Судове рішення #6391132

1

                                                                                                                        Справа № 2-1484/2009 р.        

                                                                                                                                               

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м    У к р а ї н и


м. Донецьк                                                                                                                  24 вересня 2009 р.


Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючий – суддя Чинчин О.В., при секретарі Шевченко О.О., за участю позивача ОСОБА_1 , третьої особи ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовною заявою


ОСОБА_1  до ОСОБА_3 , треті особи – Комунальне підприємство «Керуюча компанія Петровського району м. Донецька», ОСОБА_2  про визнання таким, що втратив право користування житловим приміщенням, -


В с т а н о в и в :


Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання відповідача таким, що втратив право користування житловим приміщенням.


Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач є наймачем квартири АДРЕСА_1 . За зазначеною адресою також зареєстровані його дружина – ОСОБА_2 , та син – ОСОБА_3 . На протязі останніх п’яти років відповідач у спірній квартирі мешкав періодично. У лютому місяці 2007 року останній зібрав свої речі, та пішов з дому. За весь цей час ОСОБА_3 . до батьків не приходив, стосунків з ними не підтримує, будь-якого належного йому майна у житловому приміщенні немає. Позивач, та його дружина, пенсіонери, розмір пенсії незначний, при цьому, ОСОБА_1  вимушений оплачувати всі комунальні платежі, у тому числі і за сина, який фактично там не проживає більше шести місяців. На підставі викладеного, позивач і звернувся до суду з позовом про визнання ОСОБА_3  таким, що втратив право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1 .


В судовому засіданні позивач підтвердив свої позовні вимоги та їх обґрунтування в повному обсязі, наполягає на задоволенні позову.


В судове засідання відповідач не з’явився, про явку до суду був повідомлен належним чином. Відповідно до ст. 224 ЦПК України у разі неявки до судового засідання відповідача, який належним чином повідомлен і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки до судового засідання, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи. Суд, у відповідності до ст. 224 ЦПК України, вважає за можливе розглянути справу заочно у його відсутність. Позивач проти цього не заперечує.


Представник третьої особи Комунального підприємства «Керуюча компанія Петровського району м. Донецька», в судове засідання не з’явився, надав суду заяву про розгляд справи в його відсутність, просить постановити рішення на розсуд суду.





2


Третя особа ОСОБА_2  в судовому засіданні позовні вимоги ОСОБА_1  підтримала, не заперечує проти їх задоволення.


Суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.


В судовому засіданні встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1  зареєстровані: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , та ОСОБА_3 , що підтверджується відповідною довідкою житлової організації (а.с. 7).

 

Проте, згідно з Актом перевірки, складеним працівниками Комунального підприємства «Керуюча компанія Петровського району м. Донецька», ОСОБА_3 . за зазначеною адресою не проживає більше двох років, на даний час останній мешкає за адресою: АДРЕСА_2  (а.с. 8).


В судовому засіданні свідок ОСОБА_4  суду пояснив, що є сусідом позивача. Відповідач по справі ОСОБА_3 . за адресою: АДРЕСА_1  не мешкає більше двох років. На даний час він проживає у гуртожитку АДРЕСА_2 .


У відповідності до ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його родини за ними зберігається житлове приміщення протягом шести місяців.


Наведені вище докази свідчать про те, що ОСОБА_3 . у спірній квартирі не проживає більше шести місяців, ніяких доказів про поважність причин відсутності, відповідачем суду надано не було, що у відповідності до ст.ст. 71, 72 ЖК України, є підставою для визнання його таким, що втратив право користування житловим приміщенням, та задоволення позовних вимог.


На підставі  викладеного, керуючись ст.ст. 71, 72 ЖК України, ст.ст. 212-215, 224-227 ЦПК України, суд, -


В и р і ш и в:

                   

Позов ОСОБА_1  задовольнити.


Визнати ОСОБА_3  таким, що втратив право користування житловим приміщенням квартири АДРЕСА_1 .


Заяву про перегляд заочного рішення відповідачем може бути подано до місцевого суду протягом десяти  днів з дня отримання його копії.


Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Донецької області через Петровський районний суд міста Донецька шляхом подачі в десятиденний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги,  або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.



Суддя                                                                                               О.В. Чинчин


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація