. 3 ст. 88 ЦПК України судовий збір підлягає стягненню з відповідача в дохід держави, так як позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору.
Відповідно до ч. 3 ст. 81 ЦПК України з відповідача підлягають стягненню витрати на інформаційно – технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 81, 88, 130, 174, 213 – 215, 367 ЦПК України, ст. ст. 18, 180 – 182, 183, 191 Сімейного Кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини – задовольнити;
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, Росії, зареєстрованого за адресою: м. Харків – 61093, АДРЕСА_1, який мешкає за адресою: м. Харків – 61071, 3- й Тираспольський в”їзд, 4, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання малолітньої доньки, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, в розмірі ? частки всіх видів заробітку відповідача щомісяця, починаючи з 26 серпня 2009 року до досягнення дитиною повнолітнього віку, тобто до 30 жовтня 2021 р.;
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 51, 00 (п’ятдесят одна) гривні 00 копійок;
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120, 00 (сто двадцять) гривні 00 копійок;
Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць, починаючи з дня пред’явлення позову до суду.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження й поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя Д.В. Чижиченко