ГОСПОДАРСЬКИЙ |
| ХОЗЯЙСТВЕННЫЙ |
УХВАЛА
14.03.07 Справа № 01-10/7-160.
Суддя Калашник Т.Л. , розглянувши матеріали за позовом
ДП «Свердловантрацит» в інтересах ВП «Шахта «Червоний партизан»,
м. Свердловськ Луганської області
до Управління пенсійного фонду України в м. Свердловську Луганської області, м.Свердловськ Луганської області
про скасування вимоги
в с т а н о в и в :
Суть справи: заявник звернувся з вимогою про скасування вимоги відповідача від 05.02.07 №Ю-475.
Відповідно до ст. ст. 1, 21 ГПК України сторонами в судовому процесі –позивачами та відповідачами –можуть бути підприємства та організації, інші юридичні особи /у тому числі іноземні/, громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності.
Відповідно до п. п. 6, 7 Розділу VІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, п і д в і д о м ч і господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому, стаття 3 КАС України визначає, що:
- адміністративна справа –це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень;
- суб’єкт владних повноважень –це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Як свідчить зміст позовної заяви від 01.03.07 №8-юр, одна зі сторін є суб’єктом владних повноважень, яка здійснює владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
За таких обставин, позовна заява та додані до неї документи слід повернути позивачеві.
В даному випадку, позивач має право звернутися до господарського суду Луганської області з позовною заявою в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства.
Крім того, повідомляємо, що при зверненні вдруге позовна заява повинна бути подана з урахуванням ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до п.3 ч.1,2 Розділу УІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита , розмір судового збору визначається відповідно до підпункту «б»пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
За таких обставин, у прийняті позовної заяви слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в:
1. В прийнятті позовної заяви відмовити.
2. Заяву та додані до неї матеріали на "47" аркушах повернути заявнику, в т.ч. оригінали платіжних доручень на сплату судових витрат (державне мито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу) від 01.03.07 №№328, 329 на суму відповідно 118 грн. 00 коп. та на суму 85 грн. 00 коп.
Суддя Т.Л.Калашник