Судове рішення #6392112

Справа № 2-0-627  

 2009 р.


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


14 жовтня 2009  року Свердловський міський суд  Луганської області  

у складі: головуючого судді  Олейнікової Г.М.

 при секретарі          Даньшиній С.Є.  

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Свердловська

справу за заявою ОСОБА_1  про встановлення факту  втрати джерела засобів до існування,        

В С Т А Н О В И В:

Заявниця звернулась до суду з заявою і в обґрунтування  заявлених вимог пояснила, що  30 грудня 2007 року  у віці 54  років  помер її  чоловік ОСОБА_2, з яким вона перебувала в шлюбі з 05.07.1974  року однією родиною по  день його смерті.  

За життя чоловік заявниці працював на шахті «Красний партизан» ДП «СА» на підземних роботах у якості прохідника й отримував високу заробітну плату. Заявниця працювала на ГЗФ «Краснопартизанська» в  якості машиніста конвеєру та отримувала невисоку заробітну плату. Заробітна плата чоловіка заявниці значно перевищувала її власну, тому основним джерелом засобів до існування для їх сім,ї був дохід чоловіка.

На момент смерті чоловік  заявниці  був пенсіонером та отримував пенсію за віком у розмірі 1850,24 грн.  на місяць, а також він працював та отримував заробітну плату, середній розмір якої становив 2440,21  грн. на місяць. На той час заявниця не працювала і отримувала   пенсію за віком, яка складала 474, 52 грн.  

Доходи чоловіка значно перевищували дохід заявниці, допомога, яку вона одержувала від нього,  була  для неї постійним і основним джерелом  засобів до існування. У цей час заявниця одержує пенсію за віком, але бажає перейти на пенсію чоловіка, для чого заявниця звернулась в УПФУ м. Свердловська, але їй було запропоновано  звернутись до суду для встановлення факту втрати джерела засобів до існування.

У відповідності до ст. 36  «Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування»  від 9.07.2003 року пенсія у зв,язку з втратою годувальника  призначається непрацездатним  членам сім,ї померлого  годувальника, які були на його утриманні, які втратили джерело засобів до існування.

Заявниця просить суд встановити факт втрати нею джерела засобів до існування після смерті 30.12.2007 року її чоловіка ОСОБА_2.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Заявниця в судовому засіданні підтримала заявлені вимоги та пояснила, що  30.12.2007 року помер її  чоловік ОСОБА_2, з яким вона перебувала в шлюбі з 05.07.1974  року. На момент смерті чоловіка його  дохід складав   46794,28 грн. на рік, на той час заявниця перебувала на утриманні  чоловіка, оскільки її  дохід був значно меншим за дохід чоловіка, а саме  складав  5320,95   грн.  на рік .    

Зацікавлена особа – представник УПФУ в м. Свердловську в судовому засіданні не заперечувала проти задоволення вимог заявниці.

Суд вислухавши заявницю, зацікавлену особу,  дослідивши матеріали справи, вважає заява підлягає  задоволенню  з  наступних підстав:  

Згідно  з ст. 256 ч.2 ЦПК | України  у судовому порядку можуть бути встановлені  також інші факти, від яких  залежить виникнення, зміна або припинення  особистих    чи майнових прав фізичних осіб, якщо  законом не визначено  іншого порядку  її встановлення.  

Відповідно до ст. 36  Закону України «Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування»  від 9.07.2003р. пенсія у зв,язку з втратою годувальника   призначається непрацездатним  членам сім,ї померлого  годувальника , які були на його у триманні .

До членів сім,ї, які вважаються такими, що були  на утриманні  померлого годувальника, відносяться особи, якщо вони одержували від  померлого годувальника  допомогу, що була для них постійним  і основним джерелом засобів до існування.

Члени сім,ї  померлого годувальника, для яких його  допомога була постійним  і основним джерелом  засобів до існування, але які й самі  одержували пенсію  мають право  перейти на пенсію у зв,язку з втратою годувальника.

Зі свідоцтва про смерть (а.с.7) убачається, що 30.12.2007 року помер ОСОБА_2, актовий запис № 39.  

Зі свідоцтва про одруження (а.с.8) витікає, що 05.07.1974  року Червонопартизанською міською радою  Ворошиловград ської області було зареєстровано шлюб між  ОСОБА_2 чем та ОСОБА_3 ю, якій після одруження  було присвоєне прізвище   ОСОБА_2 ,  про що є  актовий запис № 110.

Згідно довідки з ВП « Красний партизан » від 02.09.2009 року (а.с.9) убачається, що  ОСОБА_2 отримував заробітну плату,  сума якої за період з січня  по грудень 2007 року склала 26141,28  грн.

Згідно з довідкою ПФУ м. Свердловська (а.с.11) сума пенсії  ОСОБА_2 а  як пенсіонера  за віком за 12 місяців, а  саме за період  з січня  по грудень 2007  року складала 20653,00 грн.  

З довідки від 26.08.2009 року (а.с.15) витікає, що  ОСОБА_1 а отримувала пенсію за віком, яка  становила  5320,95 грн., а саме за період з січня  по грудень 2007  року .

У судовому засіданні  було встановлено, що   дохід чоловіка заявниці  складав  46794,28  грн. на рік|, а дохід заявниці - 5320,95   грн.  на рік|, тобто дохід померлого чоловіка заявниці  значно перевищував  доходи самої заявниці.

Таким чином з урахуванням вищевикладеного суд вважає, що вимоги заявниці є обґрунтованими і не суперечать вимогам закону.  

Керуючись ст. 10, 11, 60, 212-215 ЦПК України, на підставі ст. 256 ЦПК України, ст.   36  Закону України «Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування» від 9.07.2003 року, суд , -



В И Р І Ш И В:  

Встановити факт  втрати джерела засобів до існування ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, після смерті 30.12.2007  року її чоловіка  ОСОБА_2.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

На рішення може бути подана  заява про апеляційне оскарження  протягом десяти днів  з дня проголошення рішення до Свердловського міського суду, а апеляційна скарга  протягом двадцяти днів  після подання заяви про апеляційне оскарження в апеляційний суд Луганської області, через Свердловський міський суд.


Суддя :  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація